چگونه یک پرستار سالمند خوب شویم؟

به موازات آنکه انسانها پیر می شوند بدنهایشان شروع به فرسوده شدن میکند و آنها شروع به تجربه ی مشکلات بیشتری در سلامتی میکنند. به همین دلیل افراد سالمند نیازمند مراقبت پزشکی بیش از دیگران اند .
پیر پزشکی رشته ای پزشکی در رابطه با مراقبت از افراد سالمند است. پرستار سالمند یکی از مهمترین تخصص ها در این زمینه است زیرا پرستار سالمند مراقبت روزانه از بیماران سالمند را انجام میدهد. از زمانی که امید به زندگی بشر افزایش یافت و نسل جدید جمعیت پا به سالخوردگی گذاشتند انتظار آن میرفت که تقاضا برای پرستار سالمند به طرز چشمگیری افزایش یابد.
پرستار سالمند کیست؟
به دلیل حساسیت سلامت اشخاص سالمند آنها اغلب به مراقبت خاص نیازمندند به خصوص آنکه بعضی اوقات یک موضوع کوچک راجع به سلامتی در سالمندان سریعا از کنترل خارج میشود. یک پرستار سالمند یا یک پرستار پیری شناسی نوعی از پرستار است که در مراقبت از افراد سالمند کمک میکند. آنها آموزش دیده اند تا قادر باشند وظایف مرسوم راجع به پرستاری از سالمند را انجام دهند . همچنین پرستار سالمند به نحوی آموزش دیده است که در فهم نیازهای خاص بسیاری از سالمندان به آنها کمک کند این آموزش اضافه پرستار سالمند را قادر میسازد که با سهولت بیشتری با بیماران سالمند در ارتباط قرار گیرد.
کار کردن به عنوان یک پرستار سالمند اغلب بسیار لذت بخش است. کار کردن در این زمینه شخصیت خاصی را می طلبد، کارکردن به عنوان پرستارسالمند برخی اوقات به کلی خسته کننده و مایوس کننده میشود .
اگر شما به دنبال آن هستید که یک پرستار سالمند شوید همیشه این را در ذهن خود داشته باشید که اقدامات مربوط به سالمندی هر شخصی را به گونه ای متفاوت تحت تاثیر قرار میدهد. در حالی که برخی از بیماران سالمند تا حدی خشنود و یا حتی شادند دیگر سالمندان ممکن است ناراحت و ترسیده یا اینکه حتی از اینکه سلامتی شان در حال افول است عصبانی باشند.
پیش از پرستار سالمند شدن شما باید شخصیت خودتان را ارزیابی کنید. پرستار سالمند باید اغلب از افراد خوش بین و شاد باشد. آنها همچنین باید صبور، فهیم ، همدل و دلسوز باشند و یک تمایل واقعی به کارکردن با بیماران سالمند داشته باشند. اگر شما حرفه ی پرستار سالمند را انتخاب میکنید باید قادر به کنارآمدن با اتفاقات ناراحت کننده مانند مرگ یکی از بیماران باشید.
پرستارسالمند چه کاری انجام میدهد؟
به عنوان یک پرستار سالمند از شما خواسته میشود که وظایفی را انجام دهید. مثلا شما معمولا برای موارد زیر مسئولیت دارید:
? اندازه گیری و ضبط علایم حیاتی
? مدیریت داروها
? تمرین دادن و ماساژ بیماران
? انتقال برای ملاقات با پزشک و دیگر ملاقاتها
وکمک به بیمارن برای نیارزهای روزانه شان مانند شستشو، لباس پوشیدن و حمام کردن.
در میان تمام این موارد از پرستار سالمند خواسته میشود که سوابق بیمار را دقیقا حفظ کند و نحوه ی مراقبتش را با توصیه های پزشک بیمار هماهنگ کند.
پرستار سالمند اغلب نه تنها برای سلامت جسمانی بیمارش مسئول است بلکه نسبت به سلامت ذهنی و عاطفی او نیز مسئولیت دارد. اغلب اوقات بیماران سالمند به دلایلی از قبیل از دست دادن سلامتی،عدم استقلال و جدایی از عزیزانشان عبوس و عصبانی به نظر میرسند. به عنوان یک پرستار سالمند شما باید چشمتان را بر روی این رنجها ببندید و تلاش کنید که حتی در سخت ترین شرایط مهربان و بشاش به نظر برسید.
همچنین زمانی که به عنوان پرستار سالمند فعالیت میکنید معمولا به ارتباط داشتن با اعضای خانواده بیمارتان تشویق خواهید شد، ممکن نیز هست که شما نیاز به توضیح دادن راجع به رژیم مراقبتی و داروهای بیمار داشته باشید یا به عنوان یک رابط بین اعضای خانواده ،بیمار و پزشک اقدام کنید.
شما به عنوان یک پرستار سالمند همچنین در یک موقعیت عالی جهت مشاوره برای امور بهداشتی و مسائل مربوط به توانایی به شخص بیمار و عزیزان او هستید.
محل کار پرستار سالمند معمولا کجاست؟
پرستار سالمند معمولا در مرکز مراقبتهای پزشکی مانند بیمارستانها و کلینیک ها استخدام است، همچنین در مراکز مراقبتی مسکونی مانند خانه ی سالمندان و جمع های بازنشستگی کار میکند. برخی از پرستاران سالمند نیز از طریق مراقبت در منزل قعالیت میکنند آنها جهت این نوع مراقبت به خانه های خود بیماران میروند.
چگونه میتوانم یک پرستار سالمند شوم؟
بیشتر پرستاران سالمند فعالیت خودشان را از طریق پرستار رسمی شدن شروع کرده اند که برای این کار شما باید تلاش کنید امتحانات دشوار خاصی را بگذارنید و یک مدرک پرستاری اخذ کنید به هر حال درصورتی که شما علاقه مند به فعالیت در نقش یک پرستار سالمند هستید علاوه بر مدرک به تحصیلات و دوره های اضافی در جریان کار تجربی با بیماران سالمند هستید. یک راه آن است که به دانشگاه باز گردید و مدرک پرستاری پیری شناسی کسب کنید

3/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527