مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

راه های پرستاری از سالمند دارای زوال عقل

راه های پرستاری از سالمند دارای زوال عقل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

ما میدانیم که اختلال ذهنی و ادراکی بر نحوه ی رفتار یک فرد ، نحوه ی فکر کردن و احساس او تاثیر گذار است . این رفتار ها باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی یرای پرستار سالمند و اطرافیان و خانواده ی خود سالمند می شود . یک نمونه ی عادی از این مشکلات می تواند این باشد که برای فامیل و اطرافیان بسیار سخت است تا سالمند عزیز خود را در حالتی ببینند که کلماتی که دقایقی پیش زده رو به یاد نمی آورد . افراد سالمندی که دارای زوال عقل متوسط تا شدید هستند اغلب باید از پرستار سالمند استفاده کنند تا آن ها را در طول شبانه روز مراقبت و نگهداری کند .

قدم های زیر، پرستار سالمند را در نگهداری از سالمند کمک می کند

– پرستار سالمند باید خواسته های سالمند بیمار خود را پیدا کند . این خواسته ها را می توان از طریق پرسشنامه ها و تست هایی که بیمار در مراکز تشخیص بیماری پر کرده است پیدا کرد از طریق این اطلاعات می توان ترجیحاتی که بیمار دارد ( مثلا این که آیا بیمار شما علاقه دارد صبح به حمام برود یا شب ) و علایق وی را بدست آورد . هر شرایطی متفاوت است . در مراحل اولیه بیماری فرد سالمند نیازمند پرستاری است که فقط خرید های وی را انجام دهد و قبض ها و بحث مالی را انجام دهد ولی در مراحل بعدی و پیشرفته تر بیماری سالمند به پرستاری که بیشتر در خدمت وی است و می تواند در کارهایی از قبیل لباس عوض کردن و حمام کردن وی را کمک کند ، نیازمند است . ارزیابی ها معمولا موارد زیر را در نظر میگیرند:
– مراقبت شخصی : حمام کردن ، خوردن ، لباس پوشیدن و …
– مراقبت در کارهای خانگی : آشپزی ، شت وشو ، خرید ، لباس شویی و کارهای مالی
– مراقبت از سلامتی : مدیریت درمانی ، ملاقات ها با دکترها و تن درمانی
– مراقبت عاطفی : همدلی ، مکالمه و فعالیت های مفید
– نظارت : مراقب بودن امنیت منزل سکونت و جلوگیری از پرسه زدن
– یک برنامه مراقبتی برای خود تعیین کنید . زمانی که سالمند به طور کامل بیماریش تشخیص داده شد و ارزیابی های مربوطه انجام شد شما می توانید برای برنامه آینده برای پرستار سالمند بودن را برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی شما را کمک می کند تا بتوانید بهترین مراقبت را از قرد سالمند انجام دهید . بهتر است برنامه ریزی شما به صورت بلند مدت و کوتاه مدت باشد . حتما یک برنامه ریزی ثانویه داشته باشد تا در صورت تغییر شرایط و تغییر بیماری سالمند به آن برنامه رجوع کنید.
– منابع مالی را بررسی کنید . بیشتر افراد ترجیح می دهند تا مسایل مالی خود را مخفی نگه دارند . شما به عنوان پرستار سالمند وظیفه ی برنامه ریزی برای آینده برای نگهداری از سالمند را دارید تا منابع مالی فرد بیمار را در نظر بگیرید تا برای خرید دارو ها ، خرید خانه ، اجاره خانه و قبض ها و … به مشکلی بر نخورید.
– مدارک قانونی را بررسی کنید . بررسی مدارک و شرایط قانونی به شما این اطمینان را می دهد تا خواسته های سالمند به طور کامل انجام شود . پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند نیاز دارد تا بتواند به صورت نیابتی تصمیمات مهم وی را بگیرد . داشتن وکیل این فشار را از روی پرستار سالمند بر می دارد . پس بهتر است که برای فرد سالمند یک وکیل گرفته شود تا در آینده مشکلات مالی پیش نیاید .
– خانه خود را ایمن کنید . افراد سالمند مبتلا به زوال عقل باید از خطر هایی که ممکن است آن ها را در خانه تهدید کند توسط پرستار سالمند در امان بمانند . خطرهایی که آن ها را تهدید می کنند شامل :
– خطر های مربوط به آتش سوزی در خانه مانند گاز ، سیگار ، وسایل آشپزخانه ، کبریت و …
– اشیاء نوک تیز مانند چاقو ، تیغ و … – سم ها ، دارو ها و محصولات خطرناک خانگی
– دمای آب گرم کن – ماشین ها – فرش ها و قالیچه های لیز

پیشنهاد مطالعه: سالمندان مبتلا به صرع و چالش‌های زندگی آنان

سالمند دارای زوال عقل
سالمند دارای زوال عقل

حواستان باشد تا نکات زیر را رعایت کنید:

خروج اضطراری ، قفل برای در ها و نشانه هایی برای فرد سالمند خود قرار دهید تا در صورت خروج از خانه به راحتی قابل پیدا کردن باشد – میله برای حمام و دستشویی – مواظبت بر غذای سالمند – شماره تماس و اطلاعات ضروری در صورت گم شدن

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار