مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

نقش متخصصان مراقبت های بهداشتی در مراقبت در منزل

نقش متخصصان مراقبت های بهداشتی در مراقبت در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

پزشک شما رهبر یک تیم‌ مراقبت ‌های بهداشتی و سلامت است. که ممکن است شامل پرستاران، درمانگرن (مانند گفتار درمان و کاردرمان)، مددکاران اجتماعی، پرستار بیمار،مشاوران مراقبت شخصی‌، تامین کنندگان لوازم پزشکی‌ مورد نیاز در منزل، و از همه مهمتر مراقبان غیر رسمی‌(مانند اعضای خانواده) است. اگر چه همه ی اعضای تیم‌ مهم هستند، ولی‌ پزشک مسئول تعیین نیازهای مراقبتی برای فرد سالخورده است. 


آیا مراقبت در منزل برای شما مناسب است؟


مراقبت در منزل برای کسانی‌ که نیاز به پرستاری، درمان و خدمات مشاوره دارند، مفید می‌باشد، اگر شما با یک یا چند تا از موارد زیر روبرو هستید، به مراقبت در منزل و کمک نیاز دارید:
? اگر شما با بیرون رفتن از خانه با مشکل مواجه هستید( مثلا بعد از یک تصادف یا بازگشت از بیمارستان)، به مراقبت در منزل نیاز دارید.
? اگر نیاز به تزریق دارید یا زخمی دارید که باید پانسمان و تمیز شوند، یا درمانهای دیگر، به مراقبت در منزل نیاز دارید.
? اگر شما نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پزشکی خود هستید، یا می‌خواهید فشار خون یا قند خونتان را چک کنید، به مراقبت در منزل نیاز دارید.
? اگر برای حمام کردن، لباس پوشیدن و آماده کردن غذا نیاز به کمک دارید، به مراقبت در منزل نیاز دارید.
? هنگام ابتلا به یک بیماری نا علاج که نیاز به مراقبت و حمایت عاطفی دارید، به مراقبت در منزل نیاز دارید.
بیماران خانه نشین معمولا دچار مشکلات و بیماری هایی در بخش های مختلف سلامتی و عملکردی می باشند. ارزیابی توصیفی در این مواقع بسیار با ارزش می باشد. ارزیابی توصیفی یک سطح اولیه برای سلامتی مشخص می کند که در مراقبت و نظارت بر حال بیمار، روند بیماری و ارزیابی روش های درمان بسیار مفید است.


مزایای مراقبت در منزل


حرفه ی مراقبت ‌های بهداشتی و سلامت در منزل، میتواند نحوه ی عملکرد بیمار را در محیط واقعی‌ زندگی‌ اش ببیند. و کمک می‌کند تا مشخص شود که آیا خانه امن و مناسب  (نسبت به توانمندی و ناتوانی‌ ‌های خاص بیمار) هست یا خیر. به عنوان مثال پزشک میتواند جنبه ‌های مختلف انجام فعّالیّت ‌های روزمره زندگی‌، مانند حمام کردن و پانسمان را ارزیابی کند. حرفه ی مراقبت ‌های بهداشت و سلامت توانایی ‌های پرستار را در مراقبت در منزل ارزیابی می‌کند.


دو نوع تغییرات وجود دارند که به کمک آن اطمینان حاصل میشود که خانه برای فرد سالمند امن تر است:


تغییرات محیط میتواند برای بهبود عملکرد پیشنهاد شود.به عنوان مثال، یک دوش دستی‌، یک صندلی‌ حمام، میله‌ای کنار وان حمام و یک کمد کنار تخت بیمار میتواند کیفت زندگی‌ و عملکرد زندگی‌ بیمار را بهبود ببخشد. موانع بر سر راه صندلی‌ چرخ دار و واکر  (مانند آستانه‌ درب) میتوانند شناسایی و حذف شوند. برای حرکت آسان از پله ‌ها، صندلی‌‌های بالابر و سطوح شیبدار باید در نظر گرفته شود. این ارزیابی همچنین میتواند شامل مشاوره درمانی هم باشد که میتواند در شناسایی نیازهای مراقبت در منزل و دستگاه ‌های کمکی‌ برای فعّالیّت ‌های روزانه ی زندگی‌ و کارهای خانه مفید باشد. تعدادی از چک لیست‌ها هم برای ارزیابی امنیت خانه وجود دارد.


تکنولوژی کمکی برای امنیت خانه نیز می تواند مد نظر قرار گیرد. این خدمات عبارتند از: دستگاه رادیویی به صورت گردنبند و مچ بند که برای تماس و درخواست کمک استفاده میشود. نوعی سیستم اورژانس عکس العمل نیز وجود دارد که شخص استفاده کننده روزانه در زمانی مشخص برای اعلام وضعیت سلامت خود باید دکمه آن را فشار دهد تا آلارم هشدار یا تماس تلفنی پشتیبانی فعال نشود.


متخصصان بهداشت و درمان از یک تکنولوژی قابل حمل (تشخیص در منزل) یا تلفن همراهی که قابلیت انجام تست ، از جمله اشعه ایکس و الکترو کاردیو گرام (نوار قلب) ،که در بسیاری  از مناطق در دسترس هستند استفاده میکنند. دستگاه ‌های آزمایشگاهی دستی‌ نیز بسیار رایج هستند. هنگام مراقبت در منزل این نوع تشخیص در خانه یک ارزیابی پزشکی‌  بسیار جامع تر‌ی را فراهم می‌سازد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار