مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

چه نکاتی برای انتخاب خدمات نگهداری کودک در نظر بگیریم

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

یافتن خدمات نگهداری کودک مناسب برای نوزاد یا کودک خردسالتان کار سختی به نظر می‌رسد. به عنوان پدر و مادر، می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که کودکتان در محیط خدمات نگهداری کودکی که سرگرم کننده، اموزشی و پرورشی است، ایمن و خوشحال است.

فرزند و خانواده‌تان را در نظر بگیرید.

حدود 70 درصد خانواده‌ها کودکان خردسالشان را در مراکز روزانه‌ی خدمات نگهداری کودک می‌گذارند. چه بخواهید مراقبت در منزل یا در یک مرکز مراقبتی را انتخاب کنید یا پیش دبستان یا منزل فرد دیگری را برای مراقبت از کودکتان انتخاب کنید، در هر صورت باید راهنمایی‌های خاصی را دنبال کنید تا مطمئن شوید خدمات نگهداری کودکتان با کیفیت و حرفه‌ای است. از همه مهمتر باید خلق و خو، علاقه‌مندی‌ها و بی‌علاقگی‌ها، سلامت، دلبستگی‌ها و رفتار کودک خود را بشناسید. برای نوزاد زیر یک سال باید توجه و دقت خاصی به نیازهای پرورشی، نگهداری، غذایی و همچنین شخصی که می‌خواهید در یک سال اول زندگی کودکتان از وی نگهداری کند داشته باشید. در خدمات نگهداری کودکان بزرگتر، انجام بازی و یادگیری تعامل با سایر کودکان، کنجکاوی فکری و نیاز به توجه فردی باید مورد توجه قرار گیرد.

پرستار تمام وقت کودک سلامت اول

ارزش‌ها و نیاز های احساسی خانواده‌ی خودتان نیز مهم هستند. برخی والدین بیش از حد نگران تنها گذاشتن کودک شان با فردی غریبه هستند. اما در سن 3 یا 4 سالگی بهتر است کودک تعاملاتی با سایر کودکان تحت برنامه‌ی مشخصی مانند پیش دبستانی یا مراکز خدمات نگهداری کودک داشته باشد.
قبل از انتخاب خدمات نگهداری کودک باید بفهمیم چه گزینه‌هایی وجود دارند و هزینه، مکان و شهرت مرکز مورد نظر را بررسی کنیم.

به دنبال چه چیز باشیم؟

لیستی از خصوصیاتی که میخواهید در یک مرکز خدمات نگهداری کودک به دنبالشان باشید تهیه کنید، مانند تجربه، زمینه‌ی مذهبی، عقاید تربیتی و انعطاف پذیری. انجمن بین‌المللی مراقبت از کودک (INA) پیشنهاد میکند که با افراد متقاضی حداقل دو بار مصاحبه کنید و سوء پیشینه‌شان را بررسی کنید که این امور تماما توسط مرکز پرستاری سلامت اول در خصوص نیروهای پرستار کودک انجام می‌شود.

انتخاب خدمات نگهداری کودک در منزل

سوالات زیر را در مصاحبه‌تان مطرح کنید:

 • چرا به کار با کودکان علاقمندید؟
 • چرا کار قبلی خود را رها کردید؟ (شما باید همیشه معرفهای فرد را بررسی کنید؛ از خانوادهی قبلی بپرسید که روابط شان چگونه به پایان رسیده و اینکه آیا وی را برای ارائه‌ی خدمات نگهداری کودک توصیه میکنند یا نه).
 • سیاست انضباطی شما چیست؟ (وضعیتهایی را برایش مطرح کنید که “اگر چنین اتفاقی بیفتد چه میکنید”. برای مثال اگر کودکی کودک دیگری را بزند یا با خشم به یک اسباب بازی که کودک دیگری در حال بازی با آن است نگاه کند، عواقب آن چه باید باشد؟)
 • آیا آموزش کمکهای اولیه و احیاء قلبی ریوی را دیده‌اید؟
 • چگونه تجربیات جدیدی را در اختیار فرزندم قرار میدهید تا از نظر فیزیکی و ذهنی رشد پیدا کند؟ چه فرصتهایی را میتوانید برای تجربهی هنر، موسیقی، بازیهای گروهی و فردی و بازیهای داخل خانه و در هوای آزاد پیشنهاد دهید؟
 • استفاده از توالت را چگونه آموزش می‌دهید؟
 • چطور به اضطراب کودک ناشی از جدایی از والدینش رسیدگی می‌کنید؟

پیشنهاد مطالعه: مراحل انتخاب پرستار کودک در منزل

 

اگر یک مرکز خدمات نگهداری کودک را در نظر دارید

برای مدتی آن مرکز را تحت نظر بگیرید و با والدینی که فرزندانشان را آنجا می‌گذارند صحبت کنید.

سوالات زیر را به سوالات بالا اضافه کنید:

 • آیا والدین میتوانند به راحتی از مرکز بازدید کنند؟
 • اگر برنامه متوقف شود، چه مقررات جایگزینی برای خدمات نگهداری کودک وجود دارد؟ در چه تعطیلاتی مرکز بسته است؟
 • سیاست شما در قبال نگهداری از کودکان بیمار چیست؟
 • چگونه مراقب کودکان در زمین بازی هستید؟ تجهیزات شما چند ساله هستند و آیا به تازگی بازبینی شده‌اند؟
 • کودکان چگونه گروه بندی می‌شوند؟ از روی سنشان؟
 • آیا پذیرای کودکانی با پیش زمینه‌های نژادی، فرهنگی و مذهبی مختلف هستید؟ آیا از کودکانی با نیازهای خاص هم مراقبت می‌کنید؟
 • پیش زمینه‌های تحصیلی مربیان شما چیست؟
 • آیا وعدههای غذایی و میان وعده ارائه می‌کنید؟ در صورت پاسخ مثبت، چه نوع غذاهایی را ارائه می‌کنید (یعنی رژیم غذایی سالم و متعادل است)؟
 • آیا مجوز دولتی یا هر گونه مجوز رسمی دیگری دارید؟

پرستاری کودک در منزل

پیشنهاد مطالعه: چالش‌های انتخاب بهترین پرستار کودک

در ارزیابی پاسخ‌ها، دقت کنید که تربیت کودک، نظم و انضباط و پرورش او با تصور شخصی شما از اینکه میخواهید خدمات نگهداری کودکتان چگونه باشد سازگاری داشته باشد. در آخر آیا به مرکز خدمات نگهداری کودک مورد نظر حس اعتماد دارید؟ آیا معتقدید کودک‌تان خوشحال خواهد بود و فرصت یادگیری و رشد را در این محیط خواهد یافت؟

اگر هیچ کدارم از مراکز خدمات نگهداری کودک مطابق انتظارات شما نبودند، از بین بدترین‌ها به دنبال بهترین نباشید. در عوض مروری بر انتظارات خود داشته باشید و مجددا تحقیق کنید. از توصیه‌ی والدینی که در همسایگی شما هستند یا همکارانتان استفاده کنید و یا می‌توانید با مرکز سلامت اول برای یافتن بهترین پرستار کودک در منزل، تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار