مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

خانه ها و مراکز

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

خانه های مراقبت روزانه، خدمات مراقبتی کودک را در خانهی مراقب ارائه میکنند که اغلب یک فرد بزرگسال نظارت بر کودکان را بر عهده دارد. خدمات مراقبتی کودک در مراکز و پیش دبستانیها انجام میگیرد که در آنها چندین فرد مسئول مراقبت از گروههای بزرگتری از کودکان هستند.
در هر صورت انجمن آمریکایی بیماریهای کودکان (AAP) و انجمن ملی آموزش کودکان (NAEYC) پیشنهاد میکنند که مرکز یا خانهی خدمات مراقبتی کودکان دارای مجوز باشند و به طور منظم بازرسی شوند. مراقبان باید آموزشهای اولیهی احیای قلبی و ریوی و رشد اولیهی کودک را دیده باشند. همچنین باید قوانین و سیاستهای مرکز خدمات مراقبتی کودک در خصوص کودکان بیمار، واضح و مشخص باشد. اعتبار گذاری داوطلبانهی NAEYC یا انجمن ملی نگهداری کودکان برای خانوادهها (NAFCC) معمولا بیان میکنند که مرکز متعهد است خدمات مراقبتی کودک با کیفیتی ارائه کند و در برنامههای مرتبط با رشد کودکان شرکت کند.
مسائل سلامت، ایمنی و بهداشت از اهمیت برخوردارند. واکسیناسیون تمام کودکان و اعضای مرکز خدمات مراقبتی کودک باید به روز باشد. سوء پیشینهی پرسنل مرکز باید بررسی گردد. تسهیلات به کار رفته برای کودکان باید ایمن باشند و اسباب بازیها باید به طور منظم ضد عفونی شوند. تمام اعضای مرکز خدمات مراقبتی کودک باید هنگام تعویض پوشک کودکان دستکشهای یک بار مصرف بپوشند و دستهای کودکان و مراقبان به طور منظم شسته شوند تا انتقال بیماریها به حداقل برسد.
همچنین باید انتظار داشته باشید که کودکتان در مرکز خدمات مراقبتی کودک به یک مراقب سپرده میشود تا حس امنیت و ثبات داشته باشد. از مرکز در مورد تعداد دفعات تعویض کارمندان سوال کنید، تعویضهای کمتر مراقبان نیاز کودکتان به سازگاری مداوم با مراقبان جدید را به حداقل میرساند.
پیش دبستانیها
پیش دبستانیها، همان گونه که از اسمشان برمیآید، برنامهای آموزشی برای کودکان پیش از شروع کودکستان یا دبستان ارائه میکنند. بسیاری از مراکز خدمات مراقبتی کودک نیز امروزه برنامههای یادگیری اولیه برای کودکان را به برنامههایشان افزودهاند. NAEYC پیشنهاد میکند که در خصوص خدمات مراقبتی کودک در یک پیش دبستانی خوب به دنبال نشانههای زیر باشیم:
? کودکان بیشتر زمانشان را به بازی و کار با وسایل و سایر کودکان میگذرانند.
? کودکان به فعالیتهای متنوعی در طول روز دسترسی دارند.
? مربیان با کودکان به صورت انفرادی، در گروههای کوچک و با کل گروه در زمانهای مختلفی از روز کار میکنند.
? کلاس با کارهای هنری و پروژههای خودِ کودکان تزئین شده است.
? کودکان اعداد و حروف الفبا را در تجربیات روزمرهی خود میآموزند.
? کودکان بر پروژههایی کار میکنند و زمانهایی طولانی را به بازی و کاوش میپردازند.
? در مرکز خدمات مراقبتی کودک به ندرت از کاربرگ برای کودکان استفاده میشود.
? کودکان هر روز فرصت بازی در محیط بازی ایمن در بیرون را دارند.
? مربیان برای کودکان به صورت انفرادی یا در گروههای کوچکی کتاب میخوانند.
? وسایل و منابع برای کودکانی که جلوتر از بقیه هستند و همچنین کودکانی که نیاز به کمک بیشتر دارند فراهم است.
? کودکان و والدینشان منتظر مدرسه هستند.
کودکان با نیازهای خاص
قانون فدرال، تحصیلات خاص و خدمات مراقبتی کودک برای کودکان ناتوان از زمان تولد تا سن 5 سالگی را تضمین میکند. خدمات مراقبتی کودکان خاص مانند گفتار درمانی، ورزش درمانی و کاردرمانی اکنون میتواند به مراکز خدمات مراقبتی کودک یا پیش دبستانیها آورده شود؛ بنابراین کودکانی که نیازهای خاص دارند میتوانند از مراقبتهای “معمول” بهره ببرند.
خدمات مراقبتی کودک که مداخلهای هستند میتوانند از طریق گروه محلی خدمات سلامت رفتاری و ناتوانی ذهنی برای کودکان تا 3 سالگی و از طریق گروه آموزشی دولتی برای کودکان 3 تا 5 سال هماهنگ شوند.
در پایان روز
پس از اینکه تحقیقات، مصاحبه و مشاهداتتان را انجام دادید، باید به خودتان اطمینان دهید که فراهم کردن خدمات مراقبتی کودک برای فرزندتان بهترین کار برای خانوادهتان است. برای برطرف کردن اضطرابتان، تا جایی که میتوانید با کودکتان وقت بگذرانید. هنگامی که در پایان روز کاری به خانه میرسید، زمانتان را برای فرزندتان آزاد کنید و آن را به استراحت، نوازش، تعامل و بازی با کودکتان بگذرانید.
همچنین پیشنهاد میشود والدینی که از دور بودن از کودکشان احساس گناه میکنند از جملات مثبتی در مورد خودشان استفاده کنند مانند “من هنوز مادر یا پدر خوبی هستم” و “کودک من تجربههای فوقالعادهای دارد”. فوائد خدمات مراقبتی کودک با کیفیت را بشناسید. کودکان در حال توسعهی روابط با دیگر کودکان و یادگیری عملِ دادن و گرفتن هستند.
اگر هنوز به خدمات مراقبتی کودک ارائه شده شک دارید، گزارشهای روزانه دربارهی کارهایی که کودکتان انجام میدهد یا سر زدن به مرکز خدمات مراقبتی کودک میتواند به شما کمک کند تا پروسهی مراقبت از فرزندتان را با دقت دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که کودکتان به خوبی تربیت میشود و به او خوش میگذرد.
همان طور که شما میخواهید از پرستار کودکتان و خدمات مراقبتی کودک ارائه شده به فرزندتان مطمئن شوید، کودک نیز نیاز به زمان برای سازگاری دارد. نوزادان تا هفت ماهگی معمولا به سرعت با مراقبان سازگار میشوند؛ نوزادان بزرگتر ممکن است از “اضطراب جدایی” رنج ببرند و نیازمند زمان بیشتر و حس اطمینان از سوی والدینشان باشند.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار