مهارت پرستار سالمند برای شاد نگه داشتن فرد سالخورده در منزل ، قسمت دوم

پرستار سالمند عامل موثری در حفظ سلامتی سالمند است. ایجاد یک ارتباط خوب با سالمند نیز کلیدی برای پرستار سالمند است تا بتواند این امر را محقق کند. ایجاد یک ارتباط صمیمی با سالمند گاهی به سادگی امور خانگی روزمره و گاهی به سختی صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به بیماری های خطرناک است. اما نکته مهم این است که او بتواند این ارتباط را با سالمند به وجود بیاورد.

صحبت کردن بجا و شنیدن به موقع، اصلی ترین موضوعات برای ایجاد یک ارتباط موثر است. پرستار سالمند با در نظر گرفتن این دو اصل می تواند یک ارتباط کارآمد و صمیمی با سالمند ایجاد کند. بالعکس، یک ارتباط نامناسب و خشک میان سالمند و پرستار سالمند علاوه بر اینکه به هیچکدام کمکی نمی کند، به رابطه پرستار سالمند و سالمند و خانواده اش نیز آسیب زیادی می زند.

پرستار سالمند شاد نگه داشتن سالمند یک فن است

باید در تصمیمات از سالمند نظر بخواهد و به نظر او نیز به دقت گوش دهد. گاهی سالمند نیازی به رسیدگی فیزیکی ندارد و تنها از پرستار سالمند می خواهد که پای صحبت هایش بنشیند. بنابراین، پرستار سالمند باید در شنیدن نیز مهارت کسب کند.

صحبت کردن به شیوه درست و مناسب ممکن است کمی زمان بر باشد. اما اگر بتواند به خوبی صحبت کند، برایش بسیار مفید خواهد بود. نباید به خاطر کهولت سن سالمند با او بلند صحبت کند. بالا بردن صدا با هر مفهومی که باشد، نتایج خوبی به همراه ندارد. پرستار سالمند باید به جای بلند صحبت کردن، شفاف و شمرده صحبت کند.

 اگر بتواند این نکات را در صحبت کردن با سالمند رعایت کند، سالمند همیشه از مصاحبت با او لذت خواهد برد.

قدرت درک مراقب

صرف زمان برای مراقبت از دیگران، یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. در ابتدای امر قدم درستی را در انتخاب شغل برداشته است، چرا که کارش بسیار ارزشمند است. در قدم بعد پرستار سالمند باید تلاش کند تا بهترین مراقبت را ارائه دهد.

دانستن محدودیت های سالمند برای رفع نیاز های او در کار او بسیار مهم است. اگر پرستار سالمند بتواند سالمند را درک کند، بهتر می تواند نیازهای او را شناسایی و به آنها رسیدگی کند و به تبع آن، سالمند زندگی بهتری خواهد داشت. این ویژگی همچنین در مدیریت زمان نیز به مراقب کمک می کند و باعث می شود تا پرستار سالمند در زمان کمتر بتواند خدمات مناسب تری را ارائه دهد.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527