چگونه یک پرستار کودک خوب را حفظ کنیم؟

وقتی که یک پرستار کودک مناسب پیدا شد چگونه مطمئن شویم که او را از دست نمی‌دهیم؟
به قول Mary O’Connor رئیس سابق INA (سازمان بین المللی پرستاری کودک) “رئیس خوبی باشید”. برای این کار جایگاه خود را بشناسید.
چه کسی را به عنوان یک رئیس خوب می شناسید؟ چرا؟ یک رئیس چه رفتاری باید داشته باشد؟ چه رفتار‌هایی از کارمندان باعث ناراحتی شما می شود؟ پاسخ های شما بینشی درباره‌ی ارتباط با پرستار کودک به شما می‌دهد.


موارد زیر را در نظر بگیرید:

دستمزد منصفانه ای در نظر بگیرید. همان طور که خود شما با حقوق کم از شغل خود راضی نیستید، پرستار کودک نیز از حقوق کم راضی نخواهد بود. وابسته به جایی که زندگی می کنید، تعداد کودکانی که دارید، مسئولیت های پرستار کودک و تجربه و تحصیلات پرستار کودک حقوق یک پرستار کودک از 450$ تا $1500 متفاوت است.
اگر یک اتاق در اختیار پرستار کودک قرار دهید حقوق می تواند با توجه به انتظارات پرستار اندکی پایین تر باشد. اگر پرستار روزانه بیشتر از 8 ساعت کار کند یا بیش از 5 روز در هفته شما باید حقوق اضافه کاری را نیز پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید : پرستار کودک خوب چه ویژگی هایی دارد و مهم ترین وظایف او چیست؟


برای تخمین حقوق پرستار کودک از والدینی که پرستار کودک دارند پرس و جو کنید یا با INA (سازمان جهانی پرستاری کودک) تماس بگیرید.
& شما می توانید با مراجعه به سایت www.salamateaval.com در زمینه هزینه ی پرستاری کودک مشاوره ی آنلاین بگیرید یا با شماره ی 02127630 تماس بگیرید. &
مزایای خوبی فراهم کنید. برای اطمینان از اینکه پرستار کودک شما، به همکاری با شما ادامه می  دهد از پاداش های تشویقی استفاده کنید مانند مرخصی با حقوق و عیدی. بعضی از والدین اتومبیل در اختیار پرستار کودک قرار می دهند.(در این مورد مطمئن شوید که پرستار کودک گواهینامه دارد و بیمه او را شامل می شود.) بعضی دیگر هزینه ی شرکت پرستار کودک در کلاس های متنوع را فراهم می کنند. اجازه دادن به پرستار که کودک خود را به همراه خود بیاورد نیز مزیت خوبی است که ممکن است او را بسیار خوش حال کند ولی دلیل منطقی ای برای کم کردن حقوق او نیست.

چگونه یک پرستار کودک خوب را حفظ کنیم؟
با پرستار کودک مانند حرفه ای ها رفتار کنید. درست است که پرستارهای کودک به جای شرکت در منزل کار می کنند ولی آنها کار خود را جدی می گیرند، شما نیز باید کار آنها را جدی بگیرید. اگر به پرستار کودک خود اعتماد دارید با رفتار خود به او نشان دهید. نظر او را نیز در کارها در نظر بگیرید.
اگر در مورد انجام کاری نظر متفاوتی دارید بی دلیل فرض نکنید که روش شما درست است و او اشتباه می کند. به نظر او احترام بگذارید و نظر خود را با احترام به او پیشنهاد کنید. (در نهایت اما شما رئیس هستید)
هر گونه انتقاد و پیشنهاد را به شکل سازنده بیان کنید. از تخریب شخصیتی پرهیز کنید.
قوانین اساسی تنظیم کنید و به آنها احترام بگذارید. به یاد داشته باشید شما یک پرستار کودک استخدام کرده اید نه فردی برای کارهای منزل. پس از او درخواست کارهای نامربوط نداشته باشید مگر آنکه از ابتدای استخدام با او درباره ی کار در منزل و حقوق به صحبت کرده باشید.
مطمئن باشید که قبل از پایان ساعت کاری پرستار کودک در منزل باشید. در موارد اضطراری که مجبور می شوید از او بخواهید بیشتر بماند، منصفانه جبران کنید. به یاد داشته باشید که پرستار کودک نیز باید به زندگی و خانواده ی خود برسد.

قدردانی خود را نشان دهید. به یاد داشته باشید همان گونه که شما با تشکر از کارتان خوش حال می شوید، پرستار کودک نیز نیاز به شنیدن تشکر دارد. پرستار کودک کار بسیار مهمی برای شما انجام می دهد شما نیز باید این موضوع را به او بگویید.
می توانید نامه ای برای تشکر به او بنویسید یا هدیه ی کوچکی به او بدهید. جشن تولد او را جشن بگیرید. با پرداخت حقوق اضافه او را به هیجان بیاورید.
انعطاف پذیر باشید. در برنامه ی پرستار کودک اجازه ی تغییر بدهید (تا زمانی که از این موضوع سو استفاده نشود). تا زمانی که پرستار کودک شما و پرستاری کودک شما را مرکز توجه خود قرار می دهد خود را با برنامه ی او وفق دهید.

 

اجتماعی باشید. چه برای برای انتقاد و چه برای تشکر از پرستار کودک مستقیما به خود او بگویید. پیشنهاد می شود در شروع و پایان روز چند دقیقه با پرستار کودک صحبت کنید و کار او را چک کنید. اگر نمی توانید روزانه با او صحبت کنید برایش نامه بنویسید.
بسیاری از پرستاران کودک از مزایای یک برنامه ی کاری روزانه می گویند. کارهایی که می خواهید در هر روز انجام شود را به پرستار کودک بگویید یا برای او بنویسید. در برنامه ی پرستار کودک زمان کافی برای کارهای متنوع دیگر نیز بگذارید.

حفظ پرستار کودک خوب
از پرستار کودک پشتیبانی کنید. اگر پرستار تلاش می کند تا محدودیت ها را به کودک شما بیاموزد، با مخالفت با او توانایی های او را زیر سوال نبرید. به هر حال او کاری که شما خواسته اید را می خواهد انجام دهد. کودک شما باید به جایگاه پرستار کودک [به عنوان مربی و مراقب] احترام بگذارد، همان طور که پرستار کودک نیز به جایگاه شما احترام می گذارد.
با پرستار کودک به عنوان یک همراه و دوست برخورد کنید نه یک کارمند. درست است که کار پرستار کودک مراقبت از کودک شماست ولی او نیز زندگی خود را دارد. اگر او جوان است به او زمانی برای ارتباط با دوستانش بدهید. اگر او خانواده دارد به او فرصتی برای ملاقات خانواده بدهید. در غیر این صورت پرستار کودک احساس می کند که باید بین شما و خانواده اش انتخاب کند.
بدون فضولی کردن در زندگی خصوصی پرستار کودک در مورد او اطلاعات کسب کنید. مثلا از چه موزیکی خوشش می آید؟ چه نوع فیلمی را می پسندد؟
اگر فرزند دارد از او تصاویر کودکش را بخواهید. هرچه به او نزدیک تر شوید او بیشتر خودش را به عنوان یک فرد مهم از خانواده ی شما حس می کند.
به حریم خصوصی پرستار کودک احترام بگذارید. به فرزند خود و سایر اعضای خانواده نیز بیاموزید که آنها نیز حریم خصوصی پرستار را رعایت کنند. درباره ی مسائلی که پرستار کودک را ناراحت می کند بحث نکنید.
همچنین مطمئن باشید که اعضای خانواده درباره ی زمان کاری و زمان پایان کار پرستار کودک بدانند و در وقت استراحت و یا روز تعطیل از او خواسته ای نداشته باشند.

بیشتر بخوانید : نشانه های یک پرستار کودک خوب

3/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527