چند استراتژی برای کنترل استرس پرستار سالمند که می تواند بسیار مفید باشد

مراقبت از یک سالمند ممکن است گاهی با فشار زیادی برای پرستار سالمند به همراه باشد. اگر پرستار سالمند برای خودش زمان ریکاوری در نظر نگیرد، ممکن است این فشار ها عواقب شدیدی را برای او داشته باشد.

 در اینجا نکاتی را برای کاهش استرس پرستار سالمند در هنگام کار ارائه کرده ایم:

  • پرستار سالمند باید حدود و وظایف خود را به خوبی بداند

دانستن وظایف، مسئولیت ها و همچنین توانایی و یا عدم توانایی انجام یک کار برای پرستار سالمند امری حیاتی است. یک پرستار سالمند نمی تواند افکار یا عواطف یک سالمند را تغییر دهد، اما می تواند عواطف و تفکرات خود را کنترل کند. احساس گناه پرستار سالمند می تواند وجود داشته باشد اما پرستار سالمند باید بتواند آن را کنترل کند.

پرستار سالمند باید به یاد داشته باشد که ناراحتی هایی وجود دارند و او توانایی ایجاد تغییر در بعضی از آنها را ندارد. روانشناسان معتقدند که احساسات یک پرستار سالمند و یا هر شخص دیگر، ناشی از تفکرات، اعتقادات و تفاسیر او از اتفاقات پیرامونی است.

  • پرستار سالمند نگرانی در مقابل اضطراب

اضطراب برای پرستار سالمند معمولا در مواردی است که پرستار سالمند نمی تواند در آن مورد کاری را انجام دهد. اما نگرانی در مواردی است که پرستار سالمند می تواند توسط انجام کارها و یا صحبت هایی، تغییراتی را به وجود آورد. برای کنترل این موضوع، نباید پرستار سالمند از خود سوالات “چرا” بپرسد، بلکه باید به حل مشکل فکر کند و از خود سوالات “چطور و چگونه” بپرسد. مثلا، “چطور می توانم این مشکل را حل کنم؟”

سوالات “چرا” باعث افزایش اضطراب پرستار سالمند می شود و بیشتر او را سردرگم خواهد کرد.

  •  پرستار سالمند پذیرش کمک و درخواست آن

گاهی ممکن است برای پرستار سالمند احساس درماندگی و بی یاور بودن به وجود بیاید که باعث می شود پرستار سالمند از کارش زده شود. راه مقابله با این معضل برای پرستار سالمند، پذیرش ضعف ها است. اگر پرستار سالمند ضعف هایی که دارد را بشناسد و آن ها را بپذیرد، در مورد آنها در خواست کمک خواهد کرد و مشکل گفته شده برایش به وجود نخواهد آمد.

  • پرستار سالمند ناراحتی در مقابل افسردگی

ناراحتی، احساسی طبیعی است. اما افسردگی، عکس العملی غیر عادی به بعضی شرایط است و زمانی احساس می شود که به نظر برسد  علت آن همیشه وجود خواهد داشت. پرستار سالمند باید تفاوت این دو احساس را به خوبی بداند و اجازه ندهد افسردگی بر او احاطه پیدا کند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527