مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

تکنیک های مصاحبه با پرستار کودک

تکنیک های مصاحبه با پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در یک پرستار کودک به دنبال چه چیز باید باشیم؟  مصاحبه با پرستار کودک و فراتر از آن

یافتن پرستار خوب برای کودک ارزش جستجو کردن را دارد. راهنمایی­های زیر در مورد آن چه که باید در مورد مصاحبه با پرستار کودک به دنبال آن باشیم را استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از روند مصاحبه بگیرید.

در روند مصاحبه­ باید به دنبال چه چیزهایی در پرستار کودک باشید؟

علاوه بر پاسخ­های رضایت بخش به سوالات مصاحبه­تان، مطمئن شوید که متقاضی دارای شرایط زیر است:

ظاهر مناسب – شما نمی­توانید یک کتاب را از روی جلدش قضاوت کنید؛ اما اینکه یک پرستار کودک بالقوه چقدر خوب از خودش مراقبت می­کند، راهی برای پیش بینی این است که چقدر خوب از کودک شما مراقبت خواهد کرد. آیا پرستار کودک مورد نظر خوب لباس پوشیده و مرتب است؟ (اهل مُد بودن مهم نیست، اما ناخن­های کثیف و موی نشسته نشانه­های بدی هستند).

تعامل خوب با کودک شما – بخشی از مصاحبه باید شامل رویارویی پرستار کودک با کودک شما باشد. آیا متقاضی صبور، مراقب و با دقت به نظر می­رسد؟ آیا با نگه داشتن و بازی با کودک شما راحت است؟ اینکه کودک شما گریه کند یا بی علاقه به نظر برسد باعث شکسته شدن معامله نمی­شود (ممکن است کودک نسبت به غریبه­ها اضطراب داشته باشد). آن چه که مهمتر است این است که متقاضی پرستار کودک چطور به این موقعیت رسیدگی می­کند. اینکه پرستار کودک چگونه این شرایط را مدیریت می‌کند.

پرسیدن سوالات مناسب – سوالات متقاضی روش دیگری برای ارزیابی خوب بودن او به عنوان پرستار کودک برای خانواده­ی شماست. برای مثال این سوال که “آیا کودک زیاد گریه می­کند؟” ممکن است نشان دهنده­ی این باشد که وی با رفتارهای طبیعی کودکان آشنا نیست (بیشتر نوزادان زیاد گریه می­کنند). اگر پرستار کودک بیشتر سوالاتی درباره­ی زمان غذای خودش و اینکه چه غذایی خواهد خورد بپرسد تا اینکه در مورد مسائل مربوط به مراقبت از کودک سوال بپرسد، نشانه­ی خوبی نیست. اینکه اصلا هیچ سوالی نپرسد (یا هیچ نظری ندهد) هم می­تواند بیانگر این باشد که به هر کار دیگری به غیر از کار شما ممکن است علاقمندتر باشد یا اینکه توانایی ارتباط برقرار کردن ندارد که در هر دو صورت برای مراقبت از کودک شما مناسب نیست. یک پرستار کودک خوب به وضعیت کودک شما حساس است.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای شما برای مراقبت و حمایت

تکنیک های مصاحبه با پرستار کودک

سوالاتی که باید از خودتان پس از انجام مصاحبه بپرسید

اگر زمانی وجود داشته باشد که باید به احساس خود اعتماد کنید، آن زمان هنگامی است که تصمیمات مهمی در مورد مراقبت از کودک­تان می­گیرید. بنابراین اگر احساس خوبی نسبت به یک متقاضی پرستار کودک ندارید، احتمالا احساس شما درست است. حداقل احساسات اولیه خودتان را پس از انجام مصاحبه یادداشت کنید. از خودتان بپرسید:

آیا این پرستار کودک باهوش به نظر می­رسد؟ داشتن توانایی تعامل مناسب با شما، دنبال کردن دستورالعمل­ها و متکی به خود بودن مشخصه­های اصلی هستند که باید در اول لیست شما در خصوص آنچه که باید به دنبالش در یک پرستار بچه بگردید، باشند. همچنین پرستار کودک باید بتواند برای کودک شما کتاب بخواند و کودک را به روش­های مهیج مشغول کند.

آیا شما دو نفر با هم جور بودید؟ لازم نیست که بهترین دوستان هم شوید، اما شما می­خواهید احساس کنید که می­توانید با پرستار کودک­تان در مورد مسائل حساس صحبت کنبد. برای اینکه این ارتباط به خوبی برقرار شود، لازم است که همواره با پرستار کودک در تماس باشید، بنابراین یک پرستار کودک خوب باید همان میزان که با کودک شما راحت است با خود شما هم راحت باشد. آیا صحبت کردن با پرستار کودک راحت بود؟ آیا حس شوخ طبعی داشت؟ آیا مایل بود که همه­ی اتفاقات عجیب و غریب و حتی مسخره در مورد کودک­تان را برای شما تعریف کند یا حس می­کنید که گرفتن اطلاعات در مورد اینکه کودک­تان روز را چگونه سپری کرده مثل کشیدن دندان برای پرستار کودک­تان سخت خواهد بود؟

آیا این پرستار کودک قابل اعتماد به نظر می­رسد؟ دیر رسیدن برای مصاحبه (حتی با داشتن عذر) ممکن است نشانه­ی این باشد که وی در عمل کردن به برنامه یک مشکل دارد.

آیا این پرستار کودک از نظر فیزیکی قادر به انجام این کار به نظر می­رسد؟ آیا پرستار کودک پس از بالا رفتن از پله­ها برای رسیدن به محل نگهداری کودک غر می­زند و ابراز اوقات تلخی می­کند؟ اگر چنین است، تصور کنید که هر روز چهار بلوک پیاده روی تا پارک را چطور انجام خواهد داد – یا اینکه هنگامی که کودک شما بزرگتر شد و تازه به راه افتاد، این پرستار کودک چطور یک کودک تازه به راه افتاده را دنبال خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: نقش متخصصان مراقبت های بهداشتی در مراقبت در منزل

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.