انواع مراقبین در منزل

مراقبت در منزل به معنای کمک حرفه ای در نیازهای پزشکی یا کارهای روزمره بیمار است. مشاوران بهداشتی و برخی شرکت های پرستاری،خدمات مراقبت از بیمار در منزل را داوطلبانه یا در ازای پرداخت هزینه ارائه می‌کنند.
مراقبت از بیمار در منزل شامل مراقبت های بهداشتی حرفه ای و خدمات حمایتی در خانه برای بیماران و افرادی که نیاز به کمک دارند می باشد.یک فرد ممکن است در طول زمان های خاص برای ریکاوری بعد از جراحی یا بعد از یک مدت طولانی در بیمارستان ماندن،نیاز به مراقبت های در منزل داشته باشد.
مراقبت از بیمار در منزل به یک فرد مبتلا به سرطان اجازه می دهد که زمان کمتری در بیمارستان بگذراند و در نتیجه شرایط راحتی برای او و خانواده او ایجاد می کند.
مراقبت از بیمار در منزل یک گزینه برای بیمارانی است که بطور جدی باید تحت درمان باشند و یا نیاز به خدمات توانبخشی دارند؛ همچنین افرادی که در وظایف روزانه ی خود مانند حمام کردن،پخت و پز یا تمیز کردن نیاز به کمک دارند ممکن است به مراکز مراقبت در منزل مراجعه کنند. افراد مبتلا به سرطان پیشرفته نیز می توانند از خدمات مراقبتی در منزل بهره مند شوند.
انواع حرفه های پزشکان و پرستاران ممکن است خدمات مراقبت از بیمار در منزل را ارائه دهند ولی اغلب توسط دستیاران بهداشت خانگی (home health aides)، همراهان شخصی (personal attendants) یا همراه و همدم (companions) این خدمات مراقبت از بیمار در منزل ارائه می شود. انواع مراقبین در منزل در ادامه معرفی می‌شوند:
دستیاران بهداشت خانگی
در این شکل از مراقبت در منزل، مراقب بیمار در کارهای روزانه مانند حمام کردن،لباس پوشیدن،استفاده از توالت و حرکت به اطراف به بیمار کمک می کند. برخی دستیاران بهداشت خانگی برای ارائه ی خدمات پیچیده تر مانند مراقبت از زخم یا مراقبت استومی،توسط پرستار متخصص آموزش های لازم را می بینند.(استومی جراحی است که در جدار شکم و بر روی روده انجام می شود تا مواد زائد بدن از آنجا دفع شوند)
همراهان شخصی
این مراقبین بیمار، خدمات مراقبت شخصی مانند پخت و پز و شست شو و تمیز کردن را ارائه می دهند.
همراه و همدم
در ایجاد آرامش برای افرادی که نمی توانند خانه را ترک کنند یا در خانه به تنهایی زندگی می کنند کمک می کنند.این مراقب‌های بیمار برخی کارهای خانگی مانند آماده کردن غذا را انجام می دهند.یک فرد همدم ممکن است برای مدتی با بیمار بماند تا خانواده ی او کمی استراحت کنند. معمولا “همراه و همدم” بصورت داوطلبانه این کمک ها را انجام می دهند اما برخی نیز ممکن است دستمزد دریافت کنند.

راههای جلوگیری از پوکی‌ استخوان
مطالعه کنید

چگونه می توان خدمات ارائه دهنده مراقبت از بیمار در منزل پیدا کرد؟
انواع دفاتر یا سازمان های مربوطه عبارتند از:
مراکز مراقبت و پرستاری در منزل:
اینگونه مراکز بر انواع مختلفی از پرسنل بر اساس نیاز هر مشتری نظارت دارند.که شامل پرستاران،تراپیست ها،مددکاران اجتماعی و دستیاران می باشد.بسیاری از این مراکز دارای گواهینامه می باشند،به این معنی که با استانداردهای مربوطه به مراقبت از بیمار در خانه که توسط سازمان بهداشتی درمانی ارائه می شود آشنا هستند.
مراکز خانه داری و امور منزل:
این مراکز دستیاران و همراهان شخصی برای مراقبت در منزل را فراهم می کنند.در برخی ایالت ها برای چنین مراکزی نیاز به مجوز می باشد.
ارائه دهندگان خدمات بصورت مستقل:
در این حالت پرسنلی که وظیفه ی مراقبت از بیمار در خانه را بر عهده دارند بصورت خصوصی توسط مشتری استخدام می‌شوند و مشتری مسئول استخدام و نظارت و بررسی اعتبار پرسنل می باشد. معمولا از طریق آگهی روزنامه یا اینترنت میتوان اینگونه پرسنل را پیدا کرد.
زمانی که می‌خواهید مرکز ارائه دهنده ی خدمات مورد نظر را پیدا کرده و افرادی به منظور مراقبت از بیمار به منزل بیاورید به منظور داشتن اعتماد و احساس راحتی با او،باید اطلاعات لازم در مورد سابقه،اعتبار،تخصص و مراجع لازم در مورد مرکز و پرسنل را بدست آورید. و اینکه روند صدور صورت حساب به چه شکل است؟ چه کسی مسئول نظارت بر کیفیت پرسنل می‌باشد و در صورت نارضایتی و شکایت چگونه باید عمل کرد؟

پرداخت هزینه های خدمات مراقبت از بیمار در منزل:
-بیمه های درمانی دولتی معمولا مراقبت پاره وقت از بیمار در منزل توسط پرسنل پزشکی ماهر مانند پرستاران یا پزشکان یا تراپیست ها را پوشش می دهند.پزشک باید خدماتی که توسط شرکتی ارائه می شود را بررسی و تایید کند.برخی از سازمان ها و بنیاد های مربوط به سربازان جنگ نیز هزینه خدمات مراقبت در منزل برای جانبازان واجد شرایط را می پردازند.
-شرکت های بیمه خصوصی و سازمانهای حفظ سلامت (HMO) اغلب برخی خدمات مراقبت از بیمار در منزل بصورت کوتاه مدت را پوشش می دهند،اما نوع پوشش از طرحی به طرح دیگر متغیر است.بسیاری ممکن است برای مراقبت های پزشکی هزینه کنند ولی برای مراقبت های شخصی مانند دستیار یا مراقبت همراه نه.بنابراین قبل از مراجعه به شرکتی،شرایط بیمه ی خود را بررسی کنید.
-پرداخت هزینه های مربوط به مالیات و یا مراقبت طولانی مدت توسط پرستار یا دستیار بصورت مستقل و از جیب شخصی فرد بیمار یا خانواده ی او می باشد

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527