مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

پرستار سالمند شبانه روزی یا نیمه وقت از کجا بگیریم؟

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

باید در نظر داشت که استخدام پرستار سالمند شبانه روزی برای خانواده‌هایی که شرایط نگهداری از سالمند را ندارند، ضروری است. همچنین می‌توان استخدام پرستار سالمند نیمه وقت را در نظر گرفت تا در صورت لزوم زمان‌هایی از روز را برای مراقبت از سالمند اختصاص داد. سالمندان نیاز‌های مختلفی دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود، اما خب خانواده و اطرافیان به دلیل مشغله‌های فکری و کاری، ممکن است که شرایط نگهداری از عزیزان خود را نداشته باشند. حتی ممکن است که شرایط سالمند به گونه‌ای باشد که نیاز به مراقبت‌های ویژه الزامی‌ شود و استخدام پرستار سالمند تمام وقت نیاز باشد.

برای اینکه با نکات مهم درباره مصاحبه و استخدام پرستار سالمند شبانه روزی در منزل بیشتر آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

5 مورد از نیازهای سالمندان

با افزایش سن، ظرفیت افراد برای انجام برخی از کار‌ها کاهش پیدا می‌کند و ممکن است که برای انجام برخی از فعالیت‌ها نیاز به پرستار باشد. نیاز‌های ناشناخته‌ای هم ممکن است ایجاد شوند. در این شرایط باید برای شناسایی آن‌ها زمان و انرژی گذاشت. در حقیقت دوران سالمندی نیاز به اجرای یکسری تغییرات دارد تا بتوان فعالیت‌های روزانه را راحت‌تر انجام داد و به کمک یک پرستار بهترین مراقبت و رژیم‌های غذایی را داشت. به طور کلی نیاز‌های سالمندان در دوران پیری به پنج دسته تقسیم می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها که زیر دسته پرستاری سالمند قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند.

تغذیه

تغذیه مبحت مهمی ‌است که باید هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی آن را بررسی کرد. زیرا مراقبت از سالمند به صورت 24 ساعته در کنار سالمند است و نیاز است که از رژیم غذایی و ممنوعیت‌های تغذیه سالمند با خبر باشد. در حقیقت، سالمندان در گذراندن دوران پیری با مشکلات و بیماری‌های خاص و مختلفی روبه‌رو می‌شوند که نیاز به رعایت تغذیه سالم دارند.

بیشتر بخوانید: ده ماده غذایی که سالمند را سلامت نگه می‌دارد.

حتی اگر شما استخدام پرستار سالمند نیمه وقت را در نظر گرفته‌اید، باز هم باید به موضوع تغذیه اهمیت دهید. در کنار مصرف داروها از مکمل‌های غذایی مفید هم استفاده کنید تا سالمند دچار مشکلات گوارشی، کلیوی و قلبی نشود.

دارو و درمان

همانطور که اشاره شد، برخی از افراد نیاز به استخدام پرستار سالمند شبانه روزی دارند، زیرا سالمند آن‌ها شرایط مناسبی از نظر درمانی و بیماری ندارند. این سالمندان برای اینکه فعالیت‌های روزانه راحت‌تری داشته باشند به پرستار نیاز خواهند داشت. زمان مصرف دارو از نکات بسیار مهم هنگام پرستاری است که باید به دقت بررسی شود تا مشکلات احتمالی برای سالمند بیمار ایجاد نشود.

مثال: فرض کنید که سالمندی دچار بیماری آلزایمر است، این سالمند برای مصرف داروهای خود با مشکل روبه‌رو است؛ زیرا، نمی‌توانند به موقع و به مقدار لازم از داروهای خود استفاده کنند؛ در نتیجه دارو و پیگیری‌های درمان بر عهده  پرستار خواهد بود.

فعالیت بدنی و ورزش

فعالیت‌های بدنی و ورزش کردن یکی از اساسی‌ترین نیازهای سالمندان است زیرا این افراد نیاز به تحرک‌های متناسب با شرایط خود دارند تا دچار افسردگی و زخم بستر نشوند.

در حقیقت، با ورزش کردن می‌توان از روند رشد برخی از بیماری‌ها هم جلوگیری کرد و روحیه شاد و خوبی را برای سالمند ایجاد کرد؛ اما در نظر داشته باشید که، ورزش و فعالیت‌های بدنی باید متناسب با شرایط سالمند و در محیط امن اجرا شوند تا آسیب جسمی ‌به سالمند وارد نشود.

