زندگی سالمندان در تنهایی

6 خطری که زندگی سالمند تنها را تهدید می نماید

زندگی سالمند به تنهایی Seniors  Living Alone  و درمنزل شخصی خود می تواند برای آن دسته از سالمندانی که با مشکلات حرکتی یا ذهنی درگیر هستند خطرناک باشد و لازم است در این موارد از پرستار سالمند برای نگهداری آنها استفاده گردد.

در حالی که بیشتر سالمندان تمایل به زندگی در خانه شخصی خود دارند و تلاش می کنند که تا حداکثر زمان ممکن به صورت مستقلانه به زندگی خود ادامه دهند اما لازم است بدانیم که زندگی بدون دریافت کمک برای بعضی از سالمندان  می تواند خطرناک باشد .

زندگی سالمند به صورت انفرادی می تواند خطرات  زیادی را برای ایمنی و سلامت او به همراه داشته باشد و سالمندان را از نظر جسمی ، عاطفی و روحی تحت تأثیر قرار دهد.

در این مقاله شش خطری که سالمندانی که تنها زندگی می کنند را تحت تاثیر قرار می دهد بیان شده است :

زندگی سالمند و سقوط

1-جراحات ناشی از سقوط

آسیب های ناشی از سقوط برای سالمندان یک خطر جدی است ، زیرا می تواند بر میزان تحرک سالمند تأثیر منفی بگذارد.

برای جلوگیری از لغزش و زمین خوردن ، سالمندان لازم است اعضای خانواده آنها اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهند.

سیم های درهم پیچیده را در فضای باز نگذارید ، تمام فرش ها را در سر جای خود محکم کنید و سطوح لغزنده حمام را بپوشانید. همچنین ، دسته ها و میله های ایمنی را در قسمت های ضروری خانه نصب کنید.

اگر سالمند نیاز به کمک گاه به گاه در حمام رفتن ، نظافت ، آشپزی یا سایر کارهای اساسی خانه دارد ، یا اگر برای رسیدگی به امور مهم شخصی به حضور شخص دیگری نیاز مند است لازم است با استخدام یک پرستار سالمند از مراکز خدمات مراقبت و پرستاری در منزل  به بهبود زندگی سالمند کمک نمایید .

سالمندان زیادی با استفاده از خدمات مرکز پرستاری سلامت اول به زندگی عادی خود بازگشته اند و می توانند با حضور یک پرستار سالمند زندگی بهتری را تجربه نمایند .

زندگی سالمند در انزوا

2-انزوا

هنگامی که سالمندان تنها در خانه زندگی می کنند ، اغلب منزوی می شوند ، که ممکن است سبب افزایش احساس افسردگی و اضطراب در آنها شود.

در این شرایط ممکن است مهارت های اجتماعی و نظافتی  در زندگی سالمند تنزل نماید .  برای مقابله با اثرات انزوا بر سالمندان لازم است سالمند تحت حمایت یک شبکه پشتیبانی قرار گیرد.

این شبکه می تواند شامل اعضای خانواده و دوستان و همچنین عضویت در یک انجمن حمایت از سالمندان باشد. لازم است سالمند هر چه بیشتر به افراد موردعلاقه خود سر بزند و پرستار سالمند باید به او کمک کند تا وارد ارتباطات اجتماعی گردد.

3-مخاطرات مربوط به کاهش بینایی

کاهش بینایی مربوط به سن می تواند مشکلات مختلفی را برای سالمندانی که  به تنهایی در خانه زندگی می کنند ایجاد کند. این سالمندان ممکن است برای خواندن برچسب های روی  داروی خود یا استفاده از دستورالعمل های پزشک مشکل داشته باشند.

همچنین باعث می شود احتمال سقوط در آنها زیاد شود. اگر سالمندی هنوز رانندگی می کند ، دید ضعیف آنها برای همه افراد در جاده خطر ایمنی است.

با ایجاد برچسب های بزرگتر برای اطلاعات مهم دارویی  و نصب چراغ های روشن در هر اتاق می توانید به جلوی از زمین خوردن و بهبود کیفیت سالمندان کمک نمایید.

 

4. تغذیه نامناسب

سو تغذیه یک نگرانی جدی در میان سالمندان تنها است. به دلیل کاهش  مهارت در تهیه غذاهای سالم ، عدم دسترسی به غذاهای سالم یا مشکلات بینایی ، سالمندان ممکن است در پخت وعده های غذایی  تازه مشکل داشته باشند.

هنگامی که تهیه وعده غذایی برای سالمند بیش از حد چالش برانگیز باشد ، افراد سالخورده اغلب به غذاهای آماده و کارخانه ای رو می آورند که این غذاها معمولا سرشار از  سدیم و چربی  است و فاقد  ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند. اگر شک دارید که سالمند مورد نظر شما درست غذا نمی خورد ، روش های زیادی وجود دارد که می توانید به او کمک کنید.

به عنوان پرستار سالمند می توانید غذای سالم و غذاهایی که زود آماده می شوند  را در فریزر ذخیره کنید . بهتر است به طور منظم سالمند را به خرید مواد غذایی برده و یا برای دریافت خدمات تحویل مواد غذایی درب منزل او اقدامات لازم را انجام  دهید .

قطعا با حضور یک مراقب حرفه ای می توان کیفیت زندگی سالمند و تغذیه وی را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمود . آشپزی ، استحمام ، نظافت و خانه داری سبک تنها چند مورد از کارهای مهم روزمره است که یک مراقب سالمند می تواند  در این امور به  زندگی سالمند کمک کند.

زندگی سالمند و داروها

5-مدیریت دارو

بسیاری از سالمندان هر روز مجبورند داروهای چندین نسخه تجویز شده را مصرف کنند و کسانی که در خانه تنها زندگی می کنند ممکن است در مدیریت داروهای خود مشکل داشته باشند.

به عنوان مثال ، ممکن است مصرف داروها را در زمان مقرر فراموش کنند یا قرص های خود را با یکدیگر اشتباه بگیرند . برای کمک به سالمند جهت مدیریت داروها بهتر است از  جعبه های قرص با کاربرد آسان استفاده کنید و هشدارهای یادآوری دارو را بر روی موبایل آنها تنظیم کنید.

 

6-مدیریت مالی

سالمندانی که به تنهایی در خانه زندگی می کنند اغلب مسئول پرداخت قبوض و مدیریت امور مالی خود هستند. بسیاری از سالمندان با افزایش سن در مدیریت امور مالی مشکل دارند ، اما ممکن است تمایلی به درخواست کمک از اطرافیان خود نداشته باشند.

زندگی مالی سالمند

اگر متوجه شدید که سالمند در مدیریت امور مالی خود مشکل دارد یا  صورت حساب های پرداخت نشده او  روی هم انباشته شده اند  وقت آن است که وارد عمل شوید و به او کمک کنید. پرداخت از طریق نرم افزار های پرداخت قبوض در پرداخت به موقع قبوض ایده خوبی است.

زندگی سالمند به صورت تنها در خانه چالش های زیادی را برای او و سایر اعضای خانواده بوجود می آورد.   به متخصصان مراقبت در منزل مرکز پرستاری سلامت اول اعتماد کنید تا به سالمندان خود در حفظ کیفیت زندگی کمک نمایید .

مرکز پرستاری سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

2/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527