مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

چگونه مراقبت در منزل میتواند به درمان افسردگی در سالمندی کمک کند

چگونه مراقبت در منزل میتواند به درمان افسردگی در سالمندی کمک کند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت در منزل و درمان افسردگی سالمند


بعضی‌ از فرزندان سالمندان یا اعضای خانواده که از عزیز سالمندشان مراقبت میکنند، ممکن است تغییراتی را در سلامت روان فرد سالمند مشاهده کنند. به گفته ی بنیاد بهداشت روان سالمندان، بیش از 27 میلیون از سالمندان بالای 60 سال تحت تاثیر افسردگی هستند. افسردگی یک اختلال فیزیکی‌ در مغز است که اگر درمان نشود، میتواند به یک بیماری تهدید کننده تبدیل شود.
به گفته موسسه ملی‌ سلامت روان، خطر افسردگی میا‌‌ن سالمندان با بیماری و کاهش عملکرد، افزایش می‌یابد. موسسه ملی‌ سلامت روان تخمین میزند که افسردگی میا‌‌ن سالمندان از 8 درصد کمتر است، ولی‌ در میا‌‌ن سالمندانی که نیاز به مراقبت در منزل توسط پرستار سالمند دارند، به 13 درصد افزایش پیدا می‌کند. این افزایش درصد میتواند به بیماری، کاهش ادراک مغز، درد، محدودیت ‌های فیزیکی‌ و محدودیت در دسترسی‌ به حمایت ‌های اجتماعی و سلامت که به علت بیماری  یا محدودیت در حرکت برمیگردد، نسبت داده شود. موسسه ملی‌ سلامت روان درصد افسردگی بیماران بستری در بیمارستان تا 24 درصد تخمین میزند. علت ‌های  دیگر ابتلا به افسردگی در بزرگسالان میتواند غم و اندوه از دست دادن یک عزیز، کاهش استقلال، مشکل مالی‌، تغذیه نا مناسب و اثرات جانبی دارو‌ها باشد.
علاوه بر پیگیری سلامت روان از ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی، دریافت مراقبت در منزل برای سلامت روان نیز میتواند به فرد مورد نظر در جهت بهبود بیماری کمک کند. در اینجا اطلاعاتی‌ در مورد اینکه چگونه مراقبت در منزل میتواند به سلامت عاطفی و روانی‌ والدین سالمند یا کسانی‌ که علائم ابتلا به افسردگی در آنها مشاهده می?شود، کمک کند، آورده شده است:

مراقبت در منزل چه خدماتی را برای کسی‌ که از افسردگی رنج میبرد، ارائه می‌کند ؟

مراقبت در منزل با انجام فعالیت‌های روزمره مانند حمام کردن، لباس پوشیدن ،قدم زدن، پانسمان و تمرینات فیزیوتراپی کمک می‌کند. علاوه بر گرفتن کمک از یک سازمان مراقبتهای پزشکی‌، سازمندهی حمایت مراقبت در منزل نیز میتواند برای جلوگیری از افسردگی یک فرد سالمند مفید باشد. این روش پشتیبانی فیزیکی‌ و اجتماعی توسط مراقبت در منزل، در جلوگیری از علائم احساسی‌ که به شدت یافتن بیماری افسردگی منجر میشود، تاثیر زیادی دارد.
نیاز‌های تغذیه‌ای
آیا قفسه مواد غذایی خالی‌ یا دست نخورده است ؟ خدمات مراقبت در منزل میتواند با رفتن به یک فروشگاه مواد غذایی و تهیه غذا‌های متنوع و سبک، با علائم افسردگی که ناشی‌ از کمبود انرژی یا عادت‌های نادرست غذا خوردن و یا غذای ناسالم است، مبارزه کنند .مراقبت در منزل به داشتن یک همدم هنگام صرف غذا که باعث افزایش اشتها و مصرف مواد غذایی میشود کمک می‌کند. مراقبت در منزل صرف غذا را به یک رویداد اجتماعی تبدیل می‌کند.
مدیریت دارو
آیا شما در مورد توانایی فرد مورد نظر در مورد مصرف دارو در زمان و دوز مناسب نگران هستید؟ دستیار مراقبت در منزل دارو‌ها و به خصوص داروهای افسردگی را در زمان مناسب یادآوری می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که دارو‌ها در دوز و زمان تعیین شده مصرف می?شوند.
تحرک و حافظه
آیا حافظه یا تحرک یک دغدغه و نگرانی‌ برای والدین یا عزیز شماست ؟ دستیار مراقبت در منزل میتواند با انجام کارهایی اطمینان بدهد که در خانه همه ی نیازهای ضروری رفع خواهد شد. با انجام کارهای خانه برای فرد سالمندی که محدودیت حرکتی‌ دارند یا به دردهای مزمن مبتلا است، این احساس را به مشتری میدهد که استقلال بیشتری دارد.
همراه با نیازهای بهداشت و درمان
آیا شما در حال اقدام برای دریافت خدمات مراقبت در منزل برای والدین یا عزیزان سالمند خود هستید ؟ خدمات مراقبت در منزل پراستاران متخصص مراقبت در منزل را برای کارهایی مانند ارتباط با پزشک،گزارش وضعیت سلامت، و ارائه خدمات همزمان با تغییر وضعیت روحی‌ و جسمی‌ مشتری را اعزام می‌کنند. آیا عزیز سالمند شما قرار ملاقات با دکترش را فراموش می‌کند؟ یا در چک کردن وضعیت روزانه ا‌ش مشکل دارد؟ پرستار مراقبت در منزل قرار ملاقات با پزشک را برای تعیین وضعیت و اطمینان از مراقبت‌های پیشگیرانه ترتیب می‌دهد.
 پرستار مراقبت در منزل
علاوه بر ارائه خدمات مراقبت در منزل، حمایتی که خدمات مراقبت در منزل ارائه می‌کند، به کاهش استرس در خانواده و فرد سالمند نیازمند به مراقبت در منزل نیز کمک می‌کند. زیرا اعضای خانواده از رسیدگی به فرد عزیزشان و از تنها نبودن و رفع نیازهایش اطمینان حاصل می‌کنند.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.