البته که این موارد را مراکز خدمات نگهداری و مراقبت سالمند و پرستار‌های متخصص به خوبی می‌دانند و شما در صورت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی یا نیمه وقت می‌توانید تمام امور ورزشی سالمندتان را به ایشان بسپارید.

تفریح و سرگرمی

همه افراد به تفریح نیاز دارند و فرقی نمی‌کند که چه سنی داشته باشند. تفریح و سرگرمی ‌برای تمام سنین از کودکی تا پیری یک نیاز ضروری است. اگر سالمند شما شرایط تفریحات خارج از خانه را دارد بهتر است که او را به خارج از منزل برده و گشت‌وگذاری داشته باشید. اما اگر شرایط برای خروج از خانه فراهم نیست کافی است که با سرگرمی‌های مختلف شرایط تفریح را برای سالمند در خانه فراهم کرد.

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی
تأثیر استخدام پرستار سالمند شبانه روزی بر روحیه سالمند و ایجاد سرگرمی‌های مختلف برای سالمند توسط پرستار

دقت داشته باشید سالمندان نسبت به سایر افراد بیشتر در معرض افسردگی هستند، زیرا توانایی جوانی خود را از دست داده‌اند و در حال حاضر برای انجام کارهای روزانه نیاز به فرد دیگر دارند. در نتیجه نیاز تفریح و سرگرمی ‌آن‌ها را باید جدی گرفت.

توجه به سلامت روان

سلامت روان سالمندان باید در اولویت خدمات نگهداری و مراقبت سالمند باشد همچنین هنگامی ‌که برای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی اقدام می‌کنید، باید این موضوع را به صورت جدی بیان کنید و به دنبال راهکارهای موثر باشید.

بیشتر بخوانید: سلامت روان سالمند و مراقبت از سالمند

سلامت روان به اندازه سلامت جسم اهمیت دارد، زیرا اگر بیمار دچار مشکلات روانی باشد همکاری‌های لازم را با پرستار ندارد. در حقیقت باید امید به زندگی در افراد سالمند تقویت شود و آن‌ها را با دوران جدید زندگی و شرایط مختلف آشنا کرد.

مزایای پرستاری سالمند در منزل

همیشه از خانه به عنوان مکانی امن یاد کرده‌ایم. اگر سالمند شما در خانه نگهداری شود، به طور حتم حس بهتری دارد و حتی آرامش خاطر خواهد داشت. از طرفی هم این احساس به او داده می‌شود که به عنوان یک فرد خانواده، همچنان اهمیت دارد. این موضوع می‌تواند بر روی کیفیت بهتر خدمات پرستاری و پیشگیری‌های غیرضروری برای بستری سالمند بیمار مفید باشد. همچنین، مزیت‌های دیگری هم دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مدت زمان بستری و دفعات بستری شدن در بیمارستان کمتر می‌شود.
 • ایمنی و آسایش سالمند بیمار افزایش پیدا می‌کند.
 • با ترافیک‌های شهری مواجه نخواهید بود.
 • خطرات ابتلا به عفونت و سایر بیماری‌ها کاهش پیدا می‌کند.
 • نیازی به جابجایی سالمند نیست.

دقت داشته باشید که با استخدام پرستار سالمند در منزل می‌توانید روند رشد بیماری را هم در سالمند‌های مستعد بیماری کاهش دهید. همچنین توصیه پزشکان برای مراقبت از سالمندان، فضای خانه است زیرا از نظر روانی احساس بهتری به سالمند القا می‌کند و او با شرایط خانه و محیط منزل آشنایی کامل دارد.

راه‌های استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

برای اینکه بتوانید استخدام پرستار سالمند شبانه روزی را با موفقیت پشت سر بگذارید، نیاز است که راه‌های استخدام  پرستار سالمند شبانه روزی را بدانید. در حقیقت مهم است که برای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی حساسیت داشته باشید و با بررسی شرایط خاص بهترین عملکرد را ارائه کنید. انتخاب نادرست شما می‌تواند شرایط و وضعیت سالمند را با تغییراتی همراه کند و روند بهبود سلامت بیمار را به تعویق بیندازند.

