پرستاری از بیمار در منزل

پرستار در منزل: انواع خدمات درمانی در منزل (گزارشی از ایالات متحده)

پرستاری از بیمار در منزل،یک سیستم مراقبتی و پرستاری است که تحت نظر پزشک در منزل انجام می شود. خدمات پرستاری از بیمار در منزل شامل پرستاری جسمی و فیزیکی،گفتار درمانی و خدمات اجتماعی است.هدف پرستاری از بیمار در منزل،کمک به افراد به منظور بهبود عملکرد و زندگی مستقل می باشد.
احترام به استقلال بیمار در مراقبت های مبتنی بر بیمارستان بسیار مهم است اما گاهی بسیاری از تصمیم گیری ها توسط پزشکان برای نحوه و شرایط پرستاری از بیمار گرفته می شود.در پرستاری بیمار در منزل،پزشکان تشخیص می دهند که میزان دامنه ی مراقبت از بیمار در چه حد باشد؛بنابراین در مقایسه با بیماران بستری شده،بیمارانی که در منزل از آنها پرستاری می شود خود نقش بیشتری در تعیین چگونگی درمان خود دارند.برای مثال،در بیمارستان پزشکان و پرستاران نقش مهمی در دریافت دارو در فواصل زمانی منظم توسط بیمار دارند ولی در خانه،بیمار خود نقش بیشتری در این موضوع دارد و ممکن است عمدا یا سهوا دارو را در فواصل زمانی نامنظم دریافت کند بنابراین گاهی وجود برخی مداخلات (پرستاری از بیمار توسط اعضای خانواده یا پرستار) جهت بهبود سلامتی وکیفیت زندگی بیمار بر اساس تشخیص پزشک ضروری می باشد.

در پرستاری،انواع مدارک کارکنانی که برای پرستاری از بیمار در منزل می توان از آنها کمک گرفت عباتند از:

RN (registered nurses)
با توجه به ایالات متحده وزارت کار،RN ها صرف نظر از تخصص وظیفه ی درمان بیماران، آموزش بیماران و سایر اعضای خانواده در شرایط مختلف پزشکی،ارائه ی مشاوره و پشتیبانی عاطفی برای خانواده ی بیماران، ثبت سوابق بیمار، کمک به انجام تست ها و آزمایش ها، مدیریت داروها از جمله چک کردن دقیق دوز،کار با ابزار پزشکی و توانبخشی بیمار را بر عهده دارند.در پرستاری از یک بیمار در منزل،RN ها بیمار و خانواده ی او را در نحوه ی مدیریت بیماری یا صدمات،انواع مراقبت های در منزل شامل رژیم غذایی،تغذیه و ورزش و مدیریت داروها را آموزش می دهند.

LPN,LVN(licensed vocational or practical nurses)
اندازه گیری و رکورد علایم حیاتی بیمار (قد،وزن،دما،فشار خون،نبض و تنفس)،انجام انواع ترزیق و تنقیه،کمک به بیمار جهت راحتی او در حمام کردن و تعویض لباس و بهداشت شخصی،کمک در راه رفتن و ایستادن از جمله وظایف پرستاری از بیمار در منزل توسط LPN ها یا LVN ها هستند.
LPNهای با تجربه می توانند سرپرست دستیاران پرستار و مشاوران باشند.

PCA (personal care aides)
وظیفه ی پرستاری از افراد مسن یا افراد دارای معلولیت و کمک به آنها در فعالیت های روزمره ی زندگی در خانه یا در یک مرکز پرستاری را بر عهده دارند.به هنگام پرستاری از بیمار در منزل، مسئولیت های آنها شامل رسیدگی به خانه (مرتب کردن،شستن لباس ها،شستن ظزوف) و آماده کردن غذا علاوه بر مراقبت های شخصی مانند حمام کردن،پانسمان و … می باشد. آنها همچنین ممکن است در حمل و نقل به مطب پزشک یا سایر کارهای روزانه نیز کمک کنند.

HHA(home health aids)
دستیاران بهداشت،مراقبت های بهداشتی مانند PCAها را برعهده دارند با این تفاوت که آنها آموزش های پیشرفته ای جهت تشخیص علائم و نشانه های نامطلوب به هنگام پرستاری از بیمار در منزل را دریافت می کنند که در صورت نیاز بلافاصله گزارش داده و اطلاع دهند.

PT(physical therapists)
فیزیوتراپ ها با طیف گسترده ای از بیماران بزرگسال یا کودکانی که مشکلاتی به هنگام حرکت خود دارند سر و کار دارد.هدف آنها این است که تحرک بیمار را بهبود دهند،به گونه ای که به اندازه ی کافی در محیط خانه و اجتماع احساس امنیت داشته باشند. فیزیوتراپ ها همچنین آماده ی ارائه ی خدمات به بیمارانی که جراحی تعویض مفصل کردند می باشند.

OT(occupational therapists)
پرستارانی که مدرک کار درمانی را دارند به هنگام پرستاری از بیمار در منزل به بزرگسالان یا کودکانی که در انجام کارهای روزمره خود از جمله حمام کردن یا پانسمان،اختلال شناختی(به این معنا که بیمار در بخاطر سپردن و پردازش اطلاعات ناتوان می باشد) کمک می کنند. هدف از کار درمانی بهبود توانایی بیمار در مراقبت از خود در خانه می باشد.

SLP(speech language pathologists)
بیمارانی که به هنگام صحبت کردن دچار مشکل می شوند می توانند از پرستارانی که مدرک گفتار درمانی را دارند کمک بگیرند.گفتار درمان ها از بیمارانی که دچار سکته ی مغزی شده اند یا عمل جراحی در اطراف صورت و گردن داشته اند پرستاری می کنند.

MSW(medical social workers)
پرستاران مددکار اجتماعی به بیمار و خانواده ی او جهت درک بیماری و شناخت امکانات در دسترس موجود در جامعه برای زندگی راحت تر کمک می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527