شناخت الزامات پرستاری برای تبدیل شدن به یک پرستار سالمند

زمانی که افراد ناچار می شوند از بیماری مراقبت کنند، به بیماری که درد را تحمل می‌کند، مراقبتهای بهداشتی با کیفیت را ارائه میدهند.
پرستاران دارای پروانه و پرستاران متخصص ممکن است در زمینهی خاصی از پرستاری برای ارائهی مراقبتهای پرستاری به بیماران تخصص یافته باشند.
پرستار سالمند متخصص که همچنین به عنوان پرستار متخصص پیری شناسی شناخته میشود مراقبتهای پرستاری به بیماران سالمند در بیمارستانها، خانه های سالمندان و دیگر مراکز مراقبتهای بهداشتی را انجام میدهد.
یک پرستار سالمند متخصص روی کسالتها و بیماریها و دیگر مشکلات سلامتی که سالمندان را تحت تاثیر قرار میدهد متمرکز است. پرستار سالمند خدماتی که شامل پیشرفت سلامتی، پیشگیری از بیماریها و مشاوره‌ی سلامتی است را به بیماران سالمند ارائه میکند.
جهت تبدیل شدن به یک پرستار سالمند، پرستاران باید تحصیلات ضروری لازم برای پرستار دارای گواهی را انجام دهند. بنابر این آنها میتوانند در علم پیری شناسی کسب تخصص کنند.
? الزامات پرستار سالمند به داشتن مدارک تحصیلی پرستاری:
پرستاران تحصیلات الزامی خود را با کلاسهای ضروری پرستاری در دانشگاه شروع میکنند. مردم عادی نیز ممکن است به آموزشگاه فنی‌حرفه?ای برای آموزشهای پایه جهت پرستاری بروند، مدرکی که آنها اخذ میکنند عبارت است از کاردانی ‌علوم ‌پرستاری.
هسته‌ی اصلی کلاسهای پرستاری شامل آناتومی، واژه شناسی پزشکی و مراقبت از بیمار است. پرستاران سپس میتوانند به دنبال کارشناسی خود در رشته‌ی پرستاری باشند تا یک کمک پرستار دارای پروانه شوند یا اینکه پس از فارغ التحصیلی از برنامه‌ی درسی اخلاق پرستاری و فیزیولوژی تبدیل به یک پرستار سالمند دارای گواهینامه شوند.
در حالی که ممکن است برخی از کارفرمایان پرستاران با مدرک کاردانی استخدام کنند در نقشهای پایهی پرستاری اکثر کارفرمایان از پرستاران میخواهند که مدرک کارشناسی را جهت استخدام در بیمارستانها و بیشتر مراکز مراقبتی ارائه دهند.
پیش از استخدام، پرستار باید گواهینامه?ی پرستاری یا یک مجوز کمک پرستاری کاردانی را به دست آورد. آنها همچنین میتوانند مدرک NCLEX را کسب کنند. یک پرستار سالمند باید تمام الزامات گواهینامهی پرستاری در کشورش را تکمیل کند تا یک پرستار سالمند تلقی شود.
? تجربهی کاری:
پس از آنکه پرستار سالمند گواهی کارآموزی خود را به دست آورد باید تجربهی کاری مناسبی حاصل کند. پرستار سالمند باید به دنبال فرصت شغلی باشد که او را در یک محیط کاری که بتواند با بیماران سالمند کار کند، قرار دهد.
پرستار سالمند باید 1 تا 3 سال تجربهی پرستاری را پیش از آنکه مدرک کارشناسی ارشد خود را با تخصص در پیری شناسی اخذ نماید، تجربه کند.
همانطور که پرستار سالمند در حال کار کردن در یک محیط پرستاری است باید تجربهی کار کردن با تجهیزات فنی که اغلب در تامین درمان و مراقبت از بیماران سالمند نیاز است را نیز یاد بگیرد.
پرستار سالمند باید دانش چگونگی استفاده از دستگاه EKG و تجهیزات IV و دستگاه نبولایزر را نیز داشته باشد.
? برنامهی کارشناسی ارشد پیری شناسی و صدور مجوز و گواهینامه :
به محض آنکه پرستار صاحب پروانه تجربهی کاری لازم را به دست آورد میتواند دورهی مورد نیاز برای کسب کارشناسی ارشد را بگذراند. درجریان 3 سال تحصیلات ممتد، پرستار سالمند میتواند تخصص پیری شناسی را به دست آورد. در این دوره، پرستار سالمند تحصیلات مهمی مانند انجام ارزیابی و ارائهی درمان و دیگر مهارتهای پیشرفتهی بالینی را خواهد آموخت

(امتیاز دهید)
پرستار سالمند سالم و وظایف آن
مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527