مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

تاثیر پرستار سالمند در شادی سالمندان

ویژگی های پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

تاثیر پرستار سالمند در شادی سالمندان: از ویژگی های پرستار سالمند Important Caregiver Skills، می توان به موارد زیادی اشاره نمود اما در این مقاله به مواردی اشاره شده است که سبب ایجاد احساس شادی و آرامش در سالمند می گردد.

مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند

پرستاری از یک سالمند با چالش ها و مسئولیت های خاص خود همراه است. فارغ از میزان وابستگی یا استقلال فرد سالمند ، انتظار می رود که یک پرستار سالمند در بلند مدت در رفع این نیازها مهارت داشته باشد.
به عنوان یک پرستار سالمند ، شما باید روزانه برای مهارت یافتن در فعالیت های خاصی تمرین کنید ، همواره سلامت و امنیت سالمند را اولویت خود قرار داده و تمام تلاش خود را بر بهبود بخشیدن به زندگی سالمند انجام دهید.

نقش پرستار در روحیه سالمندان

پرستار سالمند نقش مهمی را در زندگی سالمند ایفا می کند. گزارش های محققان نشان داده است که بیش از 65 میلیون آمریکایی از یکی از اقوام ، همسایه یا دوست سالمند خود بدون دریافت هزینه پرستار می کند.

برای پرستاری از یک سالمند پیدا کردن مهارت های خاص بسیار مهم است . یک پرستار سالمند ماهر یاد می گیرد و درک می کند که چگونه ممکن است بیماری فرد سالمند را کنترل کند و از مبتلا شدن او به مشکلات بیشتر پیشگیری نماید .

همچنین از نظر عاطفی و اجتماعی نیز از سالمند حمایت و پشتیبانی می کند و مدیریت نظافت و مسائل شخصی سالمند را که به سلامت او مربوط می شود به عهده می گیرد.

مهمترین مهارت پرستار سالمند

ارتباط موثر می تواند به سالمندان کمک کند تا زندگی طولانی تر و بهتری در کنار پرستار خود داشته باشند. داشتن ارتباطات قوی سنگ بنای پرستاری از سالمندان است و از ویژگی های پرستار سالمند می باشد .

مهمترین مهارت پرستار سالمند که سالمندان واقعاً از آن قدردانی می کنند ، مهارتهایی است که فراتر از توانایی های تخصصی و  فنی باشد و  بر شایستگی اجتماعی سالمند تمرکز نماید . در زیر ویژگی های پرستار سالمند بیان شده است که به سالمندان کمک می کند تا از وضعیت سلامتی مطلوب برخوردار شوند و خوشحال باشند.

مهارت برقراری ارتباط موثر

مهارت های ارتباطی پرستار سالمند در سلامت سالمندان نقش اساسی دارند. توانایی برقراری ارتباط خوب نکته اساسی در چگونگی تأثیرگذار بودن یک پرستار سالمند است و از ویژگی های پرستار سالمند حرفه ای می باشد.

ویژگی های پرستار سالمند و ارتباط موثر

 

انجام این موضوع می تواند مانند انجام کارهای روزمره برای حفظ سلامتی سالمندان ساده باشد. دانستن اینکه چه زمانی زمان معاینه پزشک است ، حتی وقتی که سالمند هیچ اشاره ای به این موارد نمی کند ، ممکن است به شدت سالمند را تحت تاثیر قرار دهد و برای او خوشایند باشد.

ارتباط ضعیف بین پرستار و سالمند برای هر دو طرف دشوار خواهد بود یا حتی می تواند به رابطه آسیب برساند ، به خصوص اگر فرد سالمند یکی از اعضای خانواده یا همسایه باشد.

همچنین مواردی وجود دارد که سالمند بیش از یک پرستار سالمند دارد. در چنین شرایطی ، مهم است که پرستاران سالمند اطلاعات را به یکدیگر منتقل کنند.
چه در مورد نیاز های آشپزخانه و چه موارد اصلی از جمله وضعیت سلامتی سالمند ، لازم است پرستاران سالمند باید با یکدیگر و با افراد لازم ارتباط برقرار کنند.

پیشنهاد مقاله : 10 نکته مهم برای داشتن دوران پیری سالم

گوش دادن یک مهارت ارتباطی مهم است و یکی از ویژگی های پرستار سالمند است که باعث تشویق سالمند به ایجاد ارتباط می شود. بدون اینکه از سالمند سوالات زیادی بپرسید به صحبت های آنها گوش دهید ، و متوجه نیازهای آنها شوید .

شما باید به آنچه سالمند بیان می کند توجه کنید و به درستی کارهای مورد نیاز او را انجام دهید. گاهی اوقات ، تمرکز حتی بر روی نیازهای آنها نیست. بلکه برای سالمند مهم است که آیا کسی که به حرف های آنها گوش فرا دهد و برای آنها ارزش قائل باشد بنابراین ، پرستار سالمند باید در گوش دادن مهارت داشته باشد.

صحبت با سالمند ممکن است فعالیتی زمان بر باشد ، اما اگر فن صحبت کردن مختصر را بیاموزید ، فواید بسیاری از این گفتگوها خواهید برد.
تصور نکنید که به دلیل سنگینی گوش سالمند باید سر آنها داد بزنید . در حقیقت فریاد زدن همیشه نتیجه منفی خواهد داشت.

آنها انسان هستند و می توانند هر کلمه ای را که به آنها گفته می شود احساس کنند. به جای فریاد زدن ، روی صحبت موثرتر تمرکز کنید.
اگر بتوانید کلمات خود را با کلمات بسیار ساده و مختصر بیان کنید ،مکالمه موثری با سالمند خواهید داشت .
ممکن است گاهی مجبور باشید در حالی که از کلمات بیشتری استفاده می کنید ، آرامتر و با تاکید بیشتری صحبت کنید.

ویژگی های پرستار سالمند و همدلی

توانایی همدلی پرستار سالمند

اختصاص دادن وقت برای مراقبت و نگهداری از یک سالمند یکی از بهترین کارها در جهان است. این کار ایثارگرانه از ویژگی های پرستار سالمند است .
اگر تصمیم گرفته اید که یک پرستار سالمند شوید اکنون وقت آن است که یک قدم جلوتر بروید. شما باید مهارت کافی در نشان دادن همدلی با سالمند مورد پرستاری خود را داشته باشید.

دانستن چالش ها و محدودیت های جسمی و روحی سالمندی که از او پرستاری می کنید ، کارها را برای او آسان کرده و رابطه شما با سالمند را بهبود می بخشد.
همدلی به پرستار سالمند این دیدگاه را می دهد که سعی کند خود را در جای شخص مقابل قرار دهد. همدلی باعث افزایش کیفیت کار پرستار میگردد . این امر به نوبه خود کیفیت زندگی سالمندان را نیز بهبود می بخشد.

صبر پرستار سالمند

صبور بودن یکی از مهم ترین ویژگی های پرستار سالمند است. داشتن صبر در حین پرستاری از سالمند به معنای آن است که باید سرعت کار خود را کاهش دهید و در لحظه فعلی در مورد کاری که انجام می دهید دوباره فکر کنید.
قرار دادن خود به عنوان نفر دوم در لیست اولویت ها اندکی غیر طبیعی است. با این حال ، شغل شما به عنوان یک پرستار سالمند مستلزم داشتن مهارت به تاخیر انداختن اولویت های شخصی خود است.

مثبت بودن پرستار سالمند

دقیقاً مانند هر شغل دیگر ، داشتن یک رویکرد مثبت ، یکی از مهم ترین  ویژگی های پرستار سالمند است و کار پرستاری از سالمند را آسان می کند. اگر ذاتا فرد خوش بینی هستید ، ممکن است در این زمینه مهارت کافی داشته باشید.

ویژگی های پرستار سالمند و مثبت نگری
مثبت بودن برای شما و افراد سالمند تفاوت زیادی ایجاد می کند. مثبت بودن شما ممکن است روی فرد سالمند نیز تاثیر بگذارد و حضور شما به منزله خوشحالی و رضایت سالمند باشد .

وقتی خوشحال و خوش بین باشید ، کیفیت ارائه خدمات پرستاری از سالمند افزایش می یابد و قطعابسیار بهتر از یک پرستار ناراحت یا بدخلق ارائه خدمت می نمایید. زندگی با داشتن یک نگرش مثبت زیباتر خواهد شد.

مهارت مشاهده دقیق

پرستار سالمند باید در مشاهده دقیق امور مهارت داشته باشد. این بدان معناست که شما باید بتوانید زمانی که او نیاز به مراقبت های پزشکی دارد ، زمانی که او نیاز دارد چیزی به شما بگوید اما احساس خجالت می کند ، و زمانی که او تنها نیاز به هم صحبت دارد ، فقط با مشاهده متوجه نیاز او شوید. شما باید بتوانید متوجه شوید که چه مشکلی پیش آمده و چنین مشاهدات خود را به شخص مناسب مانند پزشک و اعضای خانواده سالمند گزارش دهید.

آشنایی با زبان بدن

زبان بدن هم ترکیبی از ارتباط و مشاهده است . اگر در برقراری ارتباط موثر و مهارتهای دقیق مشاهده مهارت دارید ، بدون شک زبان بدن یک شخص را درک خواهید کرد.

ویژگی های پرستار سالمند و زبان بدن
خواه در حال صحبت کردن یا گوش دادن به یک سالمند هستید ، باید بتوانید به زبان بدن او توجه دقیق داشته باشید. بسیاری از اوقات ، سالمندان قادر به گفتن کلمه ای نخواهند بود و شما باید با مشاهده زبان بدن سرنخی از آنچه واقعاً در آن زمان خاص نیاز دارند ، بدست آورید.

به عنوان یک پرستار سالمند ممکن است از سالمندی پرستاری کنید که دچار مشکل اختلال گفتاری باشد ، به این معنی که قادر به برقراری ارتباط کلامی موثر با شما نباشد . در این شرایط توانایی شما در خواندن زبان بدن سالمند است که تنها ابزار شما برای کمک به سالمند خواهد بود.

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.

کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار