021-27630
خدمات پرستاری مقرون به صرفه

توصیه هایی برای انتخاب خدمات مراقبتی و پرستاری سالمند با کیفیت و مقرون به صرفه در منزل

 

استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری با کیفیت و  مقرون به صرفه به ویژه در سالمندان به دلیل محدودیت های مالی باعث شده است بسیاری از خدمات توسط مراقبین خانگی ارائه شود. مسولیت و حجم کاری ناشی از مراقبت باعث فرسودگی مراقبین و در نتیجه عدم کفایت در امر مراقبت می شود.

با افزایش سن و تغییر در وضعیت جسمانی و همچنین تغییراتی که در محیط پیرامون اتفاق می افتد، بسیاری از سالمندان نیاز دارند که به صورت مداوم تحت نظر باشند و در کمترین زمان ممکن به امور شخصی و به ویژه امور درمانی آن ها پاسخ داده شود.

عدم حضور فرزندان در منزل در طول روز، فوت همسر و سبک زندگی باعث شده است سالمندان از کمک مراقبین خانگی محروم باشند. از این رو خانواده ها برای تامین نیاز های سالمندان به سمت استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری با کیفیت و  مقرون به صرفه روی می آورند.

از سوی دیگر عدم حمایت شرکت های بیمه از خدمات سراهای سالمندان و خدمات مراقبت در منزل و همچنین عدم توان مالی در برخی سالمندان باعث می شود سالمندان بیش از پیش در جست و جوی دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری با کیفیت و  مقرون به صرفه باشند.

خدمات مقرون به صرفه در منزل

در کنار دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل رضایت و آرامش سالمند نکته ی بسیار مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. طبق مطالعات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است، اغلب سالمندان تمایل دارند دوران سالمندی خود را در منزل خود سپری کنند. آشنایی با محیط خانه و خاطرات لذت بخشی که طی عمر خود در خانه خود تجربه کرده اند و آزادی که در خانه خود دارند بسیاری از رخداد های دوران سالمندی را برای آنها قابل تحمل می کند.

نکاتی برای برقراری ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان
مطالعه کنید

این موضوع به ویژه برای سالمندان مبتلا به اختلالات بینایی و آلزایمر دارای اهمیت ویژه ای است.

مراقبت از سالمند در خانه دسترسی به هدف دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل، در محیطی لذت بخش را برای سالمند فراهم می کند.

 چگونه خدمات با کیفیت و با هزینه مناسب دریافت کنیم؟

با توجه به عدم پوشش بیمه از خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان ما به شما چند توصیه در جهت براورد هزینه و انتخاب خدمات مقرون به صرفه در منزل ارائه می دهیم

  • لیستی از خدمات مورد نیاز خود تهیه کنید.  فعالیت هایی که سالمند می تواند به صورت مستقل انجام دهد را مشخص کنید و مواردی که نیازمند کمک مراقب یا پرستار سالمند هستید را نیز مشخص کنید.
  • سعی کنید به کمک کارشناسان مشاور کمترین زمان را که مراقبین می توانند برای ارائه خدمت در کنار شما باشند برآورد کنید.
  • اگر می توانید در روزهایی از هفته و یا اخر هفته در کنار سالمند باشید، می توانید مدت حضور مراقب را کاهش دهید و انجام برخی از امور را بر عهده بگیرید.

خدمات مقرون به صرفه در منزل

چه فاکتورهایی در تعیین خدمات مقرون به صرفه مراقبت و پرستاری در منزل موثرند؟
  • نوع خدمات موردنیاز(مراقبتی، درمانی، توانبخشی)
  • سطح سلامتی و توانایی جسمانی سالمند
  • مدت زمانی که به مراقب یا پرستار سالمند نیاز داریم
  • محل سکونت : نزدیک بودن محل زندگی مراقب / پرستار به منزل سالمند به دلیل کاهش وقت و هزینه رفت و آمد موجب کاهش هزینه می شود.

باید در نظر داشت که صرفا دریافت خدمات ارزان را مد نظر قرار ندهید. تخصص مراقب و پرستار سالمند و تجربه کاری، برقراری رابطه موثر با سالمند و قابل اعتماد بودن آنها مهمترین ملاک برای انتخاب یک مراقب یا پرستار سالمند حرفه ای است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس با سلامت اول