بهبود کار پرستار سالمند

بهبود کار پرستار سالمند چگونه محقق خواهد شد نکاتی آموزشی

ساده و مثبت نگه داشتن ارتباط با سالمند توسط پرستار سالمند می تواند فکر خوبی باشد، به خصوص هنگامی که سالمند، سن بالا و یا بیماری خاصی دارد. سلامت اول در ادامه نکاتی را برای پرستار سالمند آورده ایم که می تواند در کار مراقبت از سالمندان به ویژه سالمندان مبتلا به آلزایمر مفید باشد.

بهبود ارتباط پرستار با سالمند

  1. در هنگام صحبت، ارتباط چشمی پرستار سالمند و همچنین به کار بردن نام سالمند توسط پرستار سالمند می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
  2. پرستار سالمند می تواند با گرفتن دست سالمند او را به مکالمه و صحبت ترغیب کند.
  3. پرسیدن سوالات ساده و کوتاه جواب به جای سوالات کلی نکته ای است که پرستار سالمند باید رعایت کند. مثلا، پرستار سالمند می تواند به جای پرسید سوال ” حالت چطور است؟”، بپرسد “آیا احساس خستگی می کنی؟” پیشنهاد می‌شود: پرستار سالمند خوب برای مراقبت از سالمند در منزل
  4. همچنین، محدود کردن انتخاب ها توسط پرستار سالمند می تواند مانع از گیج شدن و سردرگمی سالمند شود. مثلا، پرستار سالمند می تواند به جای پرسیدن ” کدام لباس را امروز می پوشی؟”، بپرسد “امروز آن پیراهن قرمز را می پوشی یا آن پیراهن سبز؟”

حمام کردن و تعویض لباس سالمند با کمک پرستار سالمند

بخش زیادی از کارهای پرستار سالمند به کمک به سالمند در انجام کارهای روزانه مانند حمام کردن و پوشیدن لباس مربوط می شود. پرستار سالمند نباید تاثیر این کمک ها را در بهبود وضعیت جسمی و روحی سالمند دست کم بگیرد. کمک پرستار سالمند در کار های کوچکی مانند شانه کردن موها، پوشیدن لباس های تمیز و گاهی کمی آرایش و عطر زدن، تاثیر غیر قابل انکاری در افزایش روحیه و اعتماد به نفس سالمند خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود: چالشها و لذت‌های پرستار سالمند بودن

 بهبود کار پرستار سالمند در مورد آراستگی سالمند

  1. لباس های راحت، اندازه و با کمربندهای کشی، باعث می شود تا سالمند بتواند خودش لباس هایش را تعویض کند و بپوشد.
  2. پرستار سالمند باید لباس ها را به ترتیب پوشیدن (مثلا زیر شلواری، شلوار، پیراهن، گرم کن و … ) قرار دهد و سالمند را تشویق کند تا در حد امکان، خودش لباس هایش را بپوشد. پیشنهاد می‌شود: پرستاری از سالمند دارای بیماری دوقطبی
  3. اگر مسواک زدن برای سالمند مشکل است، پرستار سالمند باید روش های جایگزین برای شستشوی دهان (مانند استفاده از دهانشویه) را برای سالمند در نظر بگیرد.
  4. در حمام باید از صندلی و دستگیره های دیواری برای حداقل کردن احتمال افتادن سالمند استفاده شود. مراقبت پرستار سالمند نیز در کنار این وسایل، امری ضروری است.
  5. در صورت امکان و با کمک پرستار سالمند، دوش گرفتن کوتاه روزانه و دو بار حمام کامل در هفته برای سالمند توصیه می شود.
  6. در بعضی مواقع، شستن موها در سینک و یا روشویی توسط لوله آب می تواند هم برای سالمند و هم برای پرستار سالمند بسیار راحت تر از انجام این کار در حمام و یا وان باشد.
(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527