مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

ارتباط بیماران آلزایمری با افراد مختلف

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

بازدیدکنندگان برای بیماران آلزایمری مهم هستند. آن‌ها ممکن است همیشه به خاطر نداشته باشند که بازدیدکنندگان چه کسانی هستند؛ اما جهت مراقبت از بیمار، ارتباط انسانی بسیار مهم است. بیش‌ترین ملاقات‌هایی که یک بیمار آلزایمری خواهد داشت، ملاقات خانواده و دوستان و همچنین پزشک معالج است. در اینجا ایده‌هایی برای به اشتراک گذاشتن با پرستار بیمار آلزایمری جهت مدیریت ملاقات‌ها و مراقبت از بیمار داده شده است.

ملاقات از سوی خانواده و دوستان

• پرستار بیمار بهتر است ملاقات را به زمانی موکول کند که فرد مبتلا به آلزایمر در بهترین حالت خود قرار دارد.
•بیمار باید به یاری پرستار به فعالیت های آشنا مثل خواندن و یا نگاه کردن به عکس‌ها ادامه دهد.
• آرام و ساکت باشید. پرستار بیمار باید از ملاقات‌کننده‌ها بخواهد که از صحبت کردن با صدای بلند و یا همانند صحبت کردن با یک کودک پرهیز کنند.
• به عنوان پرستار بیمار مراقب باشید که ملاقات‌کننده‌ها به فضای شخصی فرد احترام بگذارند و بیش از حد نزدیک نشوند.
• سعی به برقراری تماس با چشم نمایید و فرد را با نام خودش صدا بزنید تا توجه او را جلب کنید.
اگر بیمار ملاقات‌کننده را به خاطر نمی‌آورد، به او یادآوری کند چه کسی است. پرستار بیمار لازم است که این نکات را به ملاقات‌کننده‌ها یادآوری کند:
• اگر شخص گیج شده است بحث نکنید. به احساساتی که می‌شنوید پاسخ دهید و در صورت لزوم ذهن فرد را به موضوعات دیگری معطوف کنید.
•به یاد داشته باشید اگر بیمار شما را نمی‌شناسد، نامهربان است یا با عصبانیت پاسخ می‌دهد به خود نگیرید،. او با سردرگمی واکنش نشان می‌دهد.

بیماران آلزایمری
بیماران آلزایمری

پیشنهاد مطالعه: چگونه به مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی کمک کنیم؟

قرار ملاقات‌های پزشک بیمار

جهت مراقبت از بیمار مهم است که فرد مبتلا به بیماری آلزایمر ویزیت‌های پزشکی منظمی دریافت کند. برنامه‌ریزی از قبل می‌تواند رفتن به مطب دکتر را بیشتر هموار نماید.
• پرستار بیمار باید سعی کند که برنامه قرار ملاقات برای فرد را به بهترین زمان روز موکول کند. همچنین از کارکنان مطب بپرسد چه زمانی از روز مطب در کمترین شلوغی خود قرار دارد. (توجه کنید که هر کار چالش برانگیزی در مراقبت از بیمار مبتلا به آلزایمر باید به زمان‌هایی موکول شود که حال بیمار خوب است)
• پرستار بیمار بهتر است که از قبل با کارکنان مطب هماهنگ کند که این فرد به دلیل بیماری آلزایمر دچار مشکل است و از آن‌ها برای پیش بردن آسان قرار ملاقات کمک بخواهد.
• پرستار بیمار نباید به فرد تا روز ملاقات یا حتی مدت کوتاهی قبل از زمان رفتن چیزی درباره آن بگوید.
• جهت سهولت پرستاری از بیمار برای فرد چیزی جهت خوردن و آشامیدن و مواد یا فعالیت‌هایی که بیمار از آنها لذت می‌برد داشته باشید.
• پرستار بیمار بهتر است که دوست و یا یکی دیگر از اعضای خانواده بیمار را به همراه خود ببرد تا یکی با پزشک صحبت کند و دیگری بتواند همراه بیمار باشد.
• به‌عنوان پرستار بیمار خلاصه‌ای از لیست سابقه پزشکی فرد، مراقبت‌های اولیه و داروهای فعلی را داشته باشید.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار