مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

شناخت الزامات پرستاری برای تبدیل شدن به یک پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

زمانی که افراد ناچار می شوند از بیماری مراقبت کنند، به بیماری که درد را تحمل می‌کند، مراقبتهای بهداشتی با کیفیت را ارائه میدهند. این مهم دارای الزامات پرستاری اساسی است.
پرستاران دارای پروانه و پرستاران متخصص ممکن است در زمینهی خاصی از پرستاری برای ارائهی مراقبتهای پرستاری به بیماران تخصص یافته باشند.
پرستار سالمند متخصص که همچنین به عنوان پرستار متخصص پیری شناسی شناخته میشود مراقبتهای پرستاری به بیماران سالمند در بیمارستانها، خانه های سالمندان و دیگر مراکز مراقبتهای بهداشتی را انجام میدهد.
یک پرستار سالمند متخصص روی کسالتها و بیماریها و دیگر مشکلات سلامتی که سالمندان را تحت تاثیر قرار میدهد متمرکز است. پرستار سالمند خدماتی که شامل پیشرفت سلامتی، پیشگیری از بیماریها و مشاوره‌ی سلامتی است را به بیماران سالمند ارائه میکند.
جهت تبدیل شدن به یک پرستار سالمند، پرستاران باید تحصیلات ضروری لازم برای پرستار دارای گواهی را انجام دهند. بنابر این آنها میتوانند در علم پیری شناسی کسب تخصص کنند.

پیشنهاد مطالعه: 6 نکته برای کمک به پرستار سالمند در برخورد با بیمار سالمند

الزامات پرستار سالمند به داشتن مدارک تحصیلی پرستاری

پرستاران تحصیلات الزامی خود را با کلاسهای ضروری پرستاری در دانشگاه شروع میکنند. مردم عادی نیز ممکن است به آموزشگاه فنی‌حرفه?ای برای آموزشهای پایه جهت پرستاری بروند، مدرکی که آنها اخذ میکنند عبارت است از کاردانی ‌علوم ‌پرستاری.
هسته‌ی اصلی کلاسهای پرستاری شامل آناتومی، واژه شناسی پزشکی و مراقبت از بیمار است. پرستاران سپس میتوانند به دنبال کارشناسی خود در رشته‌ی پرستاری باشند تا یک کمک پرستار دارای پروانه شوند یا اینکه پس از فارغ التحصیلی از برنامه‌ی درسی اخلاق پرستاری و فیزیولوژی تبدیل به یک پرستار سالمند دارای گواهینامه شوند.
در حالی که ممکن است برخی از کارفرمایان پرستاران با مدرک کاردانی استخدام کنند در نقشهای پایهی پرستاری اکثر کارفرمایان از پرستاران میخواهند که مدرک کارشناسی را جهت استخدام در بیمارستانها و بیشتر مراکز مراقبتی ارائه دهند.
پیش از استخدام، پرستار باید گواهینامه?ی پرستاری یا یک مجوز کمک پرستاری کاردانی را به دست آورد. آنها همچنین میتوانند مدرک NCLEX را کسب کنند. یک پرستار سالمند باید تمام الزامات گواهینامهی پرستاری در کشورش را تکمیل کند تا یک پرستار سالمند تلقی شود.

الزامات پرستاری
الزامات پرستاری

تجربه‌ی کاری

پس از آنکه پرستار سالمند گواهی کارآموزی خود را به دست آورد باید تجربهی کاری مناسبی حاصل کند. پرستار سالمند باید به دنبال فرصت شغلی باشد که او را در یک محیط کاری که بتواند با بیماران سالمند کار کند، قرار دهد.
پرستار سالمند باید 1 تا 3 سال تجربهی پرستاری را پیش از آنکه مدرک کارشناسی ارشد خود را با تخصص در پیری شناسی اخذ نماید، تجربه کند.
همانطور که پرستار سالمند در حال کار کردن در یک محیط پرستاری است باید تجربهی کار کردن با تجهیزات فنی که اغلب در تامین درمان و مراقبت از بیماران سالمند نیاز است را نیز یاد بگیرد.
پرستار سالمند باید دانش چگونگی استفاده از دستگاه EKG و تجهیزات IV و دستگاه نبولایزر را نیز داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: 5 نکته برای حفظ آرامش پرستار سالمند بیمار برای مراقبت بهتر

برنامه‌ی کارشناسی ارشد پیری شناسی و صدور مجوز و گواهینامه

به محض آنکه پرستار صاحب پروانه تجربهی کاری لازم را به دست آورد میتواند دورهی مورد نیاز برای کسب کارشناسی ارشد را بگذراند. درجریان 3 سال تحصیلات ممتد، پرستار سالمند میتواند تخصص پیری شناسی را به دست آورد. در این دوره، پرستار سالمند تحصیلات مهمی مانند انجام ارزیابی و ارائهی درمان و دیگر مهارتهای پیشرفتهی بالینی را خواهد آموخت

منابع برای مراقبت از سالمند در خانه

ممکن است مراقبت از سالمند برای شما به تنهایی سخت باشد. اگر تشخیص دادید که برای مراقبت از سالمند به کمک های تخصصی نیاز دارید، گزینه های زیادی وجود دارند. مراکز مراقبت از سالمند خدماتی از قبیل کمک پرستاری تخصصی، حمل و نقل و کمک هایی برای وعده غذایی ارائه می دهند.

مرکز پرستاری سلامت اول با اعزام پرستار متخصص در منزل و مراقب حرفه‌ای، بهترین خدمات مراقبتی و پرستاری را به سالمند عزیزتان ارائه کند. کافیست با شماره 1527 و یا 02127630 تماس حاصل کنید.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار