مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

چگونه پرستار کودک باید فرزندان شما را تربیت کند؟

چگونه پرستار کودک باید فرزندان شما را تربیت کند؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

نقش پرستار کودک در تربیت فرزندان


شما نمی خواهید برای همیشه نقش”شخصیت منفی” قصه را بازی کنید! در اینجا 7 نکته برای شما ذکر می کنیم که چگونه پرستار کودک خود را را مجاب کنید که به همان شیوه ی مشابه خودتان اقدام به مراقبت از کودکانتان و تربیت آنها کنند.
زمانی که مادر خانواده بیرون از منزل باشد، کودکان مجاز به انجام چه کارهایی هستند؟ هرچند بازی کردن نقش شخصیت منفی و برقرار کردن قوانین و مقررات در منزلتان اصلا کار آسانی نیست، ولی این کار نه تنها مراقبت از کودکان حتی زندگی را برای شما و پرستارتان ساده تر می کند، بلکه باعث می شود که کودکانتان در کارهای خود محکم و باثبات باشند. یک استراتژی یکپارچه، بهترین راه برای مقابله با این وضعیت است. در اینجا چند نکته را برای شما یادآوری می کنیم که با رعایت آنها می توانید به هماهنگی در خانه خود دست یابید.
1- تنظیم قوانین
قبل از اینکه پرستار کودک اتان را استخدام کنید، با همسر خود به گفتگو بپردازید ودستورالعمل های مشخصی برای نظم و انظباط و مراقبت از کودکان مشخص کنید. سپس هنگام گفتگو با پرستار کودک در مورد این قوانین با هم بحث کنید. واکنش پرستار را بسنجید. اگرپرستار به قوانین شما احترام نمی گذارد، او الزاما این قوانین را اجرا نخواهد کرد. این عامل می تواند در آینده به وضعیت ناخوشایندی منجر شود، مثلا میتواند کودکتان در مورد قوانین، مردد به بار بیاورد.
2- قوانین را قبول کنید و به آنها عمل کنید.
ثبات، ثبات، و باز هم ثبات. اگر پرستارتان این اجازه را به کودک می دهد که تمام بعد از ظهر را به تماشای تلویریون بپردازد، و شما کودک را مجبور میکنید که تلویزیون را بعد از 30 دقیقه خاموش کند، او کم کم شروع به شک کردن در مورد توانایی و قدرت شما در برقراری نظم خواهد کرد. ارتباط بین شما و پرستارتان کلیدی در تعیین بهترین راه رسیدن به نظم و ترتیب است. (شما می تواند قوانین خانه و قوانین مراقبت از کودکان را در متن قرارداد پرستار کودک قید کنید.)
3- سخت گیر نبودن در مسائل کوچک
در مورد قوانین اصلی سخت گیر باشید و قوانین محکمی تنظیم کنید و با عجله پیش نروید. ولی در مورد مساله کوچک سخت نگیرید. لجباز بودن در مورد مسائل کم اهمیت، در نهایت فقط باعث استرس شما می شود، و می تواند باعث به وجود آمدن فضای بدی در منزلتان شود.
4- توانمندسازی پرستار کودک
لودویگ توصیه می کند: “شما پرستار کودکتان را به عنوان یک فرد حرفه ای استخدام می کنید که وقتی نوبت به مراقبت از کودک میرسد، به وضوح استعداد مراقبت از کودکان را دارد، پس از شنیدن آنچه که او فکر میکند مناسب است، استقبال کنید”. برای مثال، در حالی ممکن است شما یک عادتی برای خوردن تنقلات قبل از شام پیدا کرده باشید، اوممکن است فکر کند که این، یک ایده وحشتناک است. به حرف های او گوش دهید و سعی کنید رویکرد او را امتحان کنید. شاید شما بتوانید یک راه برای سازش بین این دو سیاست پیدا کنید. لودیگ میگوید: “توانمندسازی پرستار کودک باعث می شود که کودکتان به او احترام بیشتری بگذارد و امورات خانه شما راه هموارتری را طی می کنند.
5- به حرف های او گوش دهید.
اجازه دهید پرستار کودکتان بداند که شما در نظم و انضباط و مراقبت از کودک شریک هستید. از او بخواهید که به راحتی در مورد مسائل رفتاری با شما صحبت کند، چون او در روز چندین ساعت را با کودکتان میگذراند. همچنین می توانید او را تشویق کنید که اگر فرزندتان با اوقات تلخی چیزی را پرتاب میکند و یا خواهرش را کتک میزند و در صورتی که نمی داند چگونه او را آرام کند، با شما تماس بگیرد و یا یادداشتی برایتان بگذارد.
6- در مورد او شایعات بی اساس مطرح نکنید.
لودویگ می گوید: “کودکان شما باید بدانند که شما هم در زمینه ی نظم و قانون همان کار پرستار کودک را ادامه میدهید و از او حمایت می کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که با احترام با او صحبت کنید و این نشان خواهد داد که شما به پرستار خود و فراست او در مراقبت از کودک ارزش داده اید. اگر زمانی که پرستار کودکتان آن دور و بر نیست، در موردش شایعات بی اساس مطرح کنید و بد حرف بزنید، کودکانتان برداشت بدی از او پیدا می کنند.”اگر شما در مورد پرستار فرزندتان بیش از حد گله مند هستید، شاید زمانش رسیده است که به دنبال پرستار جدیدی باشید.”
7-در نظر گرفتن مجازات برای کسانی که قوانین را رعایت نمی کنند.
لودویگ توصیه می کند که می توان با یک هشدار شدید به پرستار کودک فهماند که روش او در نظم و انضباط و مجازات غیر قابل قبول بوده است. زمانی را در نظر بگیرید که بتوانید با همسر خود در کنار پرستار کودک نشسته و نگرانی خود را از این موضوع بیان کنید. قوانین خود را برای او یادآوری کنید. حال، اگر شما در مسائل و قوانینی با مقاومت او مواجه میشوید که به نظر شما با مذاکره قابل حل نیستند، و یا یک مخالفت آشکار از او ببینید، به نظر لودویگ حل شدن آنها نیاز به زمان خواهد داشت. سعی کنید هنگامی که در مورد اتمام همکاری در زمینه مراقبت از کودک با او صحبت می کنید، کاملا رک و عاری از احساس باشید. اینجا خانه شماست و این ها فرزندان خودتان هستند، اما در واقع، یک محل کار نیز هست و شما مسئول هستید. زمانی که قانون نادیده گرفته شود، مسیر خود را به روشنی مشخص کنید و به آن به عنوان یک فرصت نگاه کنید که به کودکان خود آموزش دهید که چگونه با دیگران رفتار کنند، حتی در بدترین زمان ممکن!

گاهی اوقات شما باید در عین بی رحمی، مهربان باشید. لودویگ می گوید: “این مثل یک رابطه است، شما همه چیز را به دست نخواهید آورد، اما بعضی چیزها با مذاکره به دست می آیند. شما پرستار کودک را استخدام می کنید، نه فقط به خاطر اینکه او می تواند یک گزینه خوب برای مراقبت از کودکان شما باشد، بلکه به شما کمک کند. اگر ویژگی های او به ویژگی های شخصی که قبلا برای مراقبت از کودکانتان مد نظر داشتید شبیه نیست، باید فرد مناسب دیگری را برای مراقبت از کودکان خود در نظر بگیرید.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.