چگونه یک پرستار کودک یا سالمند را اخراج کنیم؟!

چگونه یک پرستار کودک یا سالمند را اخراج کنیم؟!

گاهی اوقات یک پرستار کودک یا سالمند، کارگر خانه و یا انواع دیگری از مراقبت کنندگان به درستی کار نمی کنند.
تصمیم گیری برای پایان دادن به اشتغال کسی، هرگز یک تصمیم آسان نیست، اما گاهی اوقات پرستارانی که برای شما کار می کنند، دیگر بهترین انتخاب نیستند. در این مقاله می خواهیم به چگونه اخراج کردن یک پرستار کودک یا سالمند بصورت مسئولانه بپردازیم.
1- شناسایی مشکل
قبل از اینکه شما در اخراج پرستار کودک یا سالمند عجله به خرج دهید، سعی کنید بفهمید که چرا وی درست کار نمی کند. آیا مشکل، چیزهای جزئی است که شما می توانید با بحث و کار کردن روی آنها، حل و فصل شان کنید؟ از اعضای خانواده در این رابطه درخواست کمک کنید تا مشکلات را با شما در میان بگذارند. این لیست همچنین به شما ابزارهایی را ارائه می دهد تا در مورد فسخ قرارداد با پرستار کودک یا سالمند خود بصورت حرفه ای، و نه به شیوه ای شخصی وارد عمل شوید. “شما نمی توانید کسی را اخراج کنید فقط به خاطر اینکه شما او را دوست ندارید.” این از زبان یک متخصص به نام “سینتیا شاپیرو” گفته می شود. وی همچنین می گوید: “فکر کنید و از خود بپرسید چه چیزی را دوست ندارید، مانند: چشم غره رفتن یا فریاد زدن روی بچه ها.”
2- مشخص کردن انتظارات
اگر شما به وضوح با پرستار کودک یا سالمند ارتباط برقرار نکنید. نمی توان از او انتظار داشت که توان پاسخگویی به تمام انتظارات شما را داشته باشد، اگر شما تاکنون این ارتباط را نداشته اید، یک قرارداد کاری تنظیم کنید که همه چیز را به تفصیل مشخص کند.
آیا پرستار کودک/سالمند شما دیگر زیر بار آنچه که در قرارداد نوشته شده است، نمی رود؟ یا اولویت های شما تغییر کرده و شما نیاز به به روز رسانی قرارداد دارید؟ ارتباط ممکن است نیاز به ایجاد یک تغییر را از بین ببرد.
پاول هوکمیر، مشاور مسائل ازدواج و خانواده می گوید: “والدین اغلب به جای برقراری ارتباط در مورد انتظارات و حقوق طرفین، از روی ترس و ناامنی عمل می کنند، و این خیلی نامناسب است”.
3- تهیه مدارک از مکالمات و تماس ها!
شاپیرو تاکید می کند که از هر مکالمه ای که با پرستار کودک یا سالمندی که مطابق استاندارد یا قرارداد کار نمیکند انجام می دهید، سندی تهیه کنید. سپس بر روی آن سند تاریخ زده و هر دوی شما آن را امضا کنید. “به پرستار کودک یا سالمند خود اطلاع دهید که پس از یک یا دو بار از بررسی موضوع، اگر رفتار خود را ادامه دهد، دیگر قادر به همکاری با او نیستید.”
4- تصمیم گیری و برنامه ریزی کردن برای آن
اگر تلاش ها برای تغییر وضعیت با شکست مواجه شده اند، پس از تفکر دقیق، به این نتیجه می رسید که نمی توانید با پرستار کودک/سالمند فعلی خود ادامه دهید. قطعات پازل را در کنار یگدیگر قرار دهید تا یک تغییر ایجاد کنید. پرستار کودک یا سالمند پشتیبان استخدام کنید تا شکاف را تا زمانی که بتوانید پرستار جدیدی را پیدا کنید، پر کند.
5- با آنها صحبت کنید!
برای یک مکالمه کوتاه برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید در حین مکالمه کسی در کنار شما باشد، حتما این کار را انجام دهید، تا پرستار کودک احساس نکند که فضا کاملا به نفع شماست!
با این حال ، افرادی که کاملا مطمعنید که نباید در آنجا با شما حضور داشته باشند، کودکان شما هستند.تری جانسون میگوید: “نیازی به قرار دادن اطفال در معرض این نوع از مکالمات بزرگسالان نیست و این می تواند موجب ناراحتی و شرم پرستار کودک شود.”
6- قوی باشید، اما مهربان
جانسون می گوید: “مطمئن باشید که در تصمیم گیری های خود کاملا پایدار هستید.” او تصریح می کند: “اگر شما پایدار نباشید و اجازه دهید که پرستار کودک یا سالمند شما فراتر از قراردادتان عمل کند، شما خود را برای یک وضعیت دشواری که پیش می رود و مدام دشوارتر می شود آماده می کنید.”
اما رحم و شفقت از خود نشان دهید. گفتگو را کوتاه نگه دارید و آن را در پایان یک روز کاری انجام دهید. در صورت امکان، اخطار دهید و هرگز پرداخت برای خدماتی را که توسط او ارائه شده است به تاخیر نیاندازید.
7- پاسخ به سوالات مربوط به کار و قوانین بیکاری و …
مزایای بیکاری برای کارکنانی هستند که بدون هیچ تقصیری از جانب خودشان محل کارشان را رها می کنند (برای مثال پرستار کودک یا سالمند شما در حال حاضر برای کودکانتان مناسب نیست؛ مثلا به دلایل سنی) اگر شما مالیات پرداخت می کردید، پرستار کودک یا سالمند شما ممکن است واجد شرایط این مزایا باشد. به او اطلاع دهید که شما به درخواست دولت پاسخ می دهید، به طوری که در این فرآیند وقفه ای پیش نیاید.
با این حال، اگر شما در حال اخراج پرستار کودک یا سالمند خود با توجه به عملکرد او هستید، او واجد شرایط بیکاری نیست. شما می توانید با پرس و جو از دولت متوجه شوید که او هنوز هم مشمول این قانون است یا خیر. این جزئیات در مورد خاتمه کار پرستار کودک یا سالمند را صادقانه ارائه دهید. اگر شما پاسخ ندهید، دولت منافع را پرداخت خواهد کرد و نرخ مالیات بیمه بیکاری شما می تواند بالا برود.
8- تسویه حساب
ایالات ها قوانین کاری مخصوص به خود را دارند که دیکته می کنند که کارکنان شما باید چه موقع مبلغ نهایی خود را دریافت کند. برخی از ایالت ها (مانند ویرجینیا و واشنگتن) نیاز به کارمندی وجود دارد که تسویه حساب وی در سررسید بعدی پرداخت شود، در حالی که ایالت های دیگر (مثل کالیفرنیا و ماساچوست) نیاز به این دارند که تسویه حساب نهایی در همان زمان اتمام کار صورت گیرد. با وزارت کار ایالتی تماس بگیرید تا ببینید در مورد وضعیت شما چه تصمیمی خواهند گرفت.
9- ارائه یک توصیه نامه
مگر در مواردی که فسخ به دلیل مسائل امنیتی و یا سهل انگاری فاحشی بوده باشد، به پرستار کودک یا سالمند خود توصیه نامه ای ارائه دهید. کسی که برای خانواده شما مناسب نیست ممکن است برای خانواده دیگری مناسب باشد.
10- درخواست برای موارد شخصی
در خلال این جلسه، مطمئن شوید که کلیدهای خانه خود را نیز از او پس بگیرید، و همچنین هر گونه اموال شخصی و کارت های اعتباری که پرستار کودک یا سالمندتان در اختیار دارد.
11- اطلاع رسانی به مراکز مناسب
اگر پرستار کودک یا سالمند یا کسی که از نوزادتان نگه داری میکند، کودک شما را از مدرسه و یا از مهدکودک به خانه می آورد، این مراکز و معلمان را بلافاصله از این موضوع باخبر کنید (چه بصورت فردی و چه نوشتاری) که یک تغییر ایجاد شده است. در صورت لزوم همسایگان خود را نیز از این موضوع باخبر کنید.
12- با کودکتان صحبت کنید!
اگر شخصی در حال پرستاری از کودکان شما باشد، یک تغییر ناگهانی برای آنها می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. دلایل تصمیم خود را برای کودکانتان توضیح دهید، اما خود را برای احساس ناراحتی آنها آماده کنید!
اخراج کردن کسی هرگز آسان نیست، اما گاهی اوقات لازم است. با نشان دادن درک و رفتار حرفه ای، شما می توانید مطمئن شوید که از خانواده شما به خوبی مراقبت به عمل می آید، به صورتی که قادر به حرکت رو به جلو، بصورت فعال و مثبت است.

(امتیاز دهید)
بیماری اسکیزوفرنی چیست؟
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527