ضرورت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی
ضرورت استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

از این‌رو مهم است که پرستار متخصص باشد و برای انجام وظایف خود برنامه‌ریزی داشته باشد. شما می‌توانید از طریق وب سایت‌ها، مراکز درمانی و خدماتی برای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی اقدام کنید. در نتیجه راه‌های مختلفی برای استخدام پرستار سالمند وجود دارد که مطمئن‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی
 • معرفی از طریق دوستان و همکاران

اما مهم است بدانید که هدف از استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، نیمه وقت یا تمام وقت بهره‌مندی از تعهد و تخصص یک پرستار است.

نکات مصاحبه و گزینش پرستار سالمند در منزل

مهم است که هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی یا نیمه وقت نکات مهمی ‌را هنگام مصاحبه و گزینش در نظر بگیرید. بهتر است با تمام کسانی که به شما معرفی می‌شوند صحبت کنید تا با توجه به نیاز خود بهترین پرستار سالمند در منزل را استخدام کنید. اما باید موارد دیگری هم در نظر بگیرید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • بررسی سوابق کیفری
 • استخدام پرستار سالمند شبانه روزی با توجه به شرایط سالمند خود
 • نظارت بر عملکرد پرستار سالمند
 • بررسی میزان سابقه کار پرستار با افراد مختلف (کودکان، بیماران و سالمندان)
 • توصیف تجربیات خود در پرستاری از افراد

در حقیقت شما به دنبال فردی مطمئن هستید تا علاوه بر ورود آن به خانه و امکان دسترسی به تمام وسایل، سالمند عزیز شما را به بهترین شکل نگهداری کند. ابتدا شرایط متقاضی را بررسی کنید و اگر از سوی آشنایی معرفی شده است، تحقیقات لازم را انجام دهید. همچنین در صورتی که پرستار سالمند خود را از وب سایت‌های نگهداری سالمند در منزل انتخاب می‌کنید، شرایط را با مشاوره و پشتیبان وب سایت مطرح کنید. اما به طور کلی گزینش پرستار سالمند مناسب باید با دقت انجام شود و نیاز است که پرستار ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

مهارت‌های ارتباطی

پرستار متخصص باید ویژگی مهارت‌های ارتباطی بالایی داشته باشد تا سالمند به او اعتماد کند و راه‌های جدید برقراری ارتباط با سالمندان بی حوصله را بداند. در حقیقت سالمندان با ویژگی‌های اخلاقی مختلفی وجود دارند که باید پرستار راه حل برقراری ارتباط را شناسایی کند.

علاقه قلبی به کار پرستاری

علاقه قلبی به کمک کردن و بهبود وضعیت سالمند بیمار باعث می‌شود تا پرستار از کار خود لذت ببرد و فرسایش کمتری داشته باشد. پرستاری که این خصوصیت را دارد به دنبال آرامش سالمند است و سعی دارد که بهترین خدمات را ارائه کند.

تعهد و وجدان کاری

پرستاری را می‌توان خوب نامید که تعهد و وجدان کاری داشته باشد. تعهد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار است که باید هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی به آن توجه ویژه داشت. در حقیقت یک پرستار باید ابتدا احساس انسان دوستی داشته باشد تا بتواند با وجدان، کار کند.

صبر و حوصله زیاد

سالمندان در این مرحله از زندگی خود با ناتوانایی‌های جسمی، ذهنی و حرکتی مواجه می‌شوند که نیاز به صبر پرستار دارد تا فعالیت‌های روزانه با همکاری هر دو طرف انجام شود. در حقیقت باید برای واکنش به برخی از حرکات و رفتارهای سالمندان به خصوص سالمند بیمار انعطاف داشت و حوصله به خرج داد.

مسئولیت پذیری

پرستار با حس مسئولیت پذیری خود را موظف می‌داند تا حصول نتیجه در کنار سالمند باشد. به طور مثال اگر سالمند نیاز به مصرف دارو دارد، احساس مسئولیت پذیری باعث می‌شود تا هیچ وقت ساعت و میزان مصرف دارو تغییر نکند.

روحیه و انگیزه قوی

کار با سالمندان سخت است و نیاز به روحیه بالا دارد تا بتوان انگیزه سالمند را هم بالا برد. در حقیقت یک پرستار مجرب نیاز به انگیزه بالا دارد تا بتواند مشکلات نگهداری سالمند را مدیریت کند.

