مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مراقبت از سالمند، چگونه به رهایی سالمند از تنهایی کمک کنیم ؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

راه های زیادی برای مراقبت از سالمندان یا کسانی که در جامعه گوشه گیرند برای شما وجود دارد. بدین ترتیب افرادی که شما به آن ها کمک می کنید سلامتی شان را بدست خواهند آورد و همچنین باعث خرسندی و سلامت شما نیز خواهد شد.

داوطلب شدن برای یک سازمان که مرتبط با مراقبت از سالمندان است از اصلی ترین راه ها برای کمک به افراد سالمند می باشد. اما کار هایی نظیر یک تماس تلفنی یا مکالمه ساده می تواند بسیار کارآمد و البته متفاوت باشد. مشاهدات نشان می دهد که اگر شما وقت تان را به این روش به مراقبت از سالمندان اختصاص دهید همان مقدار که برای آنها ارزشمند است برای شما هم مفید خواهد بود. زیرا کمک به دیگران باعث می شود شما برای مدتی از تفکر در مورد مشکلات شخصی خودتان فارغ شوید.

یک مکالمه را شروع کنید

شناختن فرد یا افرادی که قرار است به عنوان مراقبت از سالمندان ، به آنها کمک کنید همواره به آسانی که به نظر می رسد نیست. یک شروع خوب می تواند این گونه باشد که هنکام ملاقات یک همسایه سالمند در خیابان توقف کنید و شروع به صحبت با او کنید. اگر فکر می کنید که این فرد سالمند مشکلات شنیدن یا حافظه دارد بهتر است به صورت رسا ( و البته نه با داد زدن! ) با او به صحبت بپردازید. مثلا میان مکالمات تان مکث کنید تا به آنها زمان دهید که صحبت های شما را متوجه شوند و مقداری زمان تا بتوانند به شما پاسخ دهند. یک مکالمه می تواند نوعی مراقبت از سالمندان باشد.

کمک های عملی پیشنهاد دهید

آیا یک فرد سالمند را می شناسید که نیاز به مراقبت از سالمندان داشته باشد؟ مثلا تنها زندگی کند، به ندرت خانه را ترک کند، به تازگی کسی را از دست داده باشد، شرایط سلامتی خوبی نداشته باشد، معلول باشد، نا بینا یا نا شنوا باشد و یا خانواده یا فرد نزدیکی نداشته باشد؟
از آنها بپرسید آیا در کار هایی نظیر خرید، پست کردن نامه یا دریافت دارو هایشان نیاز به کمک دارند؟
برای مراقبت از سالمندان به آنها پیشنهاد دهید که در انجام کار ها و رفتن به مطب دکتر یا ملاقات پزشکی یا کتابخانه همراهی شان کنید یا به آنها کمک رسانید.

زمان تان را تقسیم کنید

برای سازمان هایی که به مراقبت از سالمندان می پردازند داوطلب شوید. این سازمان ها معمولا پیشنهاد هایی به صورت همراهی به فرد سالمند تنها می دهند. با توجه به داوطلب بودن فرد کمک کننده این همراهی به صورت همراه تلفنی، ملافات کننده یا راننده یا میزبان گروه ها و مهمانی ها می تواند باشد.

شما میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد همراهی و مراقبت از سالمندان را در شرکت هایی چون Age UK , Community Network , Contact the Elderly , Friends of the Elderly  و … بیابید.

در فعالیت های خانه داری کمک کنید

زمانی که فردی پیر می شود برایش سخت تر می شود تا از عهده کار هایش برآید حتی کار های ساده ای نظیر مراقبت از خانه. معمولا آنها از کمک پیرامون این موضوع استقبال میکنند. مراقبت از سالمندان میتواند شامل کار هایی نظیر بیرون بردن زباله ها، عوض کردن لامپ و تمیز کردن خانه باشد.

در یک وعده غذایی با آنها شریک شوید

یکی از نکاتی که در مراقبت از سالمندان  باید به آن توجه شود این است که آنها معمولا برای پخت و پز به کمک نیاز دارند، مثلا همسایه سالمندمان ممکن است نتواند برای خودش غذای مورد علاقه اش را بپزد. پس چرا وعده غذایی خودمان را با آنها شریک نشویم یا یک ظرف غذای یخ زده را برای گرم و میل کردن به آنها ندهیم؟ یکی از بهترین کار ها برای مراقبت از سالمندان گذراندن وقت با همسایه مان است. بهتر است این غذا را در یک ظرف که به آن نیاز نداریم به آنها هدیه دهیم تا نیاز به پس گرفتن آن نداشته باشیم.

پیشنهاد مطالعه: 6 خطری که زندگی سالمند تنها را تهدید می نماید

مراقب علائم بیماری های زمستانی باشید

افراد سالمند به طور مشخص تسبت به سرمای زمستان آسیب پذیر ترند چون باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری هایی نظیر سرماخوردگی، آنفلونزا ویا حتی حمله قلبی، سکته و مشکلات تنفسی می شود. برای مراقبت از سالمندان میتوانید در این بخش مطمئن شوید که آنها واکسن مربوطه را دریافت کرده اند و در غیر این صورت آنها را به مرکز مراقبت های پزشکی ببرید.

مراقب علائم بیماری های جدی مانند خواب آلودگی ، بریده حرف زدن و این که متوجه سرما (حتی شدید( هم نشود، باشید که یکی از مهم ترین نکات در مراقبت از سالمندان است.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.

کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار کودک، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.

 

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار