پرستار در منزل سلامت اول

خدمات پرستار در منزل

امروزه به دلیل مشغله زیاد، و صنعتی شدن جوامع سنتی خانواده ها ممکن است نتوانند به تنهایی از عهده نگهداری و مراقبت از فرزندان یا سالمندان خود بر آیند. لذا یکی از مهمترین دغدغه های آنها انتخاب فرد مناسب برای این امر است. سلامت اول به عنوان مرکزی پذیرفته شده و معتبر در زمینه خدمات پرستاری رفاهی ، مراقبتی و خدمات پرستار در منزل ضمن بهره بری از دانش و تجربه خود، با ده ها خانواده صحبت کرده تا از تجربیات کاربردی آنها نیز در نگارش این مطلب بهره گیرد.

ما با یک تحقیق میدانی شروع به جمع آوری اطلاعات و تجربیات فردی خانواده ها کردیم تا به بررسی نکات کلیدی این مهم بپردازیم. در نهایت این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید لذا این مقاله می تواند با افزایش کمی و کیفی اطلاعات مورد نیازتان، راهنمای شما در تصمیم گیری باشد.

شرایط عمومی کودک یا سالمند:

سن و وضعیت عمومی کودک یا سالمند تا حدودی می تواند بازگو کننده نیازهای وی می باشد. قطعا نیازهای یک نوزاد با فرزند مدرسه ای متفاوت خواهد بود، همینطور در مورد سالمندان و تواناییهای جسمی آنها نیز این امر مشهود است. نوزادان نیازهای مراقبتی بیشتری نسبت به کودکان بزرگ تر دارند لذا کارشناسان معتقدند مادران یا افرادی که تا کنون تجربه نگهداری از نوزاد را داشته اند، می توانند بهترین گزینه برای نوزادان باشند که ما از آن ها به عنوان مادریار یاد میکنیم .

در مورد فرزندان بزرگتر یا سالمندان کار کمی آسانتر است چون اکثر آنها توانایی صحبت کردن را دارند و می توانند نیازهای خود را با شما در میان بگذارند. شما همچنین بایستی با توجه به تعداد روزها یا ساعاتی که با پرستار خود می گذرانند به جست وجوی فرد مورد نظر بپردازید. به عبارتی باید ببینید فرزند یا سالمند شما در این ساعات به چه نوع مراقبت هایی بیشتر نیاز دارد تا فردی با مهارت های مورد نظر را بیابید.

این مهم می تواند شامل مواردی از قبیل نیازهای آموزشی، تفریحی، همدم یا مونس باشد علاوه بر این نکات همچنین توانایی یا تمایل مراقب یا پرستار در انجام امور منزل نیز بسیار مهم است چون شرح وظایف با توجه به حیطه کاری پرستار و مراقب تعیین می شود.

چگونگی دریافت خدمات پرستار در منزل:

برخی از خانواده ها در بین دوستان و آشنایان خود به دنبال پرستارسالمند در منزل یا پرستار کودک در منزل  می گردند اما این روش در بسیاری موارد به نتیجه نمی رسد یا این  جستجو بسیار طولانی خواهد بود. از طرفی در برخی موارد با مشکلاتی از قبیل نداشتن مهارت های لازم برای نگهداری و مراقبت از از کودک در منزل یا مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل، نداشتن اجازه کار قانونی روبه رو می شویم.

استفاده از موسسات معتبر و قابل اعتماد همانند مرکز پزشکی سلامت اول برای جست وجوی پرستار کودک در منزل یا پرستار سالمند در منزل، مناسب ترین راه به نظر می رسد چون انتخاب افراد در این مراکز از طریق پرکردن فرم های اطلاعاتی مربوطه ، مصاحبه  و چک کردن پیشینه کیفری و کاری پرستار تاییدیه سلامت روانی پرستار تاییدیه سلامت جسمی پرستار و همچنین گواهی عدم اعتیاد پرستار مورد نظرصورت می گیرد.

سطح فعالیت سالمندان را چگونه ارتقاء دهیم؟
مطالعه کنید

قوانین انتخاب پرستار در منزل توسط این مراکز ممکن است اندکی متفاوت باشد اما در نهایت آنها افرادی با تجربه بالا برای پروسه گزینش و استخدام دارند و هرچه حسن سابقه بیشتری داشته باشند، قابل اعتمادتر خواهند بود. برخی از خانواده هایی که با آنها صحبت کردیم تازه مهاجر بودند و بعلت عدم تسلط به زبان انگلیسی یا نداشتن زمان کافی، ترجیح می دادند از پرستار بیمار مسلط به زبان انگلیسی برای فرزند خود استفاده کنند تا او زبان را بهتر بیاموزد. بنابراین می توان از قبل در خصوص انتظاراتی از این قبیل با این مراکز هماهنگ کرد.

مصاحبه حضوری برای دریافت خدمات پرستار در منزل :

پس از یافتن پرستار کودک یا پرستار سالمند با شرایط مورد نظر، نوبت به مصاحبه حضوری می رسد. هرچند شما ضمن تماس با موسسه پرستاری و با سنجیدن تمام جوانب، موفق به یافتن فرد مورد نظر شده اید اما اینها کافی نیستند. بهتر است قبل از اینکه کودک عزیز یا سالمند محترم را به او بسپارید یک مصاحبه حضوری ترتیب داده و نکات کلیدی را شخصا با وی در میان بگذارید.

این کار باعث می شود شما بهترین انتخاب را داشته باشید و پرستار در منزل نیز شرایط شما را دیده و بعدا مجبور به تعویض پرستار نشوید چرا که کارشناسان سلامت اول معتقدند، وقتی شما انتخاب مناسبی در دریافت خدمات پرستار در منزل برای کودک یا سالمند خود داشتید بهتر است از جایگزین فرد دیگر جز در موارد ضروری، جدا خودداری کنید چون به جهت وابستگی عاطفی که بین پرستار در منزل و کودک یا سالمند به خصوص کودکان بوجود می آید ممکن است موجب بروز مشکلاتی گردد.

پرستار در منزل

وظایف پرستار در منزل

پرستاران در منزل باید دارای مجوز و شرایط استخدامی آن ها مورد تایید باشد؛ که برای بدست آوردن این شرایط باید دوره آموزشی پرستاری بگذراند و یا مدرک کاردانی یا کارشناسی پرستاری دریافت کنند؛ در کشوری مانند آمریکا گاهی نیاز به دریافت تاییده از مرکز تعیین صلاحیت پرستاران نیز الزامی می باشد. به طور معمول، تمرینات و تحصیلات مداوم و ادامه دار نیز از شرایط مورد نیاز است.
ممکن است پرستاران در منزل مسئولیت های متنوعی به دو ش بکشند، که شامل : نظارت بر مصرف داروی بیمار، زیر نظر داشتن علائم حیاطی بیمار، آموزش به بیمار و خانواده اش، ملاحظه و ارزیابی سلامت هر بیمار، رسیدگی به مراقبت های اولیه شخصی، کمک به حرکت بیمار، آماده سازی وعده های غذایی و غذا دادن بیمار، همراهی بیمار در رفتن به نزد پزشک، همچنین مراقبت های ویژه ی اضافی در صورت نیاز و … می شود.

این پرستاران همراه و همنشین اصلی بیمار خود بوده و باید دارای رفتاری مهربانانه و دلسوزانه داشته باشند تا بتوانند در کار خود موفق باشند.وظایف و خدمات پرستار در منزل
• هماهنگ سازی و انجام فعالیت های مراقبت از بیمار در ارتباط با داروخانه ، پزشک ، سازمان بهداشت خانگی و دیگر منابع مرتبط.
• ویزیت بیماران در خانه و انجام رویه های فنی، تزریق به بیمار ، ارزیابی بیمار، آموزش به بیمار و دیگر مسئولیت های پرستاری.
• نظارت و هماهنگ سازی کارکنان مراقبت خانگی.

شرح کامل وظایف پرستار کودک در منزل

 بعد از اینکه پرستار در منزل مورد نظر شما با موفقیت مصاحبه حضوری را پشت سر نهاد، شما باید وظایف او را به طور کاملا شفاف و واضح برایش تشریح کنید. تمام کارهایی که از وی انتظار می رود در بخش های جداگانه مشخص باشد. مثلا اینکه آیا از وی انتظار آشپزی هم دارید یا تنها کافیست غذای آماده شما را در زمان مشخص به کودک یا سالمند بدهد؟

چگونه یک پرستار سالمند خوب شویم؟
مطالعه کنید

اگر بنا بر آشپزی است چه عادت یا رژیم غذایی وجود دارد؟ حساسیت های غذایی کدامند؟ دارو ها در چه زمانی خورانده شوند؟ چه ورزش هایی انجام گیرد و به چه میزان؟

در مورد کودکان باید مشخص شود که مراقبت های پرستار در منزل تنها جنبه سرگرمی یا تفریحی دارد یا شامل آموزش و کمک در یادگیری و انجام تکالیف درسی هم می شود. هماهنگی و همسویی رفتار پرستار کودک با والدین هم یکی از نکات مهم می باشد. به هر حال هر خانه ای بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد.

والدین باید در این مورد با پرستار کودک صحبت کنند و تنبیه یا تشویق های احتمالی را گوشزد کنند تا از بروز ناهنجاری های بعدی جلوگیری شود. البته پزشکان و روانشناسان مرکز در موارد بالا توصیه های لازم را بر اساس یافته های خود ارائه می نمایند یا دستورات مربوطه به سالمندان یا کودکان را از طریق پزشکان و یا مشاوران خانودگی آنها اخذ می نمایند.

خدمات پرستار در منزل و برقراری رابطه عاطفی میان بیمار:

از آنجایی که پرستار در منزل قرار است ساعت هایی را در منزل شما و با کودک  یا سالمند شما سپری کند باید یک رابطه عاطفی مناسب بین آنها برقرار گردد. باید به آنها فرصت ایجاد این رابطه داده شود. مخصوصا برای کودکان ممکن است بسیار سخت باشد که به یکباره ساعات طولانی را با یک پرستار در خانه جدید تنها باشند.

بهتر است خدمات پرستار در منزل ابتدا از زمان کوتاهتر و با حضور والدین در خانه شروع به کار نماید و به تدریج زمان مورد نظر افزایش یابد تا این آشنایی در محیطی آرام و بدون استرس باشد و آنها هم بتوانند به پرستار اعتماد کنند. در مورد بزرگسالان ممکن است کار آسان تر باشد اما باید توجه داشت که آنها نیز مراقبت های خاص خود را دارند. مثلا ممکن است نیاز به فردی با حوصله برای همراهی آنان در خرید روزانه یا هم صحبتی داشته باشند.

میزان حقوق پرستار در منزل (در ایالات متحده)


در کشوری مانند آمریکا، اکثریت پرستاران در منزل را خانم ها تشکیل می دهند. در این کشور به طور متوسط، به پرستار در منزل، حدودا ساعتی 25.68 دلار پرداخت می شود. البته طیف حقوق دریافتی پرستار در منزل از ساعتی 14.97 دلار تا ساعتی 37.42 دلار تغییر می کند. میزان رضایتمندی از کار بالاست و اکثر پرستاران در منزل از کار خود لذت برده و آن را لذت بخش می دانند.

با این که تعدادی از پرستاران در منزل (کمتر از نصف) هیچگونه بیمه یا مزایای پزشکی شامل آن ها نمی شود، بیش از نیمی از آن ها مشمول مزایا و بیمه پزشکی شده و دو-پنجم آن ها نیز بیمه دندان پزشکی دریافت میکنند.

میزان درآمد پرستار در منزل با توجه به سابقه کار (در ایالات متحده)


آن دسته از افرادی که که به تازگی وارد این حرفه شده اند، انتظار می رود که حدودا سالیانه مبلغ 52 هزار دلار دریافت کنند؛ اما افرادی که بین 5 تا 10 سال سابقه کاری دارند به طور میانگین 61 هزار دلار در سال درآمد خواهند داشت (به میزان قابل ملاحظه ای درآمد افزایش یافته!). داده ها حاکی از آن است که خدمات پرستار در منزل با سابقه کار بیش از دو دهه به طور میانگین 62 هزار دلار در سال درآمد دارند(تفاوت مانند قبل چشمگیر نیست!).

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527