یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

حفظ سلامت جسمی و روانی در سنین بالاتر بسیار مهم است و یوگا برای سالمندان یکی از بهترین راه‌ها برای افراد سالمند برای حفظ سلامت و تحرک استحرکات یوگا حرکت و گردش خون را تشویق می کند و با گذشت زمان، این تمرینات تقویتی می تواند به تعادل سالمندان کمک کند که به ویژه در این گروه سنی مهم است.

یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

یوگا به بدن اجازه می دهد تا تنشی را که در خود نگه داشته است، به ویژه در قسمت بالای کمر و شانه ها رها کند. افرادی که از دردهای مزمن مانند استئوآرتریت رنج می برند، می توانند تکنیک های تنفس از طریق درد و کاهش شدت آن را با تمرینات سبک منظم بیاموزند.

چرا سالمندان باید از کلاس های یوگا استفاده کنند؟

 • یوگای سالمندان طیف وسیعی از مزایای فیزیکی، شناختی و معنوی را برای دستیاران مراقبت از سالمندان ارائه می دهد.
 • کاهش استرس، اضطراب و علائم افسردگی. یوگا با کاهش ضربان قلب و فشار خون علائم اضطراب و استرس را کاهش می دهد و تنفس عمیق را تشویق می کند. از آنجایی که یوگا فشار خون را کاهش می دهد، کلسترول، قند خون و تری گلیسیرید را نیز کاهش می دهد که باعث کاهش فشار خون می شود. یوگا همچنین با اثرات نامطلوب افسردگی سالمندان با اندورفین های آزاد شده از طریق ترکیب حرکت، تنفس و مدیتیشن مبارزه می کند.
یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

 • سلامت و تندرستی کلی را بهبود می بخشد. سالمندانی که به طور منظم یوگا انجام می‌دهند، گزارش کرده‌اند که احساس قوی‌تر، انعطاف‌پذیرتر، از نظر شناختی تیزتر و در کل سالم‌تر و شادتر می‌کنند.
 • اجتماعی شدن را تشویق می کند. یوگا تأثیر مثبت یک زندگی اجتماعی سالم بر سالمندان در مراکز مراقبت از سالمندان و دهکده های بازنشستگی را درک می کند. ما یوگای گروهی را برای افراد مسن تر تشویق می کنیم تا به همه فرصتی برای گفتگو و خندیدن و در عین حال تمرکز بر ذهن و بدن خود بدهند.
 • مفاصل و ماهیچه ها را تقویت می کند. حرکات یوگا حرکت و گردش خون را تشویق می کند و با گذشت زمان، این تمرینات تقویتی می تواند به تعادل سالمندان کمک کند که به ویژه در این گروه سنی مهم است. یوگا به بدن اجازه می دهد تا تنشی را که در خود نگه داشته است، به ویژه در قسمت بالای کمر و شانه ها رها کند. افرادی که از دردهای مزمن مانند استئوآرتریت رنج می برند، می توانند تکنیک های تنفس از طریق درد و کاهش شدت آن را با تمرینات سبک منظم بیاموزند.
 • اعتماد به نفس را بهبود می بخشد. یوگای سالمندان تأثیر زیادی بر روی خودانگاره، عزت نفس و اعتماد به نفس دارد

بیشتر بخوانید: پرستار سالمند

یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

با افزایش امید به زندگی در سطح جهانی، تعداد بیشتری از جمعیت جهان وارد دوران سالمندی می‌شوند و سالمندان از نفوذ خود برای تثبیت رفاه خود به عنوان ابزاری در چشم‌انداز اجتماعی استفاده می‌کنند. با شناخت کاستی‌های رویکردهای تناسب اندام سنتی، سالمندان خواستار روش‌هایی هستند که رویکردی یکپارچه برای آمادگی جسمانی دارند.

کسانی که از فرد به عنوان یک موجود پیچیده و کامل قدردانی می کنند و بر کیفیت زندگی و سلامت کلی تأکید دارند. همانطور که بسیاری قبلاً کشف کرده‌اند، یوگا با همه چیز مطابقت دارد.

چرا یوگا برای سالمندان مفید است؟

از آنجایی که یوگا یک تمرین صرفاً فیزیکی نیست، انعطاف پذیری برای انطباق تمرین برای رفع نیازهای فرد وجود دارد. این عامل مهمی است که چرا یوگا بین سالمندان محبوب شده است.

تمرین‌های یوگا از یوگای قدرتمند و آشتانگا، تا یوگای ملایم یین و صندلی را شامل می‌شود. همچنین شامل تمرینات تنفس آگاهانه و مدیتیشن می شود که گزینه های تمرینی مناسب برای افراد دارای تحرک محدود را ارائه می دهد.

یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

بسیاری از معلمان شیوه های خاص ارشد را توسعه داده اند و جامعه علمی در این زمینه کمک کرده است و مطالعاتی را انجام می دهد که موقعیت ها و تکنیک های مناسب با نیازها و بدن سالمندان را شناسایی می کند.

به طور خلاصه، بدون توجه به سن و محدودیت‌های جسمانی‌تان، یک تمرین یوگا در دسترس شماست. و با وجود نعمت در کلاس‌های خاص ارشد، هرگز زمان بهتری برای سالمندان برای کشف یوگا وجود ندارد. مهمترین مزایا یوگا برای سالمندان

بیشتر بخوانید: نگهداری سالمندان

یوگا برای سالمندان

یوگا برای سالمندان

 • خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهید

 • بهبودی پس از سکته مغزی و جراحی

 • جلوگیری از سقوط

 • آرتریت، درد و التهاب را مدیریت کنید

 • دیابت را مدیریت کنید

 • مشکلات گوارشی مانند IBS را مدیریت کنید

 • بهبود کیفیت خواب

 • روند سوگواری را تسهیل کنید

 • افسردگی و اضطراب را مدیریت کنید

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527