انتخاب خدمات مراقبتی

انتخاب خدمات مراقبتی میتواند کمی‌ برایتان نگران کننده باشد.گزینه‌های بسیاری برای خدمات مراقبتی در دسترس هستند.ولی‌ کدام نوع خدمات مراقبتی برای شما مناسب تر است ؟به چیزهایی که دوست دارید فکر کنید. ممکن است شما بخواهید علایق خاصی‌ را دنبال کنید. یا دوست دارید در کنار خویشاوندان و دوستان خود وقتتان را بگذرانید. یا ممکن است شغلی‌ را داشته باشید که می‌خواهید همچنان آنرا ادامه دهید. و یا حتی یک فعالیت اجتماعی ورزش دین و مذهب و این قبیل کارها را پیگیری کنید.خدمات مراقبت ‌های اجتماعی شما باید تا آنجا که میتواند شمارا در ادامه ی این فعّالیّت‌ها یاری کند یا حتی  به شما کمک کند که کارهای جدیدی را انجام دهید.برای انتخاب خدمات مراقبتی و نوع مراقبت نیاز است که به موارد زیر فکر کنید :
? محل خدمات مراقبتی
? سرویس ‌های خدمات مراقبتی
? استاندارد‌ها و کیفیت خدمات مراقبتی
? هزینه ی خدمات مراقبتی
محل خدمات مراقبتی شما
معمولا خانه ی شما بهترین مکان برای دریافت خدمات مراقبتی است.زیرا در خانه محیطی‌ آشنا ،آرام و امن خواهید داشت.با دریافت خدمات مراقبتی در خانه میتوانید در کنار دوستان و آشنایان و اعضای خانواده تان باشید.ممکن است خدمات مراقبت در خانه را برای انجام کارهای روزانه ی خانگی نیاز داشته باشید.برای اینکه به طور مستقل در خانه ی خود زندگی‌ کنید شاید به خدمات مراقبت در منزل احتیاج داشته باشید تا با وضعیت و محیط زندگی‌ تان سازگاری پیدا کنید. ولی‌ اگر در محیطی‌ مانند یک روستای دور جایی‌ که دوست یا خویشاوندی برای کمک به شما نباشد محیط منزل نمی‌تواند کاملا امن و مناسب باشد. زیرا ممکن است نیازهایی داشته باشید که نتوان در منزل به آنها رسیدگی کرد.
اگر می‌خواهید که نقل مکان کنید،خوب است که در نظر بگیرید آیا آن مکان بهترین گزینه برایتان هست یا نه ؟ آیا با محیطِ آن آشنایی دارید؟ به دوستان و نزدیکان خود نزدیک هستید؟ و از نظر نزدیک بودن به موقعیت‌ها ی خاص مانند ایستگاه اتوبوس و حتی اینکه آیا اطراف آنجا را دوست دارید بررسی کنید.
اگر شما قصد دارید که خدمات مراقبت در منزل را برای مدت طولانی‌ یا دائمی انتخاب کنید باید در مورد مسائل خاصی‌ که در نظر دارید تاکید کنید. از جستجوی خدمات برای اطلاع پیدا کردن راجع به محل،خدمات، امکانات، کارکنان، و عملکرد یک مرکز کیفیت مراقبت استفاده کنید.نتایج جستجو به شما خواهد گفت که آیا سرویس مراقبت میتواند شمارا در صورتی‌ که نیازهای خاص یا اختلال حواس یا ناتوانی در یاد گیری دارید،پشتیبانی‌ کند یا خیر.
اگر اطلاعاتی‌ که نیاز دارید ثبت نشده باشد، میتوانید به طور مستقیم با مسئولین مراکز مراقبت در منزل در تماس باشید.مسئولین مرکز میتوانند لیستی از خدمات مراقبت در منزل و اطلاعاتی‌ در مورد هر کدام از خدمات مراقبت در منزل به شما ارائه دهند.
استاندارد‌ها و کیفیت مراقبت
هر کسی‌ حق دارد که استانداردهای خاصی‌ را در مورد مراقبت در منزل خود طلب کند.خدمات مراقبت در منزل باید در سلامت و امن نگهداشتن شما تلاش کند و با عزت و احترام با شما رفتار کند.شما همیشه حق دارید که انتخاب خودتان را بیان کنید.
استانداردهای لازم برای ارائه دهندگان مراقبت های اجتماعی، از جمله خانه ی سالمندان توسط CQC تنظیم شده است. گزارش بازرسیCQC به شما خواهد گفت که کدام خدمات به طور حد اقل(کمتر از میزان استاندارد) به شما ارائه شده است. اگر فکر می‌کنید که خدمات مراقبت در منزل با استاندارد‌ها و نیاز‌های شما مطابقت ندارد، میتوانید شکایت کنید. خدمات با کیفیت خوب،نیازهای منحصر بفرد شما را برآورده می‌کند و به خواسته ‌های شخصی‌ شما رسیدگی خواهد کرد. اگر شما خدمات مراقبت در منزل دریافت می‌کنید،کارکنان مراقبت در منزل باید به خواست‌های شما گوش کنند و شما و خانواده تان را در تصمیم گیری و مراقبت در نظر بگیرند.
بهتر است که هنگام انتخاب خدمات مراقبت در منزل،به خدماتی که در منزل ارائه میدهند و به تعهد اجتماعی که امضا میکنند نگاهی‌ بیاندازید.
هزینه مراقبت شما
زمانی که خدمات مراقبتی خود را انتخاب می کنید باید هزینه های آن را در نظر بگیرید. این هزینه های مراقبت می تواند وابسته به عواملی مانند مکان، کیفیت و انواع سرویس های پپیشنهادی باشد. شما با گرفتن حکم تأیید از مسئول مراقبت در منزل می توانید از این خدمات به صورت رایگان بهره‌مند شوید. با این وجود بسیاری از مردم باید برای خدمات مراقبتیشان پول بپردازند و حتی افرادی که توسط مسئولین مراقب در منزل نیازمند مراقبت شناخته می شوند باید در صورت استفاده از بودجه شخصی از مخارج این مراقبت ها اطلاع داشته باشند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527