مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

نکاتی برای برقراری ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان

نکاتی برای برقراری ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

تکنیک هایی برای ایجاد ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان

هیچ چیز بیشتر از انتقال سالمند به مرکز پرستاری سالمند، احساسات سالمند و خانواده ی او را خدشه دار نمی کند، به خصوص اگر غیر منتظره و بدون برنامه ریزی باشد. گاهی این احساسات می تواند بر روی روابط سالمند با کارکنان مرکز مراقبت از سالمند تاثیر منفی  بگذارد.

اما وقتی شما مراقبان سالمند و رئیس مرکز مراقبت از سالمندان را می شناسید، می توانید احساس راحتی کنید که سالمندتان مراقبت یک به یک را دریافت می کند و احوالش خوب است.

حتی اگر اوضاع خوب پیش نرود، نکاتی وجود دارد که خانواده ها می توانند استفاده کنند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند و با کارکنان مرکز مراقبت از سالمند رابطه ی سازگارتری داشته باشند. یک حقیقت ساده این است که اکثر کارکنان مرکز مراقبت از سالمندان و خانواده های سالمندان یک هدف مشترک دارند: امنیت، آسایش و احترام به سالمند عزیزشان.

بهترین راه ها برای ایجاد یک رابطه ی خوب و ماندگار با مرکز مراقبت از سالمندان:

پیشنهاد مطالعه:  تکنیک های مراقبت از سالمندان در طول شب

اعضای تیم مراقبت از سالمند را بشناسید

وقت بگذارید

شما باید وقت بگذارید تا یاد بگیرید که نقش هر کارمند مرکز مراقبت از سالمند چیست و هرکدام چه وظایفی دارند. بسته به نوع مراقبت از سالمند، ممکن است طیف وسیعی از کارکنان از جمله : مدیر، مدیر پرستاری، یک مددکار اجتماعی، درمانگران مختلف، هماهنگ کننده فعالیت، پرستاران متعهد، و همچنین دستیاران فوق تخصص که بیشترین مراقبت از سالمند را انجام می دهند، در مراکز مراقبت از سالمندان مشغول کار هستند.

همچنین مراکز مراقبت از سالمندان گاهی با اسم های متفاوتی خدمات مراقبت از سالمند را ارائه می دهند. پس نیاز است که شما بفهمید که هر مرکز چگونه است و چه خدماتی ارائه می دهد و سوال بپرسید و یادداشت بردارید. نکاتی که نیاز است خانواده ها بدانند:

ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان
ارتباط با مرکز مراقبت از سالمندان

ارتباط های اولیه با مرکز مراقبت از سالمندان را شناسایی کنید

اگر با مدیر ارتباطات آشنایی دارید، کار شما آسان می شود. آنها می توانند خیلی از سوال های شما را پاسخ دهند و حتی اگر نتوانند، می دانند که شما را چگونه راهنمایی کنند و شما را پیش فردی متخصص بفرستند. بهترین انتخاب ارتباط هر روزه با کارکنان مرکز مراقبت از سالمند و ایجاد یک رابطه ی مناسب است.

استفاده از استراتژی های ارتباطات اثبات شده

یک رابطه ی خوب و با احترام برای ارتباط و همکاری با افراد دیگر ضروری است. این مساله به خصوص وقتی که شما استرس دارید و عصبی هستید یعنی زمانیکه شما نگران عزیز خود در مرکز مراقبت از سالمندان هستید  مهم است. مثل تمام روابط، این نوع ارتباط نیز باید با گوش دادن و صحبت و نظر دادن در زمان های مناسب متعادل شود. اگر شما با ادب باشید و توانایی ارتباط خوبی داشته باشید، به احتمال 90 درصد رابطه ی سازگاری به کارمندان مرکز مراقبت از سالمندان خواهید داشت.

خوشبختانه هر کسی می تواند یک رابطه ی خوب ایجاد کند. این چیزی نیست که شما با آن زاده شده باشید. اما با تمرین و کار روی توانایی خود می توانید یک رابطه ی خوب ایجاد کنید. در اینجا نکاتی گفته می شود که به شما کمک می کند تا با مرکز مراقبت از سالمندانی که عزیزتان در آن زندگی می کند ارتباط داشته باشید:

سوال بپرسید

یکی از مشکلاتی که در اکثر افراد خانواده وجود دارد این است که در مورد پرسیدن سوال مردد هستند. همیشه این اتفاق می افتد. خانواده ها می ترسند سوال بپرسند چون فکر می کنند سوال پرسیدن آنها روی نحوه رفتار پرستار سالمند و نحوه مراقبت از سالمند تاثیر خواهد داشت و سالمند عزیزشان مراقبتی که شایسته ی او است را دریافت نخواهد کرد. اما مهم است که خانواده ها سوال بپرسند تا نحوه ی مراقبت از سالمند را بررسی کنند و خودشان نیز با مراقبت از سالمند آشنا شوند.

تمرین تکنیک گوش دادن

اکثر اوقات افراد به آنچه به آنها گفته می شود گوش نمی دهند. در عوض با افکار جانبی و چیزهای که خودشان می خواهند در ادامه بگویند حواسشان پرت می شود. اگر به هر صورتی شما سعی کنید که با هوشیاری به حرفی که به شما زده می شود گوش دهید، مطمئنا بهتر می توانید در مراقبت از سالمندتان به پرستاران و کارمندان مرکز مراقبت از سالمندان کمک کنید.

از متوقف کردن صحبت پرستار بپرهیزید

اکثر ما این را میدانیم، اما چیزهایی وجود دارد که باید از گفتن آنها اجتناب کنید. این سخنان شامل : با خشم صحبت کردن  (“این پرستار واقعا نالایق است”) ، سرزنش کردن(“تقصیر اوست که…”)، یا مشورت دادن در مورد اموری که به آنها آگاهی ندارید. به جای آن صحبت های خود را با عبارات آرام و غیر تهدید کننده بیان کنید.

به پرستار سالمند کمک کنید که عزیزتان را بهتر بشناسد

اکثر مراکز مراقبت از سالمندان عقیده دارند که یکی از جنبه های خشنودی آنها رابطه ای است که با سالمندی که در آنجا زندگی می کند، برقرار می کنندمعمول است که می بینیم خیلی از مراقبان سالمند به خیلی از سالمندانی که از آنها مراقبت می کنند، به عنوان خانواده خود اشاره می کنند. مثلا به آنها می گویند مادر بزرگ. و برای خانواده ها این چیزی است که دوست دارند بشنوند.
شما با کمک به کارکنان مرکز مراقبت از سالمند می توانید رابطه ی آنها را با سالمند عزیزتان بهبود ببخشید.

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

پیشنهاد مطالعه: روش مراقبت از سالمند پس از جراحی آب مروارید

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.