مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل به شخصی گفته می شود که در نگهداری بچه در منزل به مادران کمک می‌کند. پرستار بچه به واسطه تجربه بالایی که نسبت به نگهداری کودکان در هر بازه سنی دارد، می‌تواند در رشد و تکامل کودکان دلبند شما تاثیرات فراوانی داشته باشد. پرستار نوزاد باید دوره‌های مربوطه را گذرانده باشد و در امر مراقبت و نگهداری از اطفال، تجربه کافی را داشته باشد. پرستاران مجموعه سلامت اول، دوره‌های تخصصی را در آموزشگاه سلامت اول گذرانده‌اند و آمادگی ارائه خدمات با بالاترین کیفیت را دارند.

پرستار کودک در منزل
دسترسی سریع به مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  خدمات پرستاری کودک سلامت اول

  خدمات پرستاری از کودک در منزل مجموعه سلامت اول به بخش های مختلفی مثل مادریار، کودکیار، روانشناس کودک و سایر موارد تقسیم می‌شود که شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و انتخاب بهترین خدمات پرستار نوزاد و بچه با شماره 1527 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
  در مجموعه ما، خدمات پرستاری از کودک توسط پرستاران زبده و با تجربه ارائه می‌شود که تجربه کافی  و همچنین مدرک فنی و حرفه ای معتبر و قابل ارائه در زمینه نگهداری از کودکان را دارند.

  قیمت خدمات پرستار کودک در منزل تهران 1403

  ارائه خدمات پرستاری از کودک در منزل با مناسب ترین قیمت یکی از اهداف مجموعه سلامت اول می باشد و به همین علت ما در این موسسه در تلاشیم تا فضایی مطمئن را برای انتخاب پرستار بچه مناسب در سراسر استان تهران و البرز، با تعین دستمزدها طبق نرخ مصوب را برای شما عزیزان فراهم کنیم.
  از این رو تمام همشهریان ساکن تهران، کرج و حومه می‌توانند برای اطلاع از هزینه و قیمت پرستار بچه در منزل سلامت اول از جدول زیر استفاده کنند. همچنین عزیزان می‌توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این رابطه با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

  وضعیت کودک ساعت کاری تعداد کودکان مبلغ ماهانه
  مادریار‌ (انجام امور منزل در حد عرف)
  8 ساعت
  یک تا دو کودک
  از 15 تا 16 میلیون
  مادریار (انجام امور منزل در حد عرف، شنبه تا چهارشنبه)
  8 ساعت
  یک تا دو کودک
  از 13 تا 14 میلیون
  مادریار (انجام امور منزل در حد عرف، سه روز در هفته)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 10 تا 11 میلیون
  مادریار (بدون امور منزل، سه روز در هفته)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 9 تا 10 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل، شنبه تا چهارشنبه، آموزش با کودک)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 15 تا 16 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل، شنبه تا پنجشنبه، آموزش با کودک)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 16 تا 17 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل، سه روز در هفته)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 10 تا 11 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل، سه روز در هفته، آموزش زبان انگلیسی)
  8 ساعت
  یک کودک
  از 15 تا 18 میلیون
  مادریار (انجام امور منزل در حد عرف)
  شبانه روزی
  یک کودک
  از 20 تا 21 میلیون
  مادریار (انجام امور منزل در حد عرف)
  شبانه روزی
  دو کودک
  از 23 تا 24 میلیون
  مادریار (انجام امور منزل در حد عرف)
  شبانه روزی
  دوقلو
  از 23 تا 25 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل)
  شبانه روزی
  یک کودک
  از 18 تا 20 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل)
  شبانه روزی
  دو کودک
  از 21 تا 22 میلیون
  کودکیار (بدون امور منزل، همراه با آموزش خاص)
  شبانه روزی
  یک کودک
  از 25 تا 28 میلیون
  کودکیار (پدر مجرد، امور منزل در حد عرف)
  شبانه روزی
  یک کودک
  از 21 تا 23 میلیون

  قیمت پرستار کودک در منزل 1403 با توجه به نوع خدمات متغیر بوده و لیست قیمت اعلام شده به صورت تخمینی می‌باشد. تعداد کودکان، نوع خدمات مورد انتظار، سن کودک، شرایط کودک و بسیاری از موارد می‌توانند بر هزینه نهایی اثرگذار باشند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی و استعلام تعرفه دقیق و قیمت خدمات پرستاری در منزل با شماره 1527 تماس بگیرید.

  مزایای پرستار کودک در منزل سلامت اول

  پرستار کودک سلامت اول

  هزینه پرستار کودک در منزل؛ نحوه محاسبه

  قیمت پرستار کودک در منزل، کاملا بسته به شرایط شما و انتظاراتی که از پرستار دارید متغیر می‌باشد. مبنای هزینه و پایه قرارداد، سالیانه توسط شورای عالی بیمه به مراکز خدماتی و مراقبتی ابلاغ می‌شود اما نکته‌ای که وجود دارد این است که شرایط جسمانی کودک، مقدار زمانی که به پرستار بچه در منزل خود نیاز دارید، وظایف مورد انتظار از مراقب و همچنین، تعداد و سن کودکان شما در محاسبه این قیمت تاثیر مستقیم دارند. در این ویدئو، نحوه محاسبه قیمت پرستار بچه در منزل به طور کامل توضیح داده شده است.

  پرستار بچه در منزل

  خدمات پرستاری از کودک در منزل سلامت اول ؛ نظرات مشتریان...

  سرکار خانم چهاردانگه، دریافت کننده خدمات پرستاری کودک

  سرکار خانم میری، دریافت کننده خدمات پرستار کودک دوقلو

  سرکار خانم نظام دوست، دریافت کننده خدمات پرستاری کودک

  برای ثبت درخواست مشاوره رایگان خدمات پرستاری، فرم زیر را تکمیل کرده و برای ما ارسال نمایید.

  سوالات متداول خدمات پرستاری کودک در منزل

  چگونه یک پرستار کودک انتخاب کنیم؟

  از مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل معتبر اقدام به استخدام پرستار کودک کنید. سوابق کاری پرستار کودک را بررسی کنید. عدم سوءپیشینه و اعتیاد پرستار را بررسی نمایید. حتما جلسه مصاحبه حضوری برگزار کنید و در صورت تایید، روز کاری آزمایشی برای مشاهده عملکرد پرستار در نگهداری کودک در منزل را در نظر بگیرید.

  پرستار بچه چه ویژگی‌هایی دارد؟

  یک پرستار بچه خوب با کودک رابطه صمیمانه‌ای برقرار می‌کند. درمورد اصول تربیتی و مراقبتی کودک با توجه به سن او اطلاعات کافی دارد. هنگام نگهداری از کودک در منزل، با کودک بر اساس اصول و قوانین خانواده رفتار می‌کند. رویکردهای تربیتی والدین را درمورد کودک به کار می‌برد. فعال و پرانرژی بوده و کودک را با فعالیت‌های فیزیکی هیجان انگیز سرگرم می‌کند. به رژیم غذایی و وضعیت سلامتی کودک توجه ویژه‌ای دارد.

  از چه مراکزی خدمات پرستار کودک در منزل را دریافت کنیم؟

  مراکزی که دارای مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستند، سابقه کاری بالایی دارند و یک موسسه پرستاری کودک محسوب می‌شوند، بهترین گزینه برای گزینش و اعزام پرستار کودک در منزل تلقی می‌شوند.

  حقوق پرستار کودک در منزل چقدر است؟

  حقوق پرستار کودک در منزل با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود؛ از جمله این عوامل عبارتند از: تعداد کودکان، نیازمندی به مراقبت‎‌های ویژه، ساعت کاری پرستار، وظایف محوله پرستار و … . برای آگاهی از مقدار دقیق حقوق پرستار بچه در منزل باید از  مشاوران سلامت اول، اطلاعات لازم را کسب کنید.

  شرایط کاری پرستار کودک چگونه است؟

  شرایط کاری پرستار بچه با توجه به نیازهای مراقبتی فرزند دلبند شما، و ساعات نیاز به حضور پرستار کودک در منزل تعیین خواهد شد. شما می‌توانید اقدام به استخدام پرستار کودک به صورت ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی کنید. پرستاران کودک یا نوزاد، در انجام مراقبت‌های پزشکی، رسیدگی به وضعیت بهداشت کودک، توجه به تغذیه‌ی کودک و موارد درخواستی دیگر شما، کمک خواهند کرد.

  آیا زمان کاری پرستار کودک انعطاف‌پذیر است؟

  زمان کاری پرستار برای مراقبت از کودک در منزل، با توجه به برنامه خانواده تعیین می‌شود. قبل از عقد قرارداد باید روزهای کاری پرستار و زمان ورود و خروج مشخص شود. اما خانواده می‌تواند با هماهنگی قبلی پرستار، برای روزهای تعطیل، مسافرت‌ها و یا تغییر در ساعت ورود و خروج پرستار کودک در برخی از روزها با او هماهنگ کنند.

  اگر پرستار کودک نیاز به مرخصی داشته باشد باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

  اگر پرستار بچه دچار مشکل برنامه‌ریزی شود و یا به هر دلیلی برای یک یا چند روز قادر به حضور در منزل نباشد، می‌توانید با هماهنگی مرکز ارائه خدمات، از پرستار جایگزین برای نگهداری کودک در منزل استفاده کنید.

  انواع پرستار کودک

  پرستار بچه و کودک بر اساس مهارت، تجربه‌ها و نیاز افراد به چندین دسته تقسیم می‌شود که به صورت زیر می‌باشد:

  پرستار نوزاد
  • مادریار: فردی که خود سابقه مادر شدن را داشته و برای کمک به مادرانی که فرزند اول خود را به دنیا آورده‌اند بسیار مناسب هستند. رسیدگی به امور منزل و آشپزی در حد عرف نیز از وظایف مادریار می‌باشد.
  • کودکیار: فردی است که دارای تحصیلات کودکیاری و سابقه کار در مهد کودک بوده، وظیفه آموزش کودکان را دارد و صرفا وظیفه رسیدگی به تغذیه و نظافت کودک را بر عهده دارد و امور منزل جزو خدمات این دسته از پرستاران نمی‌باشد.
  • پرستار بچه بیمار: این نوع افراد مهارت‌های پزشکی لازم را داشته و برای نگهداری از کودکان با بیماری‌های خاص مناسب هستند.
  • پرستار آموزشی کودک: این دسته از پرستاران کودک، بچه را از مدرسه به خانه برده و آن‌ها در انجام تکلیفات خود کمک می‌کند.
  • روانشناس کودک: دارای مدرک دانشگاهی و ارائه دهنده مشاوره به خانواده‌های گرامی.
  نوع پرستار / خدمات شرح وظایف ساعت کاری
  کودکیار
  انجام امور مرتبط با سن کودک از 2 تا 12 سال - شعرخوانی، قصه خوانی، زبان، نقاشی، آموزش، بازی
  24 ساعته و 7 روز هفته
  مادریار
  مراقبت و پرستاری از کودک تا 12 سال، همراه با انجام امور منزل و آشپزی
  24 ساعته و 7 روز هفته
  روانشناس کودک
  با مدرک دانشگاهی و با تجربه، انجام امور آموزشی و تحصیلی
  موردی و ساعتی
  پرستار کودک روزانه
  نگهداری کودک در منزل بصورت روزانه
  روزانه | طبق ساعات قراردادی
  پرستار کودک ساعتی
  مراقبت از کودک در منزل بصورت ساعتی
  طبق ساعات قراردادی
  پرستار کودک تمام وقت
  پرستاری از بچه در منزل شما بصورت شبانه روزی
  24 ساعته و 7 روز هفته
  پرستار کودک با شرایط خاص
  پرستاری از کودک دارای شرایط ویژه
  24 ساعته و 7 روز هفته

  عوامل موثر بر قیمت و هزینه نگهداری از کودک در منزل

  دستمزد و حقوق پرستار کودک در منزل ثابت نبوده و عوامل زیادی وجود دارند که بر آن تاثیرگذار هستند. اما به طوری کلی، اصلی‌ترین مواردی که بر قیمت و هزینه خدمات پرستاری از بچه موثر است، موارد زیر می‌باشند:

  وظایف پرستار کودک

  وظیفه اصلی پرستار کودک در منزل، همانطور که از نام آن پیداست، مراقبت و نگهداری از بچه در غیاب والدین می‌باشد. اما با توجه به نوع پرستاری که انتخاب می‌کنید، وظایف دیگری نیز ممکن است متوجه پرستار بچه باشد؛ رسیدگی به امور منزل، نظافت کودک، تغذیه و آشپزی برای کودک، کمک در انجام نکالیف و … بخشی از این موارد هستند. در ادامه، به طور کامل با وظایف پرستار کودک در منزل آشنا خواهیم شد.

  1

  مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد

  2

  رسیدگی به نظافت و بهداشت کودک

  3

  تهیه غذای مناسب برای بچه

  4

  توجه به روند درمان و داروهای کودک

  5

  همراهی کودک خارج از منزل

  6

  رسیدگی به اوقات فراغت بچه

  1. نگهداری و مراقبت از بچه: مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد در منزل، اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظیفه این دسته از مراقبان می‌باشد. پرستار بچه در خانه موظف به نگهداری از کودکان در زمان غیاب والدین بوده که می‌تواند کودکان را در انجام امور و تکالیف کمک نماید.
  2. استحمام و توجه به نظافت کودک: حمام کردن و رسیدگی به نظافت و بهداشت شخصی بچه از اصلی‌ترین وظایف یک پرستار کودک می‌باشد. با توجه به حساسیت این موضوع، پرستار بچه در منزل باید مهارت بالایی در این زمینه داشته باشد.
  3. تهیه غذای مناسب برای کودک: پختن غذای مناسب برای کودک یکی از اصلی ترین وظایف یک پرستار کودک در منزل می‌باشد که می بایست پخت بهترین غذاها برای رشد و تکامل نوزاد را در برنامه غذایی خود قرار دهد.
  4. توجه به روند درمان و داروهای کودک: در صورتی که کودک و یا نوزاد شما بیمار باشد، پرستار می‌بایست توجه کافی را به ساعت مصرف داروهای کودک داشته باشد. علاوه بر این، پرستار کودک در منزل موظف است به روند بهبود بیماری بچه نیز توجه داشته باشد و گزارشات لازم را به پزشک معالج بدهد.
  5. همراهی کودک خارج از منزل: از دیگر وظایف پرستار بچه، همراهی کودک حارچ از منزل و بردن کودک به پارک و گردش می‌باشد. البته این مورد باید با رضایت والدین و در صورت درخواست آن‌ها انجام شود تا از بروز مشکلات احتمالی، جلوگیری به عمل آید.
  6. رسیدگی به اوقات فراغت و سرگرمی نوزاد: پرستار نوزاد موظف است تا کودک را در انواع بازی های سرگرمی و آموزشی همراهی کند و برای پر کردن اوقات فراغت بچه برنامه ریزی دقیق داشته باشد. این امر می‌تواند در رابطه بین بچه و پرستار کودکان بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.
  پرستار کودک

  نیاز به پرستار کودک در منزل تهران

  نیاز به حضور پرستار کودک برای نگهداری از نوزاد در منزل، با وجود اشتغال بسیاری از مادران در محیط خارج از خانه، بیش از پیش در میان خانواده‌ها احساس می‌شود. با استخدام پرستار کودک حرفه ای، شما می‌توانید با خیال راحت نگهداری از کودک دلبندتان را به ما بسپارید. خدمات پرستار کودک در منزل تهران که توسط موسسه سلامت اول ارائه می‌شود، شامل اعزام پرستار بچه و نوزاد در منزل بوده و برای کودکان در سنین مختلف، امکان استخدام پرستار وجود دارد.
  تمامی نیروهای خدمات پرستاری از جمله پرستار بچه و حتی پرستار سالمند که در مرکز سلامت اول فعالیت می‌کنند، دوره های آموزشی حرفه‌ای را پشت سر گذاشته و مدرک معتبر را دارا هستند. در دوره‌های آموزشی نگهداری کودک در منزل، تمامی اصول مراقبت و نگهداری به دانشجویان آموزش داده شده و پرستارانی ماهر و زبده به استخدام مجموعه در می‌آیند. همین امر، خیال شما را از بابت استخدام پرستار کودک از موسسه سلامت اول و سطح تخصص و مهارت پرستاران ما کاملا راحت می‌کند.

  ویژگی های پرستار کودک حرفه ای و مطمئن

  با توجه به حساسیت پرستاری از کودک مخصوصا در صورت عدم حضور والدین در منزل، بسیار مهم است تا ویژگی‌ها و وظایف پرستار کودک مشخص باشد. یک پرستار کودک حرفه‌ای و مطمئن، علاوه‌ بر تحصیلات و دانش تخصصی مربوط به سنین خردسالی، مسلط‌ بر مهارت‌های نرم ارتباط با کودکان نیز می‌باشد.
  در نهایت، همگی پرستاران سعی می‌کنند تا علاوه‌ بر توجه به نیازهای جسمی و روانی کودکان، ارتباط مناسبی با والدین برقرار کرده و درصورت نیاز آموزش‌های مرتبط با چالش‌های فرزندپروری برای آنان ارائه کنند. در ادامه، به برخی از مسئولیت‌ها و ویژگی‌های بارز پرستار در منزل برای مراقبت از آن ها می‌پردازیم:

  سابقه کاری و گذراندن دوره های مرتبط

  یکی از ویژگی های اصلی که پرستار بچه این است که سابقه کاری و رزومه قابل توجه ای در این زمینه داشته باشد و علاوه بر آن دوره های مرتبط را به صورت تخصصی و حرفه ای گذارانده باشد تا بتواند وظایف خود را به صورت عالی انجام دهد.

  سلامت جسمی و روحی کامل پرستار کودک و نوزاد

  پرستار نوزاد به واسطه شغل مهمی که دارد می‌بایست از سلامت کامل جسمی و روحی بالایی برخوردار باشد تا بتواند امورات محول شده مثل استحمام بچه را به درستی و دقت انجام دهند و در غیر اینصورت قادر به انجام وظایف خود در این زمینه نخواهد بود.

  صبوری در برابر کودکان

  پرستار بچه می بایست در انجام امور و وظایف محوله خود در مقابل نوزاد و کودک صبر و شکیبایی لازم را داشته باشد. همچنین برای پاسخ نیاز های کودکان باید رفتاری مهربانه و صبورانه داشته باشد تا بتواند رابطه خوبی را بچه ایجاد کند.

  مسئولیت پذیر بودن پرستار بچه

  یکی از ویژگی های بارز و اصلی که یک پرستار کودک باید داشته باشد، مسئولیت پذیری و منظم بودن در انجام کار های محوله می باشد و به عنوان مثال باید به زمان شیر خوردن و زمان خواب نوزاد توجه ویژه ای داشته باشد و همانند یک مادر دلسوز برای بچه عمل کند.

  با توجه به موارد گفته شده بالا، یک پرستار کودک خوب و حرفه ای شخصی است که علاوه بر توانایی پرستاری نوزاد، دارای ویژگی‌هایی چون داشتن سابقه عالی و درخشان، گذراندن دوره‌های حرفه‌ای پرستار بچه، انرژی و اشتیاق زیاد و سلامت کامل روحی و جسمی می‌باشد که دستمزد این نوع پرستاران با توجه به مهارت‌ها و ویژگی های آن‌ها، مبلغ بالاتری را شامل خواهد شد.

  پرستار کودک در منزل تهران

  شرکت پرستاری سلامت اول با ارائه خدمات پرستار کودک در منزل تهران یکی از بهترین مراکز در این استان و حومه آن بوده که تمامی خدمات خود را طبق قیمت مصوب به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مجموعه ما با بهره گیری از نیروهای با تجربه و همچنین آموزش نیروهای متخصص، یکی از شرکت‌های معتبر در این حوزه می‌باشد که تمامی همشهریان ساکن تهران و کرج می‌توانند از خدمات پرستاری از کودک مجموعه سلامت اول بهره ببرند.
  اعزام پرستار بچه و پرستار بیمار از اصلی ترین خدمات ما در این مجموعه بوده که توسط کادر مجرب پرستاران و مراقبان آموزش‌دیده ارائه می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان استخدام پرستار نوزاد و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما به شماره 1527 در تماس باشید.

  استخدام پرستار کودک در منزل

  استخدام پرستار کودک، امری حساس است که علاوه بر نکات ذکر شده بهتر است از سوالات زیر برای انتخاب فرد شایسته‌تر کمک بگیرید:

  • چه مراقبتی مناسب سن و شرایط فرزند شماست؟
  • در چه ساعاتی از شبانه‌روز به مراقبت و پرستار کودک نیاز دارید؟
  • آیا پرستار کودک برای بچه های دو قلو یه سه قلو لازم دارید؟
  • توان پرداخت هزینه های مراقبت از کودک در منزل را تا چه مبلغی دارید؟
  • آیا کودک شما دچار بیماری خاصی است؟

  قبل از استخدام پرستار کودک در منزل تهران، این نکات را حتما مدنظر قرار دهید تا هنگام درخواست استخدام پرستار و شروع به کار، با مشکل مواجه نشوید.

  جدول وظایف پرستار کودک و نوزاد در منزل
  استحمام کودک
  بازی کردن با بچه
  انجام کار های خانه داری
  خواباندن نوزاد
  کمک به بچه در امور آموزشی
  تهیه وعده های غذایی سالم

  مزایای پرستار کودک در منزل

  انتخاب یک پرستار بچه در خانه مزایای زیادی هم برای خانواده هم برای خود کودک دارد که تعدادی از این مزایا و فواید به صورت زیر می باشد:

  • تامین نیاز های خاص کودک
  • بهبود ارتباطات اجتماعی کودک
  • افزایش تایم والدین برای انجام امور شخصی خود
  • بهبود سطح درسی کودکان و کمک به بچه برای انجام تکالیف
  • کاهش کارها و امور منزل
  • نگهداری و مراقبت از کودکان و نوزادان در خانه به جای مراکز نگهداری مثل مهد کودک
  • آرامش خاطر بیشتر والدین
  پرستار بچه

  نحوه انتخاب پرستار کودک مطمئن

  برای انتخاب یک پرستار کودک خوب و مطمئن باید به یکسری از فاکتورهای مهم توجه داشته باشید که در روند مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد شما در منزل تاثیر مستقیم خواهند داشت؛ تعدادی از این موارد و فاکتور ها و سوالاتی که قبل از انتخاب فرد مناسب باید در نظر بگیرید به صورت زیر می‌باشند:

  یک پرستار بچه خوب و حرفه ای برای انتخاب شدن می‌بایست از تحصیلات لازم و سابقه معتبر و درجه یک برخوردار باشد. در مجموعه سلامت اول، پرستاران و مراقبان دارای مدرک معتبر فنی و حرفه ای پرستاری کودک از آموزشگاه سلامت می‌باشند.

  یکی دیگر از مواردی که قبل از انتخاب پرستار بچه می‌بایست در نظر بگیرید این است که آیا پرستار مورد نظر گواهینامه و مدارک معتبری از گذراندن دوره های حرفه ای دارد یا خیر؛ دوره مربیگری و پرستاری کودک، از دوره‌های اصلی آکادمی سلامت می‌باشد که بصورت دوره‌ای برای مراقبان برگزار می‌شود.

  قبل از انتخاب پرستار نوزاد و کودک حتما سعی کنید ابتدا موسسات پرستاری معتبر را بشناسید سپس تصمیم گیری نمایید؛ یکی از معتبرترین مجموعه‌ها در این زمینه و اعزام پرستار کودکان، سلامت اول می‌باشد.

  یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که حتما سلامت جسمی و روحی پرستار نوزاد را بررسی کنید و مطمئن شوید که فرد مدعی سلامت جسمی و روحی کاملی دارد یا خیر.

  پرستار کودک سلامت اول

  پرستار کودک در منزل، نقش پررنگی را در کمک که والدین در مراقبت از فرزند دلبندشان ایفا می‌کند و به همین علت، شاخصه‌های مهمی در کیفیت عملکرد او اثرگذار خواهئد بود. در ادامه به چند مورد از اصلی ترین ضرورت‌های این شغل می پردازیم:

  1. یک راه حل ایده آل برای خانم های شاغل: وقتی مادر شاغل است و فرد دیگری برای پرستاری از کودک در منزل حضور ندارد، پرستار بچه بهترین گزینه برای مراقبت و نگهداری از او خواهد بود.
  2. داشتن فرزندهای چندقلو: در صورتی که مادر، دارای فرزندان چندقلو باشد، در این شرایط حتی با وجود حضور مادر در منزل، حضور یک پرستار کودک برای رسیدگی به تمام فرزندان ضروری است.
  3. کودکانی با بیماری های خاص: نگهداری از برخی کودکان با بیماری‌های خاصی نظیر اوتیسم، نیاز به تخصص‌های ویژهای دارد. در چنین شرایطی، کودک نیاز به پرستاری دارد که علم و مهارت کافی را جهت نگهداری و مراقبت از او داشته باشد.
  4. کمک به تربیت فرزندان: اگر پرستار کودک با علم روانشناسی کودک آشنایی کافی را داشته باشد، می تواند در کنار مادر به تربیت و برخورد صحیح با کودک کمک بسیاری نماید.

  چه کودکانی نیاز به پرستار دارند؟

  کودکانی که نیاز به پرستار بچه در منزل دارند، ممکن است شرایط مختلفی داشته باشند. این شرایط شامل موارد زیر می‌شود:

  نوزاد تازه متولد شده
  در مراقبت از نوزاد، به دلیل حساس‌ بودن طفل، وجود پرستار کودک ضروری است. پرستار می‌تواند در تعویض پوشک، تغذیه، بهداشت، خواباندن نوزاد و مراقبت کامل از او کمک کند.
  کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن
  کودکانی که به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، آسم، بیماری‌های قلبی و غیره مبتلا هستند، نیاز به پرستار کودک در منزل دارند. پرستار می‌تواند در مصرف درست داروها، تغذیه، تمیزی و مراقبت از سلامت کودک کمک نماید.
  کودکانی که عمل جراحی کرده اند
  کودکانی که اخیرا عمل جراحی داشته‌اند، نیاز به پرستار بچه در منزل دارند. پرستار می‌تواند در تعویض بانداژ و مراقبت از محل زخم‌ها کمک نماید.
  کودکان مبتلا به بیماری‌های اعصاب و روان
  کودکانی که به بیماری‌های اعصاب و روان مانند اختلالات رفتاری، افسردگی، اضطراب و غیره مبتلا هستند، نیاز به پرستار خواهند داشت. پرستار کودک در منزل می‌تواند در مراقبت از رفتارها، تعامل با کودک و اجرای راهکارهای درمانی، به او کمک کند.
  کودکانی که والدین شاغل دارند
  از دغدغه‌های اصلی مادران شاغل، نگهداری از کودک در منزل و توجه به نیازهای او در طول روز می‌باشد. پرستار بچه در خانه، گزینه‌ای ایده‌آل برای این دست از مادران به حساب می‌آید.

  آماده سازی کودک قبل از استخدام پرستار نوزاد

  قطعا کودک ممکن است در مواجه شدن با پرستار خود دچار چالش‌هایی شود و یا حتی ترس داشته باشد. این موضوع یک فرآیند کاملا طبیعی است؛ زیرا کودک قرار است ساعاتی را به‌ دور از خانواده و با فردی باشد که قبلا او را نمی‌شناخته است. با توجه به این موضوع، بهتر است از قبل تمهیداتی برای آماده سازی کودک در نظر بگیرید:

  • کاملا طبیعی است که کودکان در ابتدا برای برقراری ارتباط با پرستار جدیدشان دچار مشکلات ناسازگاری شوند. این امکان وجود دارد که بچه‌ها از چند روز تا چند هفته، زمان نیاز داشته باشند تا به حضور فرد جدید در منزل عادت کنند.
  • بهتر است چند روز یا حتی چندین هفته قبل از حضور پرستار کودک در منزل، سعی کنید فرزندتان را به دوری از خودتان عادت دهید.
  • استخدام پرستار کودک یک موقعیت عاطفی جدید برای شما و فرزندتان است؛ به خود و فرزندتان فرصت کافی برای سازگاری با شرایط جدید را بدهید.
  • هر روز درمورد اتفاقات روز و تجربه و احساس فرزند خود با او صحبت کنید.

  با انجام موارد ذکر شده، کودک شما می‌تواند در مدت زمان بسیار کمی به دوری از والدین خود و ماندن نزد پرستار بچه عادت کند.

  پرستار کودک

  دوران کودکی از زیباترین و البته حساس‌ترین دوران زندگی است که در آینده و سرنوشت انسان بسیار تاثیرگذار است. همین مهم، اهمیت پرستاری کودک در منزل را به‌خوبی نشان می‌دهند. یک پرستار کودک در منزل باتجربه، کاملا با تمامی نکات لازم برای رشد و پرورش کودک آشناست و می‌تواند گزینه مناسبی برای پرستاری و مراقبت از فرزندان دلبندتان باشد.
  پرستار کودک حرفه‌ای به خوبی با انواع نیازها و شرایط سنین کودکی آشنا بوده و حتی بیماری‌های رایج دوران خردسالی را می‌شناسد و به عنوان فردی متخصص در کنار شما حضور دارد تا بهترین مراقبت روحی و جسمی را از کودکتان فراهم آورد.
  موسسه پرستاری سلامت اول از تیمی از پرستاران مجرب تشکیل شده که کاملا تحت نظارت خود مجموعه انجام وظیفه می‌کنند. کارشناسان سلامت اول تمامی سوابق تحصیلی و حرفه‌ای پرستار کودک را پیش از استخدام بررسی کرده، سپس فردی متخصص و مطابق با شرایط شما به منزل اعزام خواهند کرد. برای اطلاع از شرایط و اعزام فوری پرستار کودک در منزل تهران، با کارشناسان مرکز خدمات پرستاری سلامت اول تماس بگیرید.

  guest
  25 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.