مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

نکات مهمی که پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد

نکات مهمی که پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

نکات مهمی که پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد این است که پرستار سالمند باید بتواند از راه های جدیدی برای برقراری ارتباط با سالمندانی که مشکلات کلامی و ارتباطی دارند، استفاده کند. بعضی از سالمندان دچار بیماری ها و مشکلات کلامی و ارتباطی هستند. این مشکلات باعث می شود تا صحبت کردن برای آنها بسیار پیچیده باشد. برای مثال، سکته مغزی در یک سالمند می تواند باعث بروز مشکلاتی در قدرت تکلم و شنیدن او شود. مرکز پرستاری سلامت اول در این باره مواردی در نظر گرفته است.

ایجاد روش برای برقراری ارتباط با سالمند

پرستار سالمند در هنگام مراقبت از این سالمندان باید از روش های خاصی استفاده کند. برای مثال پرستار سالمند می تواند با تلفظ شمرده و بلند کلمات و با حرکت لب ها صحبت را منتقل کند. در هر صورت، پرستار سالمند با ایجاد یک روش برقراری ارتباط می تواند درک صحبت ها را ساده تر کند.

ایجاد روش برای برقراری ارتباط با سالمند

سالمندان لایق بهترین زندگی هستند

پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد که سالمندان، لایق بهترین زندگی هستند. شاید پرستار سالمند، به کارش فقط به عنوان یک منبع در آمد نگاه کند، اما دیدگاه یک سالمند به کار پرستار سالمند به گونه ی دیگری است. از دیدگاه سالمندان، کار پرستار سالمند باید باعث افزایش کیفیت زندگی آنها بشود. سالمند باید بتواند به حمایت و کمک پرستار سالمند، نیازهایش را برطرف کرده و مانند هر انسان دیگر در جامعه زندگی کند. سالمندان، به پرستار سالمند اعتماد می کنند. آنها حتی اگر از حرکت ناتوان شده باشند، می خواهند که با کمک پرستار سالمند حرکت کنند و در دنیای بیرون حضور داشته باشند. حال، این پرستار سالمند است که باید به نیاز سالمندان پاسخ دهد و آنها را به اهداف شان برساند. پیشنهاد می‌شود: خدمات مراقبتی و نگهداری سالمند در منزل

پرستار سالمند بهترین دوست سالمند

شاید پرستار سالمند فکر کند که آنها دیگر پیر شده اند و انگیزه ای برای زندگی ندارند، اما آنها به دنبال دوستان خوب، بودن در کنار خانواده و یک زندگی شاداب هستند. آنها می خواهند که با کمک پرستار سالمند تا حد ممکن از زندگی شان لذت ببرند. پرستار سالمند می تواند نزدیک ترین و بهترین دوست برای سالمند باشد، چرا که تنهایی، بزرگترین دشمن سالمندان است. پرستار سالمند می تواند مانع از تنها شدن آنها و افسردگی شان شود. پرستار سالمند باید کیفیت زندگی سالمند را افزایش دهد و این مهم ترین موضوعی است که پرستار سالمند باید همیشه به یاد داشته باشد.

با همه این تفاسیر، کار پرستار سالمند یک کار پر فراز و نشیب است. با این وجود، پرستار سالمند می تواند این کار را برای خودش ساده تر کند. اغلب سالمندان دوست ندارند از پرستار سالمند چیزی را درخواست کنند. آنها فقط می خواهند که شنیده شوند و مانند یک فرد معمولی با آنها رفتار شود.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.