مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

مراقبت از بیمار در خانه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت از بیمار در خانه به کمک‌های حرفه‌ای در زمینه‌ی نیازهای پزشکی یا کارهای روزانه گفته می‌شود. این مراقبت‌ها معمولا از طرف دستیاران امدادهای خانگی، مستخدمین شخصی و یا همراهان ارائه می‌گردد. برای دسترسی و تهیه این خدمات با اعضای کادر درمانی خود مشورت کنید.

خدمات مراقبت از بیمار در خانه شامل خدمات حرفه‌ای پزشکی و خدمات حمایتی است که در منزل، به افرادی که احساس نیاز به آن می‌کنند ارائه می‌شود. یک شخص می‌تواند در زمان های مشخصی برای ریکاوری از یک عمل جراحی یا یک دوره طولانی بستری در بیمارستان به این خدمات نیاز پیدا کند. آن ها که چشم‌انداز طولانی‌تری برای درمان و مراقبت دارند، می‌توانند مدت بیشتری از این خدمات بهره ببرند.

دریافت خدمات مراقبت در خانه اغلب به شخص مبتلا به سرطان امکان می‌دهدکه زمان کمتری را در بیمارستان  بگذراند. همچنین می‌تواند مایه آسایش بیشتر مراقبین دیگر حاضر در خانواده باشد، چه آن‌ها که به همراه بیمار در منزل زندگی می‌کنند چه آنها که در مکان دیگری اقامت دارند.

مراقبت در خانه می‌تواند به عنوان یک گزینه برای اشخاصی باشد که تحت درمان‌های بازپروری هستند. علاوه بر آن افرادی که در زمینه کارهای روزانه خود از جمله استحمام، آشپزی و تمیزکاری نیاز به کمک دارند می‌توانند خدمات مراقبت در خانه را در نظر بگیرند افرادی که با گونه‌های پیشرفته‌تر سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند میتوانند خدمات پیشرفته‌تری هم در زمینه مراقبت در خانه دریافت کنند. (اصطلاحا مراقبت hospice)

افرادی که بصورت حرفه‌ای خدمات مراقبت در خانه را ارایه می دهند

طیف گسترده‌ای از مشاغل قادر به ارایه این خدمات هستند ازجمله پزشکان و پرستاران.

مددکاران مراقبت‌های در خانه. چنین شخصی در زمینه کارهای روزمره از جمله آشپزی، استحمام، پوشیدن لباس، استفاده از توالت و جا به جا شدن در منزل کمک می‌کنند. بعضی از شاغلین به این حرفه آموزش‌های ویژه‌ای می‌بینند تا خدمات پیشرفته‌تری را در کنار یک پرستار ارایه دهند؛ برای مثال مراقبت‌های مربوط به زخم‌ها و جراحات یا اوستومی‌ها. اوستومی ostomy به شکافی اطلاق می‌شود که بوسیله جراحی در سطح پوست برای خارج کردن برخی ضایعات از بدن (مثل محتویات دستگاه گوارش یا لگن) از آن استفاده می‌شود.

همراه بیمار. یک همراه می‌تواند به کسانی کمک کند که نمی‌توانند به سهولت بیرون از خانه بروند یا به‌تنهایی در خانه بمانند. بعضی همراهان میتوانند کارهای سبکی هم انجام دهند مثل آماده‌کردن ناهار. یک همراه می‌تواند برای فراغت سایر مراقبت‌کنندگان، همراه شخص بماند. اکثر همراهان به شکل داوطلبانه در زمینه مراقبت در خانه فعالیت می‌کنند، بعضی‌ها هم از سازمان‌های درمانی و حمایتی مربوطه مبلغی بعنوان دستمزد دریافت می‌کنند.

مستخدم شخصی. یک مستخدم شخصی مراقبت‌های شخصی بیمار را تامین میکند بعلاوه‌ی برخی کارهای سبک خانگی مثل آشپزی و رخت‌شویی.

پیشنهاد مطالعه: بررسی تأثیر بیماری کرونا در سلامت روان کودکان

چگونه یکی از ارائه‌کنندگان این خدمات مراقبت در خانه را پیدا کنیم؟

برای پی بردن به این که بیمار به چه خدمات مراقبتی‌ای احتیاج دارد‌ ترجیحا با اعضای کادر درمان صحبت کنید و برنامه‌ای برای مراقبت از شخص تدوین کنید. انواع موسسات و آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند شامل موارد زیر هستند:

موسسات مددیاری خانگی

این موسسات پرسنل مراقبتی ویژه‌ای برای هر شخص مراجعه‌کننده اختصاص می‌دهند و بر آن‌ها نظارت می‌کنند. این کادر مراقبت در خانه شامل اعضای گوناگونی می‌تواند باشد: پرستاران، تراپیست‌ها، مددکاران مراقبت‌های در خانه و … بسیاری از این موسسات به شما در برنامه‌ریزی برای مراقبت از بیمارتان هم کمک خواهند کرد. اکثر این موسسات دارای گواهی‌نامه‌های مرتبط با فعالیت‌های مراقبتی و سلامتی‌شان هستند. این موسسات افراد شاغل زمینه مراقبت در خانه را غربال، استخدام و کنترل می‌کنند و هزینه و دستمزدشان را پرداخت می‌کنند و همچنین نیاز شخص دریافت کننده را هم می‌سنجند.

مراقبت از بیمار در خانه

موسسات کمک رسان در امور مراقبت در خانه و خانه داری

 این موسسات معمولا امدادگران مراقبت در خانه، مستخدمین شخصی و همراهان را تامین می‌کنند. اکثر این موسسات با افراد موردتایید و استخدام خود فعالیت می‌کنند که بار مسولیت مضاعفی هم بر دوش این موسسات می‌گذارد.

موسسات نام‌نویسی و استخدام ارایه‌کنندگان مراقبت در خانه

 این موسسات به عنوان مراکز استخدام کار می‌کنند و اکثرا گواهی رسمی ندارند و فعالیت آن‌ها به این صورت است که مشتری‌ها و مراجعین را با پرستاران، تراپیست‌ها، مددیاران و غیره متصل می‌کنند. گزینش، نظارت و پرداخت دستمزد به عهده خود شخص است.

ارایه کنندگان مستقل خدمات

 شامل افراد مشغول در زمینه‌های مرتبط با مراقبت در خانه است که توسط خود فرد بصورت خصوصی استخدام می‌شوند. طبعا همه مسولیت‌ها با خود شخص است از جمله اطمینان حاصل کردن از گواهی‌های فرد ارایه کننده خدمات و قابل اعتماد بودن او. راه‌های گوناگونی برای تماس با این افراد وجود دارد از جمله توصیه مسولان بیمارستان، آگهی‌های روزنامه، وبسایت‌ها و…

یادتان باشد که باید از وارد کردن شخصی که برای این کار انتخاب کردید به داخل منزل خود راحت باشید. برای این منظور می‌توانید از مراقبت کنندگان بالقوه‌ی خود این سوالات را بپرسید:

  • چه مدتی است در زمینه مراقبت در خانه فعالیت می‌کنید؟
  • آیا موسسه یا مرکز معتبری می‌تواند فعالیت شما را تضمین کند؟
  • آیا تخصص خاصی در جنبه‌های گوناگون ارایه خدمات مراقبت در خانه دارید؟ (مثلا تغذیه)
  • آیا در برخورد با کسانی که مبتلا به بیماری مشابه بوده‌اند تجربه‌ای دارید؟
  • در مواقع بحرانی چگونه عمل می‌کنید؟
  • آیا برنامه مدونی برای ارایه خدمات خود دارید؟ و درصورت تغییر این برنامه آیا خانواده را در جریان قرار می‌دهید؟
  • با چه بیمه‌هایی همکاری دارید؟
  • چگونه دستمزد خود را دریافت می‌کنید؟

پیشنهاد مطالعه: تغذیه و رژیم در جوانی وتاثیرش در کنترل بیماری در میانسالی

پرداخت دستمزد به ارائه‌کنندگان خدمات مراقبت در خانه

در ایالات متحده medicare و Medicaid در این زمینه فعالیت می‌کنند. بعضی سازمان‌های بیمه و بعضی مراکز دیگر درمانی در این زمینه فعایت دارند. برای بسیاری از مخارج دیگر مراقبت در خانه باید هزینه‌ها را از جیب خود بپردازید.

منابع برای مراقبت از بیمار در خانه

ممکن است مراقبت از بیمار برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از بیمارتان به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از بیمار خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار بیمار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به بیمار عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار