مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن

مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن فرد سالخورده در منزل

مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن در منزل یکی از بهترین مهارت های یک مراقب حرفه ای است. پرستار سالمند عامل موثری در حفظ سلامتی سالمند است. ایجاد یک ارتباط خوب با سالمند نیز کلیدی برای پرستار سالمند است تا بتواند این امر را محقق کند. ایجاد یک ارتباط صمیمی با سالمند گاهی به سادگی امور خانگی روزمره و گاهی به سختی صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به بیماری های خطرناک است. اما نکته مهم این است که او بتواند این ارتباط را با سالمند به وجود بیاورد. در مرکز پرستاری سلامت اول پرستاران به این نکته توجه ویژه ای دارند.

مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن

مهارت های مراقب سالمند مانند صحبت کردن بجا و شنیدن به موقع، اصلی ترین موضوعات برای ایجاد یک ارتباط موثر است. پرستار سالمند با در نظر گرفتن این دو اصل می تواند یک ارتباط کارآمد و صمیمی با سالمند ایجاد کند. بالعکس، یک ارتباط نامناسب و خشک میان سالمند و پرستار سالمند علاوه بر اینکه به هیچکدام کمکی نمی کند، به رابطه پرستار سالمند و سالمند و خانواده اش نیز آسیب زیادی می زند.

سالمند شاد

پرستار سالمند شاد نگه داشتن سالمند یک فن است

باید در تصمیمات از سالمند نظر بخواهد و به نظر او نیز به دقت گوش دهد. گاهی سالمند نیازی به رسیدگی فیزیکی ندارد و تنها از پرستار سالمند می خواهد که پای صحبت هایش بنشیند. بنابراین، پرستار سالمند باید در شنیدن نیز مهارت کسب کند. پیشنهاد می‌شود: مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن فرد سالخورده در منزل

صحبت کردن به شیوه درست و مناسب ممکن است کمی زمان بر باشد. اما اگر بتواند به خوبی صحبت کند، برایش بسیار مفید خواهد بود. نباید به خاطر کهولت سن سالمند با او بلند صحبت کند. بالا بردن صدا با هر مفهومی که باشد، نتایج خوبی به همراه ندارد. پرستار سالمند باید به جای بلند صحبت کردن، شفاف و شمرده صحبت کند. اگر بتواند این نکات را در صحبت کردن با سالمند رعایت کند، سالمند همیشه از مصاحبت با او لذت خواهد برد.

پیشنهاد مطالعه: 7 گام موثر برای کمک به والدین سالمند

قدرت درک مراقب

صرف زمان برای مراقبت از دیگران، یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. در ابتدای امر قدم درستی را در انتخاب شغل برداشته است، چرا که کارش بسیار ارزشمند است. در قدم بعد پرستار سالمند باید تلاش کند تا بهترین مراقبت را ارائه دهد. پیشنهاد می‌شود مطلب اصول نگهداری از سالمند را مطالعه کنید.

دانستن محدودیت های سالمند برای رفع نیاز های او در کار او بسیار مهم است. اگر پرستار سالمند بتواند سالمند را درک کند، بهتر می تواند نیازهای او را شناسایی و به آنها رسیدگی کند و به تبع آن، سالمند زندگی بهتری خواهد داشت. این ویژگی همچنین در مدیریت زمان نیز به مراقب کمک می کند و باعث می شود تا پرستار سالمند در زمان کمتر بتواند خدمات مناسب تری را ارائه دهد.

مهارت های پرستار سالمند ، ایشان مسئولیت ها و چالش های خاص خود را دارد . صرف نظر از میزان وابستگی سالمند به پرستار سالمند، از پرستار سالمند انتظار می رود که بتواند به همه نیاز های سالمند رسیدگی کند.

یک پرستار سالمند باید همیشه یک موضوع اساسی را در نظر داشته باشد: اولویت دادن به کارهای مربوط به مراقبت از سالمند نسبت به سایر کارها. هنگامی که پرستار سالمند این موضوع را در کنار این واقعیت که مراقبت از سالمند باعث بهبود کیفیت زندگی او می شود، قرار می دهد، متوجه خواهد شد که کار پرستار سالمند تا چه اندازه می تواند ارزشمند باشد. کار پرستار سالمند به نحوی است که هر کسی ممکن است روزی به این کار مشغول شود. بر اساس آمارها، 65 میلیون نفر در آمریکا در حال مراقبت از یک عزیز سالمند (والدین، فامیل، دوست، همسایه و یا …) هستند. البته تبدیل شدن به یک پرستار سالمند حرفه ای کار دشواری است، اما انجام امور اولیه مراقبتی و غیر تخصصی برای همه مقدور خواهد بود. تبدیل شدن به یک پرستار سالمند حرفه ای نیازمند تجربه زیادی است. یک پرستار سالمند حرفه ای می داند که چگونه باید از پیشرفت بیماری سالمند جلوگیری کند، چگونه سالمند را شاد نگه دارد، چگونه سالمند را در هنگامی بی قراری آرام کند، چگونه در هنگام بیماری از او مراقبت کند و چگونه زمان را به بهترین نحو مدیریت کند.

توانایی پرستار سالمند در ایجاد یک ارتباط موثر با سالمند

یک پرستار سالمند باید بداند که توانایی ایجاد ارتباط با سالمند نقش بسیار مهمی در کارش دارد. اگر پرستار سالمند بتواند یک ارتباط خوب با سالمند ایجاد کند، امر مراقبت دارای بالاترین کیفیت خواهد شد و پرستار سالمند می تواند همیشه سالمند را شاد و سرحال نگه دارد.

یک ارتباط خوب و موثر باعث طولانی تر شدن عمر سالمند و بهتر شدن زندگی او در شرایط سالمندی نیز می شود. توانایی ایجاد یک ارتباط خوب تنها برای یک پرستار سالمند نیست. همه انسان ها باید از این ویژگی بهره مند شوند.

به عبارت دیگر می توان گفت که یک ارتباط صمیمی و موثر میان پرستار سالمند و سالمند اساس کار پرستار سالمند و امور مراقبتی او است. برای سالمندان نیز معمولا ویژگی های اجتماعی و شخصیتی پرستار سالمند از توانایی های تخصصی و پزشکی جذاب تر است و سالمندان ترجیح می دهند که یک پرستار سالمند خوش اخلاق در کنار آنها باشد.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527