مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل اکباتان تهران

نگهداری از سالمند در منزل اکباتان تهران

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

سالمندان گروه سنی حساسی هستند که به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. اغلب خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های زندگی نمی‌توانند مسئولیت نگهداری از سالمند خود را بر عهده بگیرند. از سوی دیگر اغلب سالمندان به اقامت در سرای سالمندان علاقه‌ای ندارند. در این شرایط بهترین انتخاب، استخدام پرستار سالمند در اکباتان یا دیگر مناطق شهر تهران است. در این مطلب از مجله سلامت اول قصد داریم تا درباره دلایل و مزایا استخدام پرستار سالمند اکباتان تهران صحبت کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

علت استخدام پرستار سالمند در اکباتان تهران

اولین سوالی که پیش می‌آید این است که چرا به پرستار سالمند در منزل نیاز داریم؟ سالمندان از جمله گروه‌های سنی حساسی هستند که ممکن است به بیماری‌های مختلفی مبتلا باشند. برخی سالمندان توانایی‌های حرکتی محدودی دارند و برخی دیگر به بیماری‌هایی مانند آلزایمر، دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی، پارکینسون و غیره مبتلا هستند. پس در مجموع نمی‌توان سالمندان را در منزل تنها گذاشت.

برخی خانواده‌ها مسئولیت نگهداری از سالمند خود را بر عهده می‌گیرند. عدم آشنایی خانواده‌ها با بیماری‌های سالمندان یا مشغله‌های زندگی موجب می‌شود تا نگهداری از آن‌ها سخت شود. این موضوع نیز یکی از دیگر دلایلی است که نشان می‌دهند، خانواده‌ها به استخدام پرستار سالمند در منزل اکباتان نیاز دارند.

پیشنهاد مقاله: پرستار سالمند در جنت آباد تهران

قیمت خدمات پرستار سالمند در اکباتان

یکی از سوالاتی که پرسیده می‌شود، هزینه نگهداری از سالمند اکباتان است. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، مقرون به صرفه بودن هزینه خدمات پرستاری سالمند در منزل اکباتان است. اگر نگاهی به قیمت‌های نگهداری از بیماران در مراکز درمانی بیاندازید، متوجه می‌شوید که استخدام پرستار سالمند اکباتان تهران، گزینه بهتر و مقرون به صرفه‌تری است.

قیمت خدمات پرستاری سالمند در اکباتان تهران
برخی خانواده‌ها مسئولیت نگهداری از سالمند خود را بر عهده می‌گیرند.

درباره قیمت پرستار خصوصی سالمند اکباتان نمی‌توان نرخ ثابتی را بیان کرد، چرا که عوامل مختلفی بر این قیمت تاثیرگذار خواهند بود. یکی از این عوامل، نوع خدمات ارائه شده توسط پرستار است. در صورتی که سالمند شما به طور کلی فاقد توانایی‌های حرکتی باشد، به خدمات بیشتری نیاز داشته و قیمت آن نیز متفاوت است. همچنین تعداد ساعت‌هایی که پرستار در منزل حضور دارد، بر هزینه دریافتی تاثیر می‌گذارد. مثلا مراقب شبانه روزی سالمند اکباتان، هزینه بیشتری در مقایسه با پرستاری در ساعات خاص روز دارد.

دلایل استخدام پرستار سالمند در اکباتان تهران

دلایل مختلفی موجب می‌شود تا به استخدام پرستار سالمند در اکباتان نیاز داشته باشید که در ادامه معرفی کرده‌ایم:

 • سالمند توانایی حرکتی محدودی داشته و نمی‌تواند فعالیت‌های خود را به تنهایی انجام دهد.
 • موارد مختلفی مانند بیرون بردن زباله‌ها، غذا خوردن، نظافت شخصی و غیره را فراموش کند.
 • توانایی یا حوصله غذا پختن را نداشته و به رژیم غذایی خود اهمیت ندهد.
 • به نظافت خود، تعویض لباس و در ادامه تمیز کردن منزل بی اهمیت باشد.
 • به ارتباط با دیگران بی‌میل شده و در معرض ابتلا به افسردگی باشد.
 • به بیماری‌های مختلفی مبتلا است، اما به مصرف داروها و دیگر نکات بیماری مانند پرهیز غذایی توجهی ندارد.
مزیت های استخدام پرستار سالمند در منطقه اکباتان تهران
پرستار مسئولیت مراقبت از سالمند را بر عهده را بر عهده دارد.

هر یک از این شرایط نشان‌دهنده آن است که سالمند شما به مراقبت مداوم نیاز دارد و باید در فکر استخدام پرستار خصوصی سالمند اکباتان باشید. ایجاد این نوع شغل‌ها در منطقه اکباتان می‌تواند به توسعه اقتصادی و اشتغال در این منطقه کمک کند و برای جامعه محلی نیز مزیت‌های اقتصادی و اجتماعی فراهم کند.

مزایای استخدام پرستار سالمند اکباتان از شرکت سلامت اول

استفاده از یک پرستار برای مراقب سالمند اکباتان دارای مزایا و فواید مختلفی است که موجب می‌شود تا استخدام پرستار سالمند، بهترین گزینه برای نگهداری از سالمند اکباتان در منزل باشد. در ادامه این فواید و مزایا را معرفی کرده‌ایم:

 • پرستار مسئولیت مراقبت از سالمند را بر عهده گرفته تا خیال اعضای خانواده راحت شود.
 • به بیماری سالمند توجه کرده و برنامه دارویی و کنترل علائم حیاتی مانند قند و فشار خون را بر عهده می‌گیرد.
 • رژیم غذایی مناسبی را برای سالمند تدوین کرده و وعده‌های غذایی او را تهیه می‌کند.
 • در انجام امور شخصی مانند حمام کردن، تعویض لباس و شانه کردن مو، همراه سالمند است.
 • در سالمندانی که فاقد توانایی کنترل ادرار هستند، در صورت نیاز سالمند را پوشک می‌کند.
 • بر زمان خواب و استراحت سالمند نظارت دارد تا بهترین شرایط برای سلامت او فراهم شود.
 • با سالمند ارتباط برقرار کرده و با او صحبت می‌کند تا احساس تنهایی نداشته باشد.

مزایا و خدمات ارائه شده توسط پرستار موجب می‌شود تا استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند اکباتان گزینه مناسبی بوده و نگرانی اعضای خانواده را از بین ببرد.

پیشنهاد مقاله: پرستار سالمند در منزل غرب تهران

سخن پایانی

در این مطلب از مرکز خدمات پرستاری سلامت اول به دلایل نیاز به پرستار سالمند در منزل اکباتان و همچنین مزایا آن اشاره کردیم. همانطور که گفته شد یک پرستار کلیه جنبه‌های نگهداری از سالمند را بر عهده گرفته و به نگرانی‌های خانواده برای مراقبت از عزیزان سالمند خود پایان می‌دهد. برای استخدام پرستار با هدف مراقب سالمند اکباتان می‌توانید از موسسه خدمات پرستاری سلامت اول کمک بگیرید. این موسسه با پرستاران حرفه‌ای و آموزش دیده همکاری داشته و آماده است تا پرستار سالمند را به منزل شما اعزام کند.


سوالات متداول

چرا به پرستار سالمند در منزل اکباتان نیاز داریم؟

دلایل مختلفی موجب می‌شود تا حضور یک پرستار سالمند در منزل ضروری شود. از جمله این دلایل می‌توان به عدم توانایی حرکتی سالمند، فراموش کردن مسائل مختلف، بی توجهی به تغذیه و استراحت، احتمال ابتلا به افسردگی، مشغله اعضای خانواده، ابتلا به بیماری‌های مختلف و نیاز به مراقبت پزشکی اشاره کرد.

خدمات پرستاری سالمند در منزل اکباتان چه هزینه‌ای دارد؟

قیمت پرستار سالمند با توجه به مزایا آن و در مقایسه با نگهداری از سالمندان در مراکز درمانی کاملا مقرون به صرفه است. موارد مختلفی مانند خدمات ارائه شده توسط پرستار، توانایی‌های سالمند و ساعات حضور پرستار سالمند در منزل، بر هزینه تاثیرگذار است و به همین دلیل نمی‌توان نرخ ثابتی را معرفی کرد.

مراقب شبانه روزی سالمند اکباتان چه مزایایی دارد؟

یک پرستار سالمند موارد مختلفی مانند تغذیه و استراحت، بهداشت و نظافت، مراقبت‌های دارویی و پزشکی و انجام امور شخصی سالمند را انجام می‌دهد. در واقع پرستاری از سالمند کلیه بخش‌های زندگی شخصی او را پوشش می‌دهد. همچنین پرستار با سالمند ارتباط برقرار کرده و در جهت از بین بردن ناآرامی‌های روحی او تلاش می‌کند.

چگونه می‌توان یک پرستار سالمند استخدام کرد؟

برای استخدام پرستار سالمند تنها به مراکزی مراجعه کنید که دارای مجوز رسمی هستند. موسسه خدمات پرستاری سلامت اول، یکی از مراکز معتبر در زمینه استخدام پرستار سالمند، بیمار و کودک است که با پرستاران حرفه‌ای همکاری دارد. تجربه سال‌های مختلف فعالیت این مرکز، موجب می‌شود تا بهترین خدمات را ارائه دهند.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار