مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مروری بر پرستاری کودک

مروری بر پرستاری کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پرستار کودک کیست؟ معرفی و شرح وظایف

تعریف. یک پرستار بچه کسی است که هر بار برای چند ساعت مراقبت های لازم از کودکان را فراهم می کند.پرستارانی که دایه (nanny) نامیده می شوند از طریق تجاربی که در مراقبت از کودکان (حتی کودکان خود) بدست آورده اند، اطلاعات لازم برای پرستاری بچه و کمک های اولیه ی مادران را دارا می باشند،گرچه بصورت رسمی آموزش ندیده اند.
هدف.به منظور آنکه والدین زمانی را نیز برای خود اختصاص دهند،پرستار بچه استخدام می کنند.با این حال دور از خانه بودن زمانی لذت بخش است که پدر و مادر مطمئن باشند که از کودکشان به خوبی مواظبت می شود.برخی از والدین عضو کلوب پرستاران بچه می شوند،برای مثال گروهی از مادرانی که توافق کردند از بچه های همدیگر مواظبت کنند که هر یک از آنها بتوانند تفریح و کارهای خود را به دور از کودکشان با خیال راحت انجام دهند.
صلیب سرخ آمریکا یک دوره ی آموزشی برای صدور گواهینامه ی پرستاری بچه فراهم می کند.افراد جوان بیش از سن 11 سال واجد شرایط ثبت نام در دوره های آموزشی 8 ساعته، ارائه شده در سازمان های اجتماعی مختلف و مدارس می باشند. برخی از سازمان ها هزینه ی دوره را متعهد می شوند و آن را به رایگان برگزار می کنند.دوره ی آموزش به منظور نظارت بر کودکان،برنامه ریزی برای انواع فعالیت های کودکان در همه ی رده ی سنی،پیشگیری از حوادث احتمالی،تکنیک های پاسخ به شرایط اضطراری (از جمله خفگی) می باشد.
شرح.پرستار بچه باید درک کند که پدر و مادر به هنگام ترک فرزندشان با پرستار، دچار احساسات دوگانگی می شوند. هدف اصلی پدر و مادر از استخدام پرستار بچه،فراهم کردن ایمنی و آسایش کودک می باشد. مهم نیست که یک پرستار بچه چقدر با وجدان است، مطمئنا او به همان شیوه ای که یک پدر و مادر از کودک خود مواظبت می کنند، از او نگهداری نخواهد کرد. (غیر منطقی است که انتظار داشته باشیم پرستار بچه عینا کپی والدین باشد.)
اگر پرستار بچه،یک فرد متقاعد شده و معقول و مهربان باشد ممکن است والدین به او اجازه می دهند که با قضاوت خودش (بدون طرح ها و قوانین خانواده) مسئولیت های خود را انجام دهد.
اکثر خانواده ها اطلاعات کلی در مورد زمان خواب، فعالیت و رفتار های قابل قبول در طول مدتی که والدین نیستند و افراد در دسترسی که در زمان های حوادث اضطراری با آنها باید تماس گرفته شود، را همان ابتدا در اختیار پرستار بچه قرار می دهند. افراد جوانی که مایل هستند پرستار بچه شوند باید در دوره های صلیب سرخ آمریکا شرکت کنند،تکنیک ها و استراتژی های لازم و صحیح برای نگهداری از کودکان را از کتاب ها و نوارهای ویدیویی یاد بگیرند.یک پرستار بچه باید قادر باشد در مصاحبه ی خود به هنگام استخدام، پاسخ های منطقی و صحیح به سوالات پدر و مادر دهد.
والدین،یک پرستار بچه را می توانند از آگهی روزنامه های محلی،کلیسا، تابلو اعلانات و یا مراکز پرستاری پیدا کنند اما بهترین منبع برای آنها پرس و جو از سایر والدین ها می باشد! پدر و مادرها پیشنهادات خوب برای پرستار بچه را معمولا از یکدیگر می پرسند. بهترین مراکز برای پرستارانی که بصورت کوتاه مدت می خواهند کار کنند مهدکودک ها و مدارس پرستاری می باشد.
مصاحبه با پرستار.پدر و مادر با متقاضیان و علاقه مندانی که درخواست داده اند مصاحبه می کنند. این جلسه فرصتی برای تبادل مستقیم ایده های بین پرستار بچه و والدین می باشد. سوالات می توانند در مورد قوانین مربوط به تغذیه،رویارویی با مشکلات مربوط به ایجاد نظم و انضباط و حقوق باشد.همچنین پرستار بچه و فرزند نیز برای آشنایی اندک بهتر است با یکدیگر ملاقات داشته باشند.
یک پرستار بچه برای مصاحبه با والدین باید آماده ی پاسخگویی به سوالات باشد. همچنین ارائه مدارک شناسایی (مانند گواهینامه)، نام، آدرس، شماره تلفن مرکز خود و سوابق به هنگام مصاحبه نیاز است.
هزینه ی پرستار بچه.نرخ دستمزد پرستار بچه به سن و تعداد کودکان،سن خود پرستار، نوع مراقبت هایی که از او خواسته شده است،مدت زمان مراقبت در روز (یا شب) بستگی دارد. همچنین محل خانه یا بعبارتی میزان مسافت طی شده نیز در محاسبه نرخ دستمزد پرستار بچه موثر است. برای نواجوانان نرخ پایه ی پرستاری از دو کودک 4 تا 5 دلار در ساعت می باشد و با افزایش تعداد کودکان افزایش می یابد و برای سه کودک تقریبا می تواند 10 دلار در ساعت باشد.
این نرخ در موقعیت های جغرافیایی مختلف متفاوت است و با گذر زمان نیز تغییر می کند. نرخ شهری ممکن است از 3.5 تا 10 دلار بسته به سن و تجربه،تعداد بچه ها و ساعات مراقبت تغییر کند و بطور کلی هزینه ی پرستاری از کودکان با سن کمتر، بیشتر از سایرین می باشد.
چک لیست پرستار بچه.والدین باید اطلاعات اضطراری را در نزدیکی تلفن یا بر روی یخچال به منظور دسترسی راحت، برای پرستار بچه بگذارند.این اطلاعات ممکن است شامل موارد زیر باشد:
110 به عنوان شماره ی اضطراری برای تماس
نام و آدرس و شماره تلفن اعضای خانواده
شماره تلفن پزشک خانوادگی یا پزشک متخصص اطفال
شماره تلفن های محل کار و همراه پدر و مادر
نام و تاریخ تولد کامل کودکان
نام و آدرس و شماره تلفن همسایگانی که توافق شده است در مواقع اضطراری با آنها تماس گرفته شود
فعالیت های ویژه برای کودکان و آلرژی و محدودیت های غذایی برای هر کودک
تنقلات مورد تایید والدین، عادات دستشویی رفتن، زمان خواب، لوازم مورد نیاز برای خواب راحت
دستور العمل هایی برای رفتارهای شخصی پرستار بچه مانند تلفن های شخصی و یا دیدار با دوستان
ایمنی های لازم در خانه

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.