درمان در منزل

درمان در منزل برای بیماران چه مزایایی به همراه دارد؟

درمان در منزل از جمله خدماتی است که توسط مرکز خدمات مراقبتی و درمانی سلامت اول برای تمام گروه های سنی و با شرایط جسمانی متفاوت ارائه می شود. هدف از ارائه این خدمات دسترسی سریع تر و کم هزینه تر در محیط خانه برای بیمار است.

در این نوع از خدمات، پزشک برای تشخیص و انجام توصیه های لازم به بیمار در محل زندگی بیمار حاضر می شود.

پزشک در منزل به بررسی و ارزیابی علائم و نشانه های بیمار می پردازد و پس از تشخیص نهایی توصیه های لازم را برای درمان بیمار ارئه می دهد.

درمان در منزل برای بیمارانی که برای سپری کردن دوران درمان به بستری شدن در بیمارستان نیاز ندارند ولی به دلیل محدودیت های جسمانی و یا جهت دسترسی سریعتر و به صرفه تر نیاز به ویزیت پزشک دارند، پیشنهاد می شود.

درمان در منزل

تمامی ما تجربه ملاقات پزشک در مطب و بیمارستان ها را داریم و همیشه انتظار برای ویزیت پزشک و تحمل ازدحام جمعیت در مطب پزشکان مساله ناراحت کننده ای برای ما بوده است. طی کردن مسیر طولانی برای رفتن به مطب و مواجه با ترافیک و … از دیگر مسائلی است که در زمان ملاقات با پزشک مواجه می شویم.

استفاده از خدمات درمان در منزل باعث می شود بیمار با آسودگی خاطر در منزل خود در زمان مقرر پزشک خود را ملاقات کند و روند درمان خود را در محیط منزل طی کند.

از دیگر ویژگی های استفاده از خدمات درمان در منزل امکان تنظیم وقت ملاقات های متناوب و از پیش تعیین شده است. پزشک از قبل با بیمار هماهنگی های لازم برای ملاقات های دوره ای انجام می دهد و به عنوان مثال هر ماه و یا هر سه ماه برای ارزیابی روند بهبودی بیمار او را ملاقات می کند.

درمان در منزل به ویژه برای بیمارانی که دارای محدودیت های جسمانی هستند و یا وابسته به تخت بود و قادر به تحرک و چابجایی نیستند بسیار به صرفه و مناسب است.

درمان در منزل

از دیگر مزایای درمان در منزل به ویژه بعد از جراحی و ترخیص از بیمارستان کاهش احتمال ابتلا به عفونت در بیمار است.

بستری در بیمارستان فرد را در معرض ابتلا به عفونت های بیمارستانی قرار می دهد. با این حال زمانی که بیمار در منزل تحت مراقبت قرار گیرد احتمال ابتلا به عفونت در او بسیار پایین خواهد بود.

زمانی که یک پزشک برای ویزیت بیمار به محل زندگی او مراجعه کند به دلیل اینکه زمان و توجه کافی را برای بررسی و ارزیابی وضعیت سلامتی بیمار معطوف می کند، بیمار خدمات درمانی با کیفیت بالاتری را دریافت می کند.

از جمله نکاتی که باید در روند درمان در منزل بیمار مورد توجه قرار گیرد توجه به استقلال و بالابردن توانمندی بیمار است.

به گونه ای که بیمار بتواند به مرور فعالیت های روزانه خود را بدون کمک و کمترین آسیب احتمالی انجام دهد. حضور در منزل و درمان در منزل احتمال سقوط و اسیب را در بیمار کاهش می دهد. و باعث می شود بیمار با سرعت بیشتری روند بهبودی خود را طی کند.

خدمات درمانی در منزل محدود به ملاقات پزشک نمی شود. در مرکز خدمات مراقبتی در منزل سلامت اول برای دستیابی به درمان بیمار متناسب با شرایط و نیاز های بیمار اقدام به اعزام پرستار، کمک بهیار و بهیار مجرب می نماید. تا بر اساس نظر و دستورات پزشک به مراقبت از بیمار بپردازند.

درمان در منزل

آرامش و رضایت اعضای خانواده بیمار از دیگر دلایلی است که در سالهای اخیر استفاده از خدمات درمانی و مراقبتی در منزل را مورد استقبال قرار داده است.

زمانی کخه بیمار در منزل تحت مراقبت قرار دارد، اطرافیان از نزدیک شاهد تغییرات و روند بهبودی بیمار هستند به همین دلیل با خیالی آسوده می توانند به امور روزمره خود نیز رسیدگی کنند.

انتخابی بودن پزشک و پرستار مطابق با نظر بیمار و اطرافیان از دیگر فواید استفاده از خدمات درمانی و مراقبتی در منزل است. بیمار با پزشک و پرستارانی که احساس بهتر و رضایت بیشتری دارد تا هر مدت زمانی که لازم باشد در ارتباط است و این موضوع باعث کیفیت زندگی بالاتر بیمار می شود.

5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527