مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

در یک پرستار کودک به دنبال چه چیز باید باشیم؟ – مصاحبه و فراتر از آن

در یک پرستار کودک به دنبال چه چیز باید باشیم؟ – مصاحبه و فراتر از آن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

در روند مصاحبهتان باید به دنبال چه چیزهایی در پرستار کودک باشید؟
علاوه بر پاسخهای رضایت بخش به سوالات مصاحبهتان، مطمئن شوید که متقاضی دارای شرایط زیر است:

شرایط یک پرستار خوب 


ظاهر مناسب – شما نمیتوانید یک کتاب را از روی جلدش قضاوت کنید؛ اما اینکه یک پرستار کودک بالقوه چقدر خوب از خودش مراقبت میکند، راهی برای پیش بینی این است که چقدر خوب از کودک شما مراقبت خواهد کرد. آیا پرستار کودک مورد نظر خوب لباس پوشیده و مرتب است؟ (اهل مُد بودن مهم نیست، اما ناخنهای کثیف و موی نشسته نشانههای بدی هستند).
تعامل خوب با کودک شما – بخشی از مصاحبه باید شامل رویارویی پرستار کودک با کودک شما باشد. آیا متقاضی صبور، مراقب و با دقت به نظر میرسد؟ آیا با نگه داشتن و بازی با کودک شما راحت است؟ اینکه کودک شما گریه کند یا بی علاقه به نظر برسد باعث شکسته شدن معامله نمیشود (ممکن است کودک نسبت به غریبهها اضطراب داشته باشد). آن چه که مهمتر است این است که متقاضی پرستار کودک چطور به این موقعیت رسیدگی میکند. اینکه پرستار کودک چگونه این شرایط را مدیریت می‌کند.


پرسیدن سوالات مناسب – سوالات متقاضی روش دیگری برای ارزیابی خوب بودن او به عنوان پرستار کودک برای خانوادهی شماست. برای مثال این سوال که “آیا کودک زیاد گریه میکند؟” ممکن است نشان دهندهی این باشد که وی با رفتارهای طبیعی کودکان آشنا نیست (بیشتر نوزادان زیاد گریه میکنند). اگر پرستار کودک بیشتر سوالاتی دربارهی زمان غذای خودش و اینکه چه غذایی خواهد خورد بپرسد تا اینکه در مورد مسائل مربوط به مراقبت از کودک سوال بپرسد، نشانهی خوبی نیست. اینکه اصلا هیچ سوالی نپرسد (یا هیچ نظری ندهد) هم میتواند بیانگر این باشد که به هر کار دیگری به غیر از کار شما ممکن است علاقمندتر باشد یا اینکه توانایی ارتباط برقرار کردن ندارد که در هر دو صورت برای مراقبت از کودک شما مناسب نیست. یک پرستار کودک خوب به وضعیت کودک شما حساس است.


سوالاتی که باید از خودتان پس از انجام مصاحبه بپرسید


اگر زمانی وجود داشته باشد که باید به احساس خود اعتماد کنید، آن زمان هنگامی است که تصمیمات مهمی در مورد مراقبت از کودکتان میگیرید. بنابراین اگر احساس خوبی نسبت به یک متقاضی پرستار کودک ندارید، احتمالا احساس شما درست است. حداقل احساسات اولیه خودتان را پس از انجام مصاحبه یادداشت کنید. از خودتان بپرسید:
آیا این پرستار کودک باهوش به نظر میرسد؟ داشتن توانایی تعامل مناسب با شما، دنبال کردن دستورالعملها و متکی به خود بودن مشخصههای اصلی هستند که باید در اول لیست شما در خصوص آنچه که باید به دنبالش در یک پرستار کودک بگردید، باشند. همچنین پرستار کودک باید بتواند برای کودک شما کتاب بخواند و کودک را به روشهای مهیج مشغول کند.
آیا شما دو نفر با هم جور بودید؟ لازم نیست که بهترین دوستان هم شوید، اما شما میخواهید احساس کنید که میتوانید با پرستار کودکتان در مورد مسائل حساس صحبت کنبد. برای اینکه این ارتباط به خوبی برقرار شود، لازم است که همواره با پرستار کودک در تماس باشید، بنابراین یک پرستار کودک خوب باید همان میزان که با کودک شما راحت است با خود شما هم راحت باشد. آیا صحبت کردن با پرستار کودک راحت بود؟ آیا حس شوخ طبعی داشت؟ آیا مایل بود که همهی اتفاقات عجیب و غریب و حتی مسخره در مورد کودکتان را برای شما تعریف کند یا حس میکنید که گرفتن اطلاعات در مورد اینکه کودکتان روز را چگونه سپری کرده مثل کشیدن دندان برای پرستار کودکتان سخت خواهد بود؟
آیا این پرستار کودک قابل اعتماد به نظر میرسد؟ دیر رسیدن برای مصاحبه (حتی با داشتن عذر) ممکن است نشانهی این باشد که وی در عمل کردن به برنامه یک مشکل دارد.


آیا این پرستار کودک از نظر فیزیکی قادر به انجام این کار به نظر میرسد؟ آیا پرستار کودک پس از بالا رفتن از پلهها برای رسیدن به محل نگهداری کودک غر میزند و ابراز اوقات تلخی میکند؟ اگر چنین است، تصور کنید که هر روز چهار بلوک پیاده روی تا پارک را چطور انجام خواهد داد – یا اینکه هنگامی که کودک شما بزرگتر شد و تازه به راه افتاد، این پرستار کودک چطور یک کودک تازه به راه افتاده را دنبال خواهد کرد.

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار