مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مرکز نگهداری از سالمندان چگونه جاییست؟

مرکز نگهداری از سالمندان چگونه جاییست؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یک مرکز نگهداری از سالمندان به طور معمول بالاترین سطح مراقبت از سالمندان در خارج از محیط بیمارستان است.
مرکز مراقبت از سالمندان، مراقبت های روزانه را ارائه می دهد، مراقبت هایی شامل رفتن به تخت خواب و بلند شدن از آن، کمک در غذا خوردن، حمام کردن و لباس پوشیدن. با این حال مرکز مراقبت از سالمندان با سایر مراکز مراقبت متفاوت است. مرکز مراقبت از سالمندان سطح بالایی از مراقبت درمانی را نیز شامل می شود. در مرکز مراقبت از سالمندان بر مراقبت هر بیمار نظارت دارد و یک پرستار سالمند یا یک متخصص درمانی دیگر نیز همیشه حاضر است.
در مرکز مراقبت از سالمندان در 24 ساعت شبانه روز، مراقبت های پرستاری در دسترس هستند. دیگر تخصص های درمانی مثل تراپیست های کار درمانی یا ورزش درمانی نیز در دسترس هستند. پس در مرکز مراقبت از سالمندان پروسه های درمانی ای در دسترس است که در سایر مراکز در دسترس نمی باشند.
برچسب “مرکز مراقبت از سالمندان” برای بسیاری از مردم بار معنایی منفی دارد. اما این مرکز بخش مهمی از گزینه های مراقبت از سالمندان را اجرا می کند.

مرکز نگهداری از سالمندان
مرکز نگهداری از سالمندان

اشتباهات رایج درباره ی مرکز نگهداری از سالمندان

اگر من نمی توانم در خانه از خودم مراقبت کنم، مرکز مراقبت از سالمندان تنها گزینه ی موجود برای من است. امروزه گزینه های زیادی برای کمک به ماندن سالمندان در خانه و جلوگیری از منتقل کردن آن ها به مرکز مراقبت از سالمندان وجود دارد، از کمک به آن ها در انجام خرید و شستن لباس ها گرفته تا پرستاری و انجام خدمات سلامت در خانه. اگر گزینه های مراقبت در خانه امکان پذیر نیستند، زندگی به همراه کمک اطرافیان، گزینه ی مناسبی است، در صورتی که نیاز به مراقبت های درمانی تخصصی نباشد.
مرکز مراقبت از سالمندان برای فردی است که خانواده اش اهمیتی برای او قائل نیست. بسیاری از فرهنگ ها باورهای قوی نسبت به این قضیه دارند که این وظیفه ی خانواده است که از سالمندان مراقبت کنند، نه اینکه آن ها را به مرکز مراقبت از سالمندان ببرند. با این وجود در دنیای امروز که خانواده ها بسیار کوچکتر شده اند و دور از هم زندگی می کنند؛ با وجود این کشمکش های شغلی و با وجود زندگی مردم با بیماری های مزمن بیشتر، اینکه به جای بردن بزرگترها به مرکز مراقبت از سالمندان، آن ها را در خانه نگه دارند، غیرممکن است. بردن سالمندان به مرکز مراقبت از سالمندان به این معنا نیست که برای آن ها ارزش قائل نیستید؛ اگر نمی توانید مراقبت های لازم را به جا آورید، شما مسئولید تا مکانی را پیدا کنید که در آنجا، به نیازهای آن ها رسیدگی شود؛ مکانی مانند یک مرکز مراقبت از سالمندان.

پیشنهاد مطالعه: چه زمانی به فکر انتخاب یک مرکز مراقبت از سالمندان باشیم؟

مشکلات مرکز نگهداری از سالمندان

مرکز نگهداری از سالمندان بسیار ضعیف اداره می شوند و از من یا عضو خانواده ام به خوبی مراقبت نمی شود. اگرچه راه حل این قضیه، تحقیق کامل درباره ی مرکز مراقبت از سالمندان موردنظر و بازدید مکرر از آن است، اما این درست نیست که اکثر این مراکز از مراقبت ضعیفی برخوردارند. اطلاعات کارمندان یک مرکز مراقبت از سالمندان و هرگونه تخلف در گذشته، برای عموم در دسترس است تا به شما کمک کند که بتوانید تصمیم بگیرید.
اگر یک بار به مرکز مراقبت از سالمندان بروم، هرگز آنجا را ترک نخواهم کرد. بعضی از بیماری ها یا جراحت ها به جایی می رسند که ممکن است هم مراقبت های درمانی و هم مراقبت های روزانه تا آخر عمر نیاز باشد. در مواردی که سالمند به دلیل سقوط از جایی و یا شکستگی به مرکز مراقبت از سالمندان منتقل شده، بعد از توان بخشی، برگرداندن آن ها به خانه، گزینه ی مناسب تری است.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.