021-27630
پرستار سالمند ارزان

توصیه هایی برای استخدام پرستار سالمند ارزان در منزل

استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری با کیفیت و  مقرون به صرفه به ویژه در سالمندان به دلیل محدودیت های مالی سالمند و سایر اعضای خانواده باعث شده است بسیاری از خدمات توسط مراقبین خانگی به سالمندان ارائه شود. اغلب همسر و فرزندان افرادی+ هستند که درگیر مراقبت از سالمند در منزل هستند. در بسیاری از موارد آنها بدون داشتن مهارت و تخصص در زمینه مراقبتی و پرستاری تحت فشار و استرس زیاد به مراقبت از سالمندان خود می پردازند. از این رو مسئولیت و حجم کاری ناشی از مراقبت باعث فرسودگی مراقبین و در نتیجه عدم کفایت در امر مراقبت می شود و گاها برای سالمند عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد.

با افزایش سن و تغییر در وضعیت جسمانی و همچنین تغییراتی که در محیط پیرامون سالمند اتفاق می افتد، بسیاری از سالمندان نیاز دارند که به صورت مداوم تحت نظر باشند و در کمترین زمان ممکن به امور شخصی و به ویژه امور درمانی آن ها پاسخ داده شود.

در بسیاری از جوامع به دلیل عدم حضور فرزندان در منزل در طول روز، فوت همسر و تغییرات سبک زندگی، باعث شده است سالمندان از کمک مراقبین خانگی محروم باشند. از این رو خانواده ها برای تامین نیاز های سالمندان و صرفه جویی در هزینه ها به سمت استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل روی می آورند. خوشبختانه استفاده از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل روز به روز توسط خانواده های بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

از سویی برخی از سالمندان به دلیل محدودیت های مالی نیازمند خدمات پرستار سالمند ارزان در منزل هستند. عدم حمایت شرکت های بیمه از خدمات سراهای سالمندان و خدمات مراقبت در منزل و همچنین عدم توان مالی در برخی سالمندان باعث می شود سالمندان بیش از پیش در جست و جوی دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری با کیفیت و  مقرون به صرفه باشند.

پرستار سالمند ارزان

در کنار دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل رضایت و آرامش سالمند نکته ی بسیار مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. طبق مطالعات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است، اغلب سالمندان تمایل دارند دوران سالمندی خود را در منزل خود سپری کنند. آشنایی با محیط خانه و خاطرات لذت بخشی که طی سالهای عمر خود در خانه خود تجربه کرده اند و آزادی که در خانه خود دارند بسیاری از رخداد های دوران سالمندی را برای آنها قابل تحمل می کند.

مراقبت از سالمند مبتلا به سرطان مثانه و هر آنچه پرستار سالمند باید بداند
مطالعه کنید

این موضوع به ویژه برای سالمندان مبتلا به اختلالات بینایی و آلزایمر دارای اهمیت ویژه ای است.

مراقبت از سالمند در خانه دسترسی به هدف دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل، در محیطی لذت بخش را برای سالمند فراهم می کند. اما خانواده نقش مهمی در انتخاب پرستار و مراقب مناسب برای سالمند دارند.

 چگونه خدمات با کیفیت و با هزینه مناسب دریافت کنیم؟

جست و جو و انتخاب پرستار و مراقب سالمند در منزل برای خانواده فرآیندی زمان بر و پر استرس است و نیازمند آگاهی کامل از ناتوانی ها و نیازهای سامند است. از سویی با توجه به عدم پوشش بیمه از خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان ما به شما چند توصیه در جهت برآورد هزینه و انتخاب خدمات پرستار سالمند ارزان در منزل ارائه می دهیم.

  • لیستی از خدمات مورد نیاز خود تهیه کنید.  فعالیت هایی که سالمند می تواند به صورت مستقل انجام دهد را مشخص کنید و مواردی که نیازمند کمک مراقب یا پرستار سالمند هستید را نیز مشخص کنید. خدماتی که سالمند نیاز دارند شامل خدمات مراقبتی مانند انجام امور شخصی و فعالیت های روزمره و همچنین خدمات درمانی و توانبخشی است.
  • سعی کنید به کمک کارشناسان مشاور کمترین زمان را که مراقبین می توانند برای ارائه خدمت در کنار شما باشند برآورد کنید. درمورد برخی از بیماری ها با بهبود شرایط سامند میتوان از ساعات حضور مرقب و یا پرستار سالمند در منزل کم کرد. درمورد سالمندانی که در طول شب توسط فرزندان و سایر اعضای خانواده مراقبت می شوند میتوان از خدمات پاره وقت استفاده کرد.
  • اگر می توانید در روزهایی از هفته و یا اخر هفته در کنار سالمند باشید، می توانید مدت حضور مراقب را کاهش دهید و انجام برخی از امور را بر عهده بگیرید.
  • مقایسه کنید: از بین مراکز مختلف با توجه به سابقه کار و میزان رضایتی که سایر خانواده ها برای آنها ثبت کرده اند، مراکز معتبرتر را انتخاب و هزینه خدمات مورد نیاز خود را با یکدیر مقایسه کنید و نسبت به انتخاب مراکزی که قیمت های خیلی پایین تری نسبت به سایرین ارائه می دهند باشید.
فشار خون بالا در سالمندان، راهکارهایی برای پیشگیری و کنترل در منزل
مطالعه کنید

پرستار سالمند ارزان

چه عواملی در تعیین خدمات پرستار سالمند ارزان در منزل موثرند؟

روش های بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از انها در هزینه های خدمات مراقبتی در منزل صرفه جویی کرد. اما برای این کار در ابتدا باید عواملی که در تعیین هزینه موثراند را شناسایی و با استفاده از مشاوره های کارشناسان مجرب مناسب ترین راه کار برای کاهش هزینه را در نظر بگیریم:

  • نوع خدمات موردنیاز(مراقبتی، درمانی، توانبخشی)
  • سطح سلامتی و توانایی جسمانی سالمند
  • مدت زمانی که به مراقب یا پرستار سالمند نیاز داریم
  • محل سکونت : نزدیک بودن محل زندگی مراقب / پرستار به منزل سالمند به دلیل کاهش وقت و هزینه رفت و آمد موجب کاهش هزینه می شود.

باید در نظر داشت که صرفا دریافت خدمات مقرون به صرفه و ارزان را مد نظر قرار ندهید. تخصص مراقب و پرستار سالمند و تجربه کاری آنها مهم ترین ملاک برای انتخاب یک مراقب یا پرستار سالمند در منزل است. همچنین برقراری رابطه موثر با سالمند و قابل اعتماد بودن آن ها از جمله فاکتورهایی هستند که باید در زمان استخدام به آن ها توجه کنید. حقوق مکفی برای پرستار و مراقب سالمند باعث خواهد شد که رضایت شغلی مراقبین نیز افزایش پیدا کند و خانواده نیز چالش کمتری برای جست و جوی مجدد و تطابق با فرد جدید داشته باشد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید تا به کمک مشاوران خود بر اساس نیازهای سالمند و بودجه مورد نظر شما برنامه مراقبتی مناسب را برای شما طراحی کنیم. ما در مرکز سلامت اول پیوسته در تلاش هستیم تا بتوانیم خدمات انعطاف پذیر خود را با هر بودجه ای مطابقت دهیم و از این طریق خانواده های بیشتری را از فشار مراقبتی و نگرانی های مرتبط با سلامت سالمند رها کنیم.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس