راهنمای شما برای مراقبت و حمایت

این راهنما برای کسانی‌ است که مراقبت و پشتیبانی‌ نیاز دارند.و همچنین برای مراقبین آنها و افرادی که برای نیاز‌های مراقبتی خود در آینده برنامه ریزی میکنند که برای داشتن یک سبک زندگی‌ سالم و افزایش سلامت روان میتواند مفید باشد.
موضوعات محبوب در این راهنما عبارتند از:
? ارزیابی نیازهای مراقبتی شما
? برنامه ریزی برای نیازهای مراقبتی تان در آینده
? چه خدمات مراقبتی در محل زندگی‌ تان در دسترس هستند؟
? مراقبت در خانه
? حمایت مالی از مراقبت و پشتیبانی
مشاوره برای مراقبین شامل موارد زیر است:
? کمک هزینه مراقب
? مزایای مراقبین
? مراقبت از یک کودک با نیازهای خاص و پیچیده
? حقوق مددکاران جوان
? خط تلفن مستقیم خدمات مراقبان
برخی‌ از سوالات رایج پرسیده شده راجع به مراقبت و حمایت:
خدمات مراقبت و پشتیبانی چیست؟
خدمات مراقبت و پشتیبانی‌ به عنوان خدمات مراقبت اجتماعی نیز شناخت شده است.به عبارتی، کمک به افرادی که به علت بیماری،معلولیت، سنّ بالا، و یا درآمد کم هستند. خدمات مراقبتی و پشتیبانی‌ میتواند شامل داشتن یک دستیار شخصی‌ برای کمک به شما در انجام کارهای خانه باشد، یا تغییرات ساختاری برای کمک به حرکت شما( مانند نصب میله و نرده برای کمک به راه رفتن )، تا سیستم هشداری که اگر در خطر باشید بتوانید برای درخواست کمک با آن تماس بگیرید.
بدون توجه به پیشینه افراد، خدمات مراقبتی اجتماعی برای همه قابل استفاده می باشد.
مقامات محلی (شوراها)مسئول ارائه ی خدمات اجتماعی به کسانی که‌ نیاز دارند و واجد شرایط هستند،میباشند. بعد از ارزیابی نیازهای شما و امورملی، مسئولین میتوانند با پرداخت همه یا قسمتی‌ از هزینه‌های شما جهت دریافت خدمات مراقبت و پشتیبانی موافقت کنند. با وجود اینکه اکثر مردم خودشان باید همه یا بخشی از هزینه ی دریافت خدمات مراقبت و پشتیبانی‌ را بپردازند، مسئولین ارائه دهندی ی خدمات مراقبت و پشتیبانی‌ وظیفه دارند نیازهای هر فرد را بررسی کرده و توصیه‌های لازم را در مورد خدمات به اطلاع برسانند.
خدمات مراقبت اجتماعی انواع مختلفی‌ دارد.شما میتوانید در خانه، محیط بیرون، اجتماع، و حتی در مکانهایی مانند خانه سالمندان از آنها کمک بگیرید.
خدمات مراقبت ‌های اجتماعی چگونه میتواند به افراد مسن کمک کند ؟
بیشتر مراکز ارائه خدمات اجتماعی یک تیم‌ تخصصی برای مراقبت ‌های اجتماعی از افراد مسن تشکیل داده اند.این تیم‌ پشتیبانی‌ به افراد مسن کمک می‌کند تا قادر به زندگی‌ مستقل در خانه باشند.اگر قادر به زندگی‌ مستقل در خانه نیستید، تیم‌ تخصصی مراقبت ‌های اجتماعی از افراد مسن از طریق گزینه ‌های در دسترس مانند خانه ی مراقبت، مسکن مراقبت ‌های ویژه و یا مراقبت و پرستاری در خانه شمارا یاری خواهد کرد.
من از کسی‌ مراقبت می‌کنم. آیا مراقبت ‌های اجتماعی میتواند به من کمک کند؟
اگر شما از یک دوست یا خویشاوند بیمار، معلول یا مسن بیمار مراقبت می‌کنید، باید خودتان را به عنوان یک مراقب معرفی‌ کنید. مراقبین میتوانند طیف وسیعی از حمایت‌ها را از جانب مراقب اجتماعی دریافت کنند. بعضی‌ از موسسات خیریه هستند که از مددکاران جوان وگروه خاصی‌ از سرپرستان حمایت میکنند.مثل کسانی‌ که سرپرست خواهر یا برادر خود هستند.
مراقبت ‌های اجتماعی چگونه میتواند به فرزند من کمک کند؟
اگر در مورد پیشرفت عمومی فرزند خود نگران هستید،و به نظرتان کودک به حمایت بیشتری نیاز دارد بهتر است اول با معلم و پزشک عمومی فرزندتان صحبت کنید. نیاز کودکتان به حمایت قابل توجه و بیشتر شمارا مجاب می‌کند تا با تیم‌ خدمات کودکان در منطقهی خود جهت ارزیابی نیاز‌ها تماس بگیرید. این ارزیابی تعیین خواهد کرد که فرزند شما به چه حمایت ویژه‌ای مانند خدمات آموزشی خاص نیازمند است. شما باید در تمامی‌ تصمیماتی که راجع به فرزندتان در خصوص نیازش رسیدگی میشود،دخالت داشته باشید.

کیفیت خدمات مسئولین محلی من چگونه است؟
اگر شما تحت مراقبت هستید، یا به کسی که تحت مراقبت است کمک می کنید و یا برای آینده خود برنامه ریزی می کنید، نحوه عملکرد مسئولین مراقبت محلی برای شما حائز اهمیت خواهد بود. شما می توانید وضعیت عملکرد خدمات مراقبتی محلی خود را با معیار چهارجوب خروجی های مراقبت اجتماعی بزرگسالان بسنجید.
این سنجش با معیار های زیر به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید که مراقبان و افرادی که تحت مراقبت می باشند با چه نرخی از حمایت مالی مراقبت و پشتیبانی در منطقه شما استفاده می کنند:
? کیفیت زندگی آنها
? رضایت آنها از خدمات مراقبتی
? احساس امنیت
در طول معیار ها سطوح ارائه خدماتی که مسئولین مراقبت محلی ارائه می کنند نیز وجود دارند.مانند:
? تعداد افرادی که کمک هزینه مستقیم دریافت می کنند
? تعداد پذیرش های دائمی به خانه های مراقبت
همچنین شما می توانید این نتایج را با میانگین های ملی و منطقه ای مقایسه کنید تا متوجه شوید سطح مراقبت های محلی شما خوب است یا می تواند بهتر باشد.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527