قدرت بدنی و توانایی بالا

برخی از سالمندان در بخش اندام حرکتی خود مشکلاتی دارند و نمی‌توانند به تنهایی جابه‌جا شوند. از این‌رو نیاز است که پرستار برای اینگونه سالمندان از قدرت بدنی بالایی برخوردار باشد.

انتخاب پرستار سالمند از مراکز معتبر پرستاری

مراکز معتبر پرستاری می‌توانند مرجع خوبی برای استخدام و انتخاب پرستار باشند. همچنین مصاحبه روش مناسبی است تا با شرایط پرستار آشنا شد. در حقیقت با استخدام پرستار سالمند نیمه وقت و تمام وقت از مراکز معتبر می‌توانید با خیال راحت‌تری سالمند خود را به پرستار بسپارید؛ زیرا، برخی از افراد برای کاهش هزینه ممکن است که از سایت‌های نامعتبر پرستار استخدام کنند و این موضوع باعث مشکلات مختلفی می‌شود.

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی از مراکر معتبر
استخدام پرستار سالمند شبانه روزی از مراکر معتبر

در نتیجه، مهم است که با پرستار مصاحبه اولیه داشت تا از تخصص و شرایط آن اطلاع پیدا کرد. همچنین، شما با استخدام پرستار سالمند شبانه روزی از مراکز معتبر پرستاری می‌توانید از مزیت‌های مختلفی مانند: خدمات سریع، جایگزین پرستار و پشتیبانی بهره‌مند شوید.

مزایای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی از شرکت پرستاری سلامت اول

شرکت پرستاری سلامت اول با ارائه خدمات استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، نیمه وقت و تمام وقت در کنار شما است تا به راحتی بتوانید از عزیز سالمند خود مراقبت کنید. استخدام پرستار در منزل یکی از اولویت‌های شرکت پرستاری سلامت اول است تا سالمند و اطرافیان علاوه بر کاهش هزینه‌ها، احساس آرامش داشته باشند.

به طور حتم بهره‌مندی از پرستار مجرب و متخصص در منزل باعث می‌شود تا مشکلات و چالش‌های سالمندان کاهش پیدا کنند و سالمندهایی که بیماری‌های مختلف دارند، بهبود وضعیت داشته باشند. در حقیقت شما با بهره‌مندی از خدمات شرکت پرستاری سلامت اول می‌توانید از مزیت‌های این مرکز استفاده کنید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی
 • ارائه پرستار‌های متخصص
 • معرفی پرستارهای باتجربه
 • نظارت برکیفیت عملکرد پرستار
 • کاهش هزینه‌ها
 • امکان جایگزینی سریع پرستار در صورت عدم رضایت خانواده سالمند

به طور کلی مهم است که هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی یا نیمه وقت نکات مهمی‌ که در این متن گفته شد را در نظر بگیرید تا با توجه به نیاز‌های سالمند خود بهترین پرستار را انتخاب کنید. معمولأ سالمندان مشکلات حرکتی دارند و بهتر است به استخدام سالمند تمام وقت اقدام کنید. اگر سوال یا ابهامی ‌هم درباره خدمات نگهداری و استخدام پرستار سالمند نیمه وقت یا تمام وقت دارید کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید.


سوالات متداول

ویژگی‌های مهم یک پرستار هنگام استخدام چیست؟

 • شفقت
 • صبر و حوصله
 • وقت شناسی
 • مطمئن
 • انعظاف پذیر در شیفت‌های کاری

چرا پرستار در منزل گرفت؟

خانه محلی امن و آرامش بخش برای افراد است در نتیجه پرستار در خانه باعث بهبود عملکرد بیمار می‌شود.

بهترین روش برای استخدام پرستار سالمند چیست؟

بهترین و مطمئن‌ترین روش به طور حتم مراجعه به مراکز درمانی معتبر و مراکز پرستاری است.

مهم‌ترین نیاز‌های سالمندان از پرستاران چیست؟

اهمیت به تغذیه سالمندان توجه به زمان مصرف دارو‌ها مسئولیت پذیری ایجاد روابط عاطفی

مزیت‌های نگهداری سالمندانه در خانه چیست؟

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری جدید
 • آزادی عمل بیشتر
 • مراقبت‌های خصوصی
 • ایمنی بالاتر
 • ارتباط با نزدیکان
 • کاهش اضطراب و افسردگی
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار