تمام آنچه که برای پرستار سالمند شدن لازم است بدانید

بیش از 78 میلیون از جمعیت جهان را نسلی که به عنوان نسل انفجار جمعیت معروف اند تشکیل میدهد. این گروه قابل ملاحظه و سالخورده که به دلیل تاثیر تولد نوزادان بین سالهای 1964-1946 م به وجود آمد (بعد از جنگ جهانی دوم و پیش از شروع جنگ در ویتنام)  جمعیت آمریکا را در برگرفته است.

ارتباط این موضوع با مراقبتهای بهداشتی و پرستار سالمند چیست؟

در پنج سال اخیر اکثریت این گروه سنی آستانه ی 60سالگی را گذرانده اند. همچنان که آنها بیشتر به سن 65 سال نزدیک میشوند به بیماریهای مزمن و عوارض پیری مبتلا میشوندکه نیازمند مراقبتهای اضافی به وسیله ی پرستار سالمند میشوند، بسیاری از افراد بالای 65 سال در مقایسه با دیگر گروه های سنی سالانه 10 بار یا بیشتر معاینه ی سلامت شده اند که این تعداد از ویزیت شدن رقم اضافی بسیار زیادی برای بزرگترین نسل تاریخ در آمریکاست.

ورود پرستار سالمند برای مراقبت از نسل سالخورده

ممکن است شما تعجب کنید که چگونه پرستاران برای این سناریو آماده خواهند شد. جواب ساده است: از پرستاران برای مراقبتهایی فراتر از مراقبتهای عمومی در خانه ی سالمندان تقاضای کمک می شود.

پرستارانی که در مراقبت از سالمند تخصص دارند بسیار پر طرفدار شده اند. پرستار سالمند مسئولیتهایی بسیار مشابه با پرستار مراقبتهای عمومی دارد اما وظایف پرستار سالمند عموما در زمینه های زیر افزایش یافته است:

  • هماهنگ کردن با بیماران برای ارزیابی برنامه های مراقبت

بیماران سالمند اغلب برنامه ی انتقال بیمه ی خود را پس از بازنشستگی انجام میدهند این اقدام سوالات بسیاری برای آنها ایجاد میکند. پرستار سالمند میتواند نقش یک پرستار را برای راهنمایی آنها در راستای پوشش بیمه شان داشته باشد و آنها را جهت پرسیدن پرسشهایی به جا از شرکت های بیمه گذارشان هدایت کند.

  • اقدام در نقش پرستار سالمند به عنوان حامی مراقبتهای بهداشتی
روش های کاهش کلسترول در سالمندان و هر آن چه مراقبان و پرستاران سالمند باید بدانند
مطالعه کنید

سالمندان اغلب تقاضای کمک برای مدیریت مراقبت از سلامتی خود را دارند که فراتر از خدمات بیمه است. این موضوع میتواند به توضیح اصطلاحات پزشکی تا کمک جهت آرام کردن ترس و توجیه درمانهایی که برای آنها واقعا ضروری است محدود شود.

بسیار نکته ی مهمی است که از قبل به خاطر نگرانی های مربوط به بیمه به علایم انفجار جمعیت توجه داشته باشیم.

  • شناسایی و درمان معمولا با نشانه هایی مانند :مشکلات قلبی و عروقی ، عصبی ، روانی و حسی- دردی اتفاق می افتد

بیماران سالمند عموما به خاطر تغییراتی که در بدنشان رخ میدهد غافلگیر میشوند. این پرسش که ((چرا من اینقدر خسته ام؟)) پرسشی است که معمولا از این جمعیت شنیده میشود. پرستار سالمند است که باید آنها را راجع به این تغییرات همراه با فهم مساله مراقبت از آنها راهنمایی کند.

پرستار سالمند غالبا به خاطر تعهدش شناخته میشود به همین دلیل است که آنها را به عنوان با اعتماد ترین شغل میشناسند. مراقبت از سالمند کمی حساسیت و تفکر بیشتری می طلبد. در زیر انعکاسی از مهارتهای بیش از صد شغل در رابطه با سالمند به دست آمده است و عبارتند از:

  • مراقبت بیمار 2-برنامه ریزی درمان 3-آموزش دستور العمل مراقبت به بیمار و خانواده ی او 4-سلامت ذهنی 5-توانبخشی 6-احیاء 7-زمان بندی 8-مراقبت اولیه 9- مراقبت بلند مدت 10-مراقبت از پوست

با افزایش تمرکز بر تحصیلات ، برنامه ریزی و سلامت ذهنی پرستار سالمند با مجموعه ای از مهارتهای خاص همراه خواهد بود. اگر شما توانایی خودتان را در رابطه با مهارتهای مراقبت از سالمند شناسایی کرده اید این کار در شروع کسب تجربه برای پرستارسالمند شدن مفید خواهد بود.

مسیر پیش رو برای  یک پرستار سالمند خوب شدن

مزایای استخدام یک پرستار کودک
مطالعه کنید

اگر شما به دنبال شغلی در زمینه ی مراقبت از سالمندان هستید بهتر است فکر کردن راجع به آن را از همین حالا شروع کنید حتی پیش از آنکه تحصیلات خود را آغاز کنید، این کار به شما اجازه میدهدکه تلاش خود را متمرکز کنید و مهارتهای مناسبی را در حالی که در حال تحصیل هستید به دست آورید مهارتهایی که برای ماندن در شغل پرستار سالمند برایتان ضروری است.

یک پرستار سالمند به طور معمول مسیر زیر را در پرستار سالمند شدن دنبال  میکند:

  • انتخاب کردن یک برنامه

تجزیه و تحلیل کنید که کدام آموزشگاه برای دنبال کردن برنامه ای که شما از آن خوشتان می آید مناسب است.

گزینه های مناسب بسیاری برای پرستار سالمند شدن وجود دارد . اینکه کدام کالج را انتخاب کنید به الویت شما راجع به مدت زمان، نوع دانشکاه ، هزینه و محل تحصیل بستگی دارد . همچنین گزینه ی دیگری به نام اعتبار نامه ی پرستاری وجود دارد .

  • زمانی که در حین تحصیل هستید بر روی تمرینات و دوره های مربوط به پرستاری تمرکز کنید

توجه ویژه راجع به کلاسها و تمریناتی داشته باشید که در رابطه با سالمندان اند، هنگامی که زمان کار آموزی شما در یک کلینیک می رسد سعی کنید در برنامه ای کار کنید که وقت اضافی برای کار کردن با بیماران سالمند را داشته باشید.

  • گذراندن آزمون NCLEX :

آزمون صدور شورای پروانه ی ملی(NCLEX)  که برای تصدیق مهارت تمام پرستاران از جمله پرستار سالمند برگزار میشود.

  • صدور گواهینامه:

در هر پیشه و هنری گواهینامه ی تخصص ابزاری است که نشانگر تخصص گرفتن شما در یک زمینه ی خاص است، گواهینامه ی پرستاری پیری شناسی شما را از دیگر پرستاران عمومی در این زمینه متمایز میکند.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527