انواع خدمات پرستاری و مراقبتی کودک

اگر شغلی تمام وقت و طولانی دارید ، اگر برای یک شب بیرون رفتن با همسرتان برنامه چیده اید و یا با وجود نوزادتان به کمک فرد دیگری برای مراقبت از فرزندان بزرگتر تان نیاز دارید ، خدمات مراقبتی کودک می تواند مشکل شما را حل کند . اما احتمالاً شما بین گزینه های فراوان خدمات مراقبتی کودک سر در گم شده اید . پرستار بچه استخدام می کنید یا پرستاری را به زندگی در خانه خودتان دعوت می کنید ؟ (در کشور های خارجی مهاجران برای یافتن محلی برای سکونت به خانه افراد بود رفته و با قبول برخی مسئولیت ها در آن جا ساکن می شوند ) برای دریافت خدمات مراقبتی کودک یک غریبه بهتر است یا یک آشنا ؟  کدام نوع خدمات مراقبتی کودک بهتر است و تفاوت واقعی بین آن ها چه چیزی است ؟

فرقی نمی کند اگر می خواهید مقدار کمی پول بپردازید یا مقداری زیاد، فرقی نمیکند اگر پرستاری پاره وقت می خواهید و یا شبانه روزی ، همیشه افرادی هستند که خدمات مراقبتی کودک مورد نیاز شما را ارائه دهند .

  • همیار مادر

همیار مادر فردیست که کودک را سرگرم و مشغول نگه می دارد و این خدمات مراقبتی کودک را در حالی ارائه می دهد که مادر در خانه حضور دارد . همیار مادر معمولاً از والدین کم سن و سال تر است و حدوداً دبیرستانی است . از آنجایی که اغلب همیار ها جوان تر و بی تجربه تر از یک پرستار کودک رسمی هستند و معمولا به تنهایی خدمات مراقبتی کودک را ارائه نمی دهند ( برای کسب تجربه کار می کنند ) دستمزدشان در حدود رایگان تا چند دلار در ساعت است . بهترین راه برای پیدا کردن یک همیار مادر که خدمات مراقبتی کودک ارائه می دهد ، پرس و جو از دیگر والدین قابل اعتماد که دارای تجربه هستند و یا در این زمینه تحقیق کرده اند می باشد .

  • پرستاران مهاجر

پرستاران مهاجر افرادی از کشور های دیگر هستند که به شرط زندگی در خانه شما خدمات مراقبتی کودک ارائه میدهند . اصطلاح پرستاران مهاجر در فرانسوی به معنای مساوات و برابریست و این به آن معنا است که نباید به دید یک کارمند به پرستار کودک نگاه کرد بلکه باید مانند دیگر اعضای خانواده با فرد ارائه دهنده خدمات مراقبتی کودک برخورد کرد . وظایف آنان تمام چیز هایی که به نگه داری کودک مربوط است را شامل می شود اما تمیز کردن منزل از وظایف آن ها نیست . خانواده ها باید از طریق سازمان هایی که از طرف وزارت خارجه کشور شان تایید شده این پرستاران مهاجر را استخدام کنند .

  • مراکز مراقبت روزانه

این مراکز خدمات مراقبتی کودک را به صورت روزانه در مکان های غیر مسکونی و با امکاناتی کمتر ارائه میدهند . اینگونه مراکز می توانند فرصت های یاد گیری بیش تری برای کودکان ایجاد کنند و توانایی های اجتماعی کودک در برخورد با دیگر کودکان را توسعه می دهد . می توانید با کمک دوستانتان ، موتور های جست و جو و یا لیست های سازمان های دولتی ، مراکز ارائه دهنده خدمات مراقبتی کودک را که در نزدیکی خانه شما قرار دارد را بیابید .

  • مراقبت از کودکان خانگی

این مراکز خدمات مراقبتی کودک را در منزل خود ارائه می دهند که معمولاً نسبت به مراکز مراقبت روزانه مبلغ کمتری دریافت می کنند و در همسایگی خانه شما قرار دارند . از آنجایی که این مراکز تبلیغات کمتری میکنند بوسیله پرس و جو از دیگران آن ها را بیابید .

  • پرستار کودک

پرستار کودک ممکن است خدمات مراقبتی کودک را در خانه خود و یا خانه شما و به صورت شبانه و یا روزانه ارائه دهد . پرستاری کودک عموماً یک شغل پاره وقت است که فرد در کنار شغل اصلی خود و یا مدرسه دارد . یقیناً وظیفه یک پرستار ارائه دادن خدمات مراقبتی کودک است که میتواند شامل تهیه غذا ، خواباندن کودک ، کمک در تکالیف کودک و .. باشد . حق الزحمه پرستار بسته به محل زندگی شما ، سن پرستار کودک ، تعداد کودکان و سن آن ها متغیر است .

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527