پرستار سالمند در منزل خدمات بالینی و مراقبتی

سالمندان؛ عزیزان، پشتوانه قلبی و میراث خانوادگی هر خانواده محسوب می شود. در دنیای پر مشغله امروز، شاید نگهداری و مراقبت شایسته و بایسته از آنان از عهده بسیاری خارج باشد، بخصوص اگر این عزیزان دچار بیماری و شرایط خاصی باشند.

تیم مجرب و کادر آموزش دیده سلامت اول، با سالها تجربه و تخصص؛ آماده ارائه خدمات پرستاری، نگهداری و مراقبت ازسالمندان دلبند شما، مانند عضوی از خانواده خود است.

خدمات مراقبتی 24 ساعته 

سالمندان به عنوان یکی از حساس ترین و خاص ترین گروه های بیماران میتوانند، لحاظ شوند. بخصوص در دنیای پر مشغله و شلوغ امروز، نگهداری و مراقبت از سالمندان نیازمند رفتاری حرفه ای همراه با نگاهی تخصصی است.

همکاران ما در بخش پرستاری در منزل سالمندان؛ بر اساس چهارچوب های علمی و قانونی لازم در این شما را در هر ساعتی از شبانه روز همراهی می کنند.

همکارن ما، پرستارانی متخصص، دلسوز و مورد اعتماد هستند؛ به نحوی که می توانید با خیالی راحت و آسوده؛ نگهداری از سالمندان خود را به آنان بسپارید.

هزینه خدمات مراقبتی پرستاری سالمند در منزل

از آنجایی که تعرفه و هزینه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل به صورت سالیانه توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات مراقبتی ابلاغ می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشت که شرایط خانواده ها و خدماتی که مد نظر دارند بسیار متفاوت است و می‌تواند بر هزینه پرداختی تاثیرگذار باشد و ما این موضوع را در سلامت اول به خوبی درک می‌کنیم.

وظایف پرستار سالمند
نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل
پرستار سالمند در منزل سلامت اول
پرستار سالمند: قیمت پرستار سالمند در منزل تهران

وظایف و ویژگی پرستار سالمند

مسئولیت پذیر بودن

اجرای دستورات پزشکی تزریق انسولین گاواژ لاواژ مراقبت از زخم

منظم و پاکیزه

مراقبت از سوند تعویض پانسمان سرم تراپی کنترل درد

مرتب و صبور

تزریقات وریدی و عضلانی طبق دستور پزشک پیشگیری از عفونت

دقیق و محتاط

مانیتور فشار خون، قند خون، ضربان قلب، دمای بدن تعداد تنفس گردش بردن سالمند خواندن کتاب برای سالمند

متعهد و وفادار

حفظ ارتباط با پزشک سالمند گزارش تغییرات سلامتی تغییرات نسخه دارویی سالمند

همراه و همدم

همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند کمک به انجام فعالیت های بدنی سالمند

سوالات متداول پرستار سالمند

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

هزینه پرستار سالمند، به زمان کاری و روزهایی که قرار است همکاری داشته باشید، بستگی دارد. با توجه به خدمات متفاوتی که هر سالمند نیاز دارد نیز این هزینه متغییر خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه پرستار سالمند با 1527 تماس بگیرید.

چگونه یک پرستار سالمند مناسب انتخاب کنیم؟

برای انتخاب پرستار سالمند، ابتدا خدمات مورد نظر خود را اعلام نمایید سپس برای مصاحبه ای که با پرستاران خود خواهید داشت از سوابق و توانایی های آنها مطلع شوید و سپس با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارید پرستار را ارزیابی کنید. این روند را در استخدام پرستار کودک یا پرستار بیمار نیز می توانید در نظر داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت استخدام پرستار در زمان عقد قرارداد کدامند؟

هنگام عقد قرارداد برای اعزام پرستار حتما از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید تا به شما مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند را نشان دهند تا بعدا مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

از چه مراکزی، پرستار بگیریم؟

برای گرفتن پرستار حتما به مراکزی مراجعه کنید که مجوز رسمی فعالیت در زمینه پرستاری و مراقبت از وزارت بهداشت و درمان داشته باشند.

آیا در فرآیند پرستار گرفتن، ما حق انتخاب داریم؟

بله حتما! ابتدا شما با موسسه پرستاری سلامت اول تماس میگیرید و خدمات مورد نظر خود را اعلام نمایید. سپس ما با توجه به نیازهای شما چندین شخص را برای ملاقات با شما اعزام میکنیم. بعد از اینکه شما با پرستاران سلامت اول مصاحبه کردید، فرد مورد نظر را انتخاب و به ما اعلام می کنید.

آیا عقد قرارداد با شرکت یا مرکز پرستاری لازم است؟

بله. شما باید از هر مرکز پرستاری که برای شما نیرو اعزام می کند، این درخواست را داشته باشید که قرارداد کتبی (برای مدت زمانی که پرستار می خواهید) آماده کرده و برای شما ارسال کنند.

خدمات پرستاری منزل و مراقبت از سالمندان سلامت اول

با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمند در جامعه، در زمینه پرستاری سالمندان نیاز به پرستاران ماهر و با تجربه بیشتر احساس می‌شود. شرکت خدمات پرستاری سلامت اول، با توجه به این موضوع، متخصصان با تجربه را در خدمت سالمندان قرار می‌دهد تا با بهره‌گیری از مهارت و عشق به کار، مراقبت با کیفیت و بهتری را برای سالمندان ارائه دهد.

شرکت خدمات پرستاری سلامت اول در حوزه مراقبت از سالمندان، خدماتی ازقبیل پرستاری سالمندان، مراقبت در منزل، مدیریت داروها و درمان‌های مربوط، کمک به انجام فعالیت‌های روزمره و حمایت روحی و اجتماعی از سالمندان را ارائه می‌دهد. بعبارتی، شرکت خدمات پرستاری سلامت اول با تکیه بر تجربه، دانش و مهارت‌های مورد نیاز در زمینه مراقبت و درمان سالمندان، ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی سالمندان نظیر: پرستاری منزل سالمندان، پرستاری شبانه روزی سالمندان و خدمات مراقبت از سالمندان در منزل است.

سلامت اول از متخصصین با تجربه در این حوزه استفاده می‌کند تا بهترین خدمات را به سالمندان ارائه دهد. به طور خلاصه، شرکت خدمات پرستاری سلامت اول ارائه‌دهنده خدمات مراقبت و پرستاری سالمندان با بهره‌گیری از دانش روز و کارشناسان ماهر می‌باشد.

در ارائه خدمات به سالمندان، مدعی هستیم!

در این مرکز برای ارائه خدمات با کیفیت پرستاری، آموزش‌های تخصصی به مراقبین و پرستاران داده می‌شود. مراقبین با سازگاری سریع و رفتار حرفه‌ای به اعضای خانواده کمک می‌کنند تا فضای منزل امن‌تر و راحت‌تر و خدمات در دسترس‌تر باشند.

شرکت پرستاری سالمند سلامت اول با در نظر گرفتن نیازهای روزافزون افراد سالمند، خدمات پرستاری سالمند ارزان و با کیفیت را ارائه می‌دهد. پرستار سالمند در منزل، می‌تواند با توجه به نیازهای سالمند، خدماتی را ارائه دهد که باعث بهبود آسایش و سلامت آن‌ها می‌شود. با بهره‌گیری از خدمات پرستار روزانه سالمند و پرستار شبانه‌ روزی، نیاز به بستری کردن سالمند در بیمارستان به شدت کاهش می‌یابد. با درنظر گرفتن این واقعیت که، هزینه نگهداری سالمند در منزل با پرستار روزانه سالمند، نسبت به بستری کردن سالمند در بیمارستان ارزانتر است، قیمت پرستار سالمند در منزل تهران، نیز می‌تواند با در نظر گرفتن نیازهای سالمند و زمان موردنیاز پرستار، مناسب و به معقول به نظر برسد.

به این ترتیب، با استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل، افراد سالمند می‌توانند به حدمات مراقبتی و نگهداری مطمئن و بهتر در خانه خود دست یابند. در شرکت پرستاری سلامت اول، با تکیه بر تیمی متخصص و با تجربه، این خدمات با کیفیت به همه افراد سالمند ارائه می‌شود.

ارائه خدمات مراقبت و نگهداری سالمند

انواع خدمات مراقبتی پرستاری و نگهداری سالمند در منزل در سلامت اول قابل دسترسی است. خدمات مراقبتی در منزل طیف گسترده‌ای از خدمات بهداشتی و درمانی را در برمی‌گیرد. بسته به نیاز سالمند خدمات می‌تواند طیفی از خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی، خدمات پرستاری، پاراکلینیکی، خدمات مراقبتی و نظافتی در منزل را دریافت کنند.

خدمات پزشکی در منزل

در این نوع خدمات پزشک به صورت حضوری در منزل سالمند حضور یافته و به تشخیص و درمان می‌پردازد. همچنین پزشک میت واند به صورت دوره‌ای در جریان نیاز‌های و روند بهبودی سالمند قرار بگیرد.

خدمات پرستاری و نگهداری سالمند در منزل

این دسته از خدمات از جانب سالمندان بر اساس نیاز و وضعیت سلامتی آن‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. پرستار حرفه‌ای طبق دستور پزشک خدمات را در منزل ارائه می‌دهد. 

نکته مهم تر این که نگهداری سالمند بدون پرستار و در محیط بیمارستان، ممکن است از نظر درمانی فضای کافی در بیمارستان ها وجود نداشته باشد. به همین دلیل فرد سالمند درمان مورد نیاز خود را در زمان لازم دریافت نکند‌.‌ به این ترتیب وجود پرستار در منزل برای افراد سالمند نیز مزایای ویژه ای به همراه دارد دارد.

خدمات مراقبتی در منزل

مصاحبت با سالمندان یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد فراموش می‌کنند! سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند نیاز به مصاحبت و حمایت عاطفی بیشتری دارند. برخی از مراقبین تمام امور منزل را برای سالمند انجام می‌دهند.
یکی از مواردی که باید در مورد زندگی سالمندان در نظر داشته باشیم این است که این افراد بازنشسته شده و معمولاً اوقات فراغت زیادی دارند. ارتباط و معاشرت با دیگران و انجام فعالیت های سرگرم کننده در روحیه این افراد تأثیر به سزایی دارد.

مراقبین آموزش دیده فعالیت‌های متنوعی را برای پر کردن اوقات فراغت سالمند انجام می‌دهند. مانند:

 • گردش بردن سالمند
 • خواندن کتاب برای سالمند
 • بازی کردن
 • همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی
 • نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند
 • کمک به انجام فعالیت بدنی

مزایای مراقبت از سالمند در منزل و هر آنچه خانواده سالمندان باید در این خصوص بدانند

مراقبت از سالمند باید مزایایی داشته باشد که باعث انتخاب آن خدمات توسط اطرافیان سالمند شود. عوامل مختلفی میتواند در نگهداری از سالمند دخیل باشد که لازم است مد نظر قرار گیرد. عواملی نظیر ناتوانی های جسمی و معلولیت، بیماری های جدید و تشخیص آن، نگهداری سالمند پس از عمل جراحی، نگهداری از سالمند با شرایط وخیم و علائم حیاتی خاص. با در نظر گرفتن این موارد نگهداری از سالمند در منزل توسط پرستار سالمند با تجربه بهترین گزینه برای این گونه سالمندان می باشد.
سایر موارد هم به شرح زیر می باشد:

 • آسایش و امنیت  بیشتر
 • مراقبت شخصی و خصوصی
 • بازیابی سریعتر پس ازعمل جراحی
 • توجه رو در رو
 • صرفه اقتصادی
 • آرامش خاطر هر دو طرف
 • حفظ استقلال
 • همراهی  و  مصاحبت
 • کاهش درگیری خانواده
 • ادامه نگهداری و مالکیت حیوانات خانگی

خانه محل سلامتی سالمند و حوزه امن سالمند است

یکی از اجزای مهم مراقبت از سالمند در منزل،  اطمینان از احساس امنیت و آرامش بیمار است. هنگامی که سالمندان می توانند در خانه خود بمانند، از نظر روحی و جسمی احساس بهتری را تجربه می کنند. ماندن در خانه به این معنی است که سالمند با افراد آشنا احاطه شده اند، که به ایجاد احساس امنیت و آرامش او کمک می کند.

پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل

در هنگام مراقبت از یک سالمند در منزل شخصی خودش، وجود وسایلی که سالمند به استفاده از آن‌ها عادت کرده است نوعی مزیت به حساب می آید. از همه مهمتر، سالمندی که در منزل از او مراقبت می شود به مراتب، مراقبت‌های شخصی تری را دریافت می کند که مناسب وضعیت او می باشد. یک پرستار خصوصی سالمند، می تواند روابط عاطفی و دوستانه بهتری را با سالمند بوجود آورد تا مراقبی که در یک خانه سالمندان و در محیط گروهی فعالیت می کند. هنگامی که یک فرد سالمند به مراقبت های ویژه نیاز دارد، ممکن است نیازهای او در یک مکان بزرگتر مثل خانه سالمندان نادیده گرفته شود. بیمارانی که در خانه از آنها نگهداری می گردد، در شرایط صمیمانه تری زندگی کرده و کمک های شخصی مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

پرستاری سالمندان دچار ناتوانی جسمی و ذهنی

بسیاری از سالمندانی که ممکن است دچار ناتوانی‌های شدید و محدودیت‌های جسمانی باشد، ممکن است کمی دشوار باشد و نیاز به مهارت های خاص دارد. در مواردی که سالمندی شخصی‌ترین امور خود را نتواند انجام دهد، باید یک مراقب سالمند آموزش دیده با ملایمت و مهربانی و با حفظ عزت نفس سالمند او را در انجام امور کمک کند.

پرستاری از سالمند پوشکی

یکی از مسائل مربوطه به نگهداری و مراقبت از سالمندان، نگهداری از سالمند پوشکی می باشد. برای مثال پرستار سالمند یا مراقب سالمند باید اصول بستن پوشک بزرگسال را آموزش دیده باشند و اصول نظافت و تعویض پوشک بزرگسال را به بهترین شکل انجام دهد که باعث راحتی و آسایش بیشتر سالمند باشد. علی رغم تصور موجود، پوشک مخصوص سالمندان نکات زیادی دارد که باید به آن توجه شود، نظیر وزن و سایز سالمند و همچنین انواع پوشک سالمند که باید متناسب با فرد سالمند انتخاب شود.

 برخی از امور شخصی سالمند که برعهده پرستار است عبارتند از:

 • کمک به شست و شو و دوش گرفتن سالمند
 • شست و شوی ملحفه و روتختی سالمند
 • آراستن سالمند (شانه کردن موهای سالمند، اصلاح سالمند)
 • کمک به بهداشت دهان دندان
 • مراقبت‌های مربوط به بی اختیاری ادراری و اجابت مزاج سالمند و نظافت سالمند
 • انجام امور نظافتی منزل
 • در مواردی که سالمند دارای شرایط ویژه پزشکی است، باید برای انجام امور منزل از کمک دیگران بهره مند شود. مراقبین می‌توانند بسیاری از امور منزل را انجام دهند.
 • شستن لباس‌ها
 • آشپزی کردن
 • بیرون بردن زباله‌ها
 • انجام امور سبک منزل
 • سایر خدمات تخصصی
 • کمک به تحرک و قدم زدن در سالمندان
 • پوشیدن لباس
 • کمک به خوابیدن در تخت خواب
 • جابجایی روی ویلچر
 • جابجایی از روی تخت روی ویلچر یا صندلی
 • غذا دادن به سالمند
 • کمک به بهداشت فردی

وظایف پرستار سالمند در انجام امور روزانه سالمند

وظایف پرستار در منزل بسیار گسترده است. مراقب سالمند با انجام دادن وظایف خود با توجه به اصول مراقبتی می تواند به حفظ سلامتی وبالابردن کیفیت زندگی سالمند کمک کند.

وظایف و نکات مهم در مراقب سالمند و ارتباط و تعاملات با سالمند آلزایمری

بیماری‌های شایعی وجود دارند که در آن‌ها نگهداری از سالمند نیازمند حساسن‌های بیشتری است. آلزایمز، یکی از این بیماری هاست که متاسفانه، در سنین بالا، گریبان تعداد زیادی از سالمندان عزیز را می‌گیرد. توجه به نکات زیر، در نگهداری و مراقبت از سالمند آلزایمری، می تواند هم برای پرستار سالمند و هم برای بیمار، مفید باشد:

 • یکی از اصلی‌ترین وظایف پرستار سالمند الزایمری، حفظ و ادامه یک ارتباط ساده و دوستانه است. برخی اوقات که سالمند بیماری‌های خاصی دارد این مورد بیشتر خود را نشان می‌دهد.
 • در نگهداری درست از بیماران آلزایمری، یکی از نکات اصلی برقراری ارتباط چشمی و استفاده از کلماتی مانند سالمند است که می‌تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.
 • برای برقراری ارتباط کلامی بهتر، است دست بیمار الزایمری را بگیرید.
 • سوالات از سالمند آلزایمری را کوتاه بپرسید و دقیقا روی نکته متمرکز شوید برای مثال بجای اینکه بپرسید:”حالتان چطور است؟” بپرسید ” آیا احساس خستگی می‌کنید؟”
 • تا جای امکان انتخاب‌های سالمند را محدود کنید. بجای پرسیدن اینکه کدام لباس را امروز میپوشی؟ طوری سوال کنید که نخواهد گزینه‌های زیادی را در ذهن بیاورد بجای آن بگویید پیراهن قرمز را میپوشی یا آن پیراهن زرد را؟

وظایف مراقب سالمند و حمام کردن و تعویض لباس سالمند 
پرستار سالمند در منزل با تجربه بالا و مجوز رسمی ; نگهداری و مراقبت از سالمند شما

کمک به سالمند در انجام کارهای روزانه مانند حمام کردن و لباس پوشیدن جزو وظایف اصلی پرستار سالمند است. این کمک‌ها تأثیر زیادی روی سلامت روحی و فیزیکی سالمند خواهد داشت. کارهایی مانند شانه کردن موها، پوشیدن لباس‌های زیر تمیز، آرایش و عطر زدن تأثیر زیادی بر روی روحیه و اعتماد به نفس سالمند خواهد گذاشت.

مراقب سالمند برای حفظ آراستگی و لباس پوشیدن سالمند وظایف زیر را دارد:

 • لباس‌های راحت انتخاب کنید. اگر از کمربند‌های کشی راحت استفده کنید لباس پوشیدن سالمند و یا تعویض لباس برای وی ساده تر خواهد بود به شکلی که ممکن است خودش بتواند لباس بپوشد.
 • بهتر است که لباس‌هایی که سالمند می‌خواهد بپوشد را به‌ترتیب پوشیدن قرار دهید و از سالمند بخواهید که خودش به ‌ترتیب لباس‌ها را تا جایی که می‌تواند بپوشد.
 • در صورتی که سالمند مشکلاتی بابت مسواک زدن داشته باشد بهتر است روش‌های جایگزین برای شستن دهان مانند دهانشویه را استفاده کنید
 • در حمام صندلی و دستگیره‌هایی برای کاهش احتمال افتادن سالمند باید نصب شوند. جدای از این وسایل باید در محل حضور داشته و از سالمند مراقبت کنید.
 • دوش گرفتن سالمند باید کوتاه باشد و بهترین میزآن ان دوبار در هفته است.
 • رفتن به حمام و یا وان برای سالمند کمی مشکل است گاهی می‌توانید از شستشوی سر در سینگ ظرف شویی یا لگن استفاده کنید.

وظایف مراقب سالمند در جلوگیری از افتادن و زمین خوردن سالمند

یکی از اتفاقات رایج که باعث مشکلات فراوانی برای فرد سالمند می‌شود افتادن است. این افراد به دلیل ضعف جسمانی که دارند ممکن است براحتی زمین بخورند و متأسفانه به دلیل ضعف جسمانی آسیب‌های جدی ببینند. برای جلوگیری از این اتفاق باید یک سری مراقبت‌ها و کارهای پیشگیرانه را انجام دهیم:

 • برداشتن فرش‌های کوچک در مسیر سالمند خطر افتادن را کم می‌کند. تمامی فرش‌ها را بوسیله چسب فرد روی زمین فیکس کنید که هیچ جا برآمدگی نداشته و مانعی سر راه سالمند نباشد.
 • سیم‌ها و کابل‌ها را چک کنید تا در جای خود روی بورد الکترونیکی قرار داشته باشند. این وسایل باید از سر راه سالمند در منزل برداشته شوند.
 • لوازم خانگی اضافه که راه سالمند را سخت می‌کنند را بردارید.
 • در راه پله‌ها و دستشویی و حمام از نرده استفاده کنید. مطمئن باشید که این نرده‌ها و تمام دستگیره‌ها سالم هستند و به درستی کار می‌کنند.
 • به صورت دائم کنترل کنید تا برآمدی و یا مانعی بر سر راه سالمند قرار نداشته باشد.
 • نور کافی برای خانه در تمام قسمت‌ها ایجاد کنید. در همه قسمت‌های خانه از چراغ خواب استفاده کنید.

وظایف مراقب سالمند در ورزش سالمندان

ورزش و تحرک بدنی می‌تواند در سلامت قلب، عضلات و مفاصل و خواب راحت در شب مفید واقع شود. پرستار سالمند باید به دنبال روش‌هایی باشد تا توسط آن تحرک و ورزش را در برنامه روزانه سالمند قرار دهد. ولی حتما قبل از انجام هرگونه حرکت فیزیکی با پزشک معالج بیمار مشورت کنید.

پرستار سالمند در منزل با تجربه بالا و مجوز رسمی ; نگهداری و مراقبت از سالمند شما

نقش پرستار سالمند در افزایش انگیزه و امید به زندگی سالمند

پرستار سالمند با در نظر گرفتن نکات زیر می تواند سالمند تحت مراقبتش را برای داشتن یک زندگی فعال تشویق کند:

 • پرستار سالمند می تواند یک برنامه منظم برای پیاده روی روزانه با سالمند تنظیم کند. (پیاده روی برای خود پرستار سالمند نیز مفید خواهد بود!)
 • پرستار سالمند می تواند اجازه دهد تا سالمند در بعضی کارهای خانه مانند گردگیری، آبیاری گیاهان و یا کارهای کوچک دیگر (در حد توان سالمند) به او کمک کند.
 • اگر سالمند قادر به جابجا شدن نیست، پرستار سالمند باید ورزش های بسیار ساده را برای او در نظر بگیرد، مانند به جلو یا عقب انداختن یک توپ سبک.
 • اگر راه رفتن برای سالمند مشکل است، پرستار سالمند می تواند به جای پیاده روی، دوچرخه ثابت را برای سالمند در نظر بگیرد. ورزش کردن با دوچرخه ثابت، فشار کمتری را به زانو ها و سایر مفاصل وارد می کند.
 • بدن سالمند، به خصوص در هوای گرم، باید هیدراته بماند و دچار کم آبی نشود. پرستار سالمند باید این موضوع را تحت نظر داشته باشد و در طول ورزش، مرتب به سالمند آب یا آب میوه تعارف کند تا سالمند دچار احساس تشنگی نشود.

گفتار درمانی سالمندان

کارشناسان گفتار درمانی به سالمندان کمک می‌کنند توانایی برقراری ارتباط واضح و صحبت کردن خود را به دست بیاورند و یا تقویت کنند.

کاردرمانی سالمندان

یک متخصص کار درمان به سالمندان دچار ناتوانی‌های جسمانی، اجتماعی و یا عاطفی کمک می‌کند تا بتواند فعالیت‌های روزانه خود مانند غذا خوردن، استحمام و لباس پوشیدن و … را انجام دهد.

فیزیوتراپی سالمندان در منزل

بسیاری از سالمندان در انجام فعالیت‌های روزانه و بهبود عملکرد جسمانی خود پس از یک بیماری یا آسیب دیدگی به کمک نیاز دارند. در این موارد یک فیزیوتراپ مجرب می‌تواند سالمند را در بازیابی توانمندی و تقویت ماهیچه‌ها کمک کند.

خدمات روانپزشکی

در دوران سالمندی به دلیل شیوع بیماری‌های جسمانی، اختلالات روانی سالمندان پنهان میماند. از این رو مرکز سلامت اول به درخواست خانواده‌ها، مشاورین روانشناس خود را به منزل سالمند اعزام و خدمات لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

متخصص تغذیه برای سالمندان

متخصصان تغذیه با حضور در منزل سالمند و انجام ارزیابی‌های لازم برنامه غذایی و توصیه‌های مناسب را به سالمند ارائه می‌دهد.

پرستار سالمند خوب، چه نکاتی را باید در نظر بگیرد؟

یک پرستار بیمار خوب جزیی نگر است و همه چیز را با جزئیات یادداشت می‌کند. حتماً همه چیز را یادداشت کنید و مهم‌تر از آن عمیقاً و به جزئیات صحبت‌های بیماران گوش کنید.
اگر تا به حال دفترچه و خودکار برای یادداشت نداشته‌اید، حتماً تهیه کنید. نتیجه کار شما را شگفت زده خواهد کرد!

 • منظم بودن

منظم بودن برای یک پرستار اهمیت بسیاری دارد. به یاد داشتن زمان داروی سالمند، اساس کار است. پس پرستار بیمار باید دقیقا سر وقت باشد. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود یک پرستار بیمار در نگهداری سالمند شکست بخورد، بی نظمی و سر وقت نبودن است.

 • توانایی کنترل عواطف و احساسات

این موضوع ممکن است برای یک پرستار امری بدیهی و طبیعی باشد. اما باید بدانیم که انسان همیشه تحت تأثیر احساساتی مانند استرس، ناراحتی و … قرار می‌گیرد و این احساسات ممکن است به کار پرستار لطمه وارد کند. پرستار در واقع در مقابل بیمار و هنگام نگهداری سالمند نباید تحت تأثیر احساسات قرار بگیرد و این یک مسئولیت بزرگ برای پرستار سالمند است.

پرستار سالمند می‌تواند از روش‌های دیگری مانند مدیتیشن و روش‌های شبیه به آن که به ابزار و وسایل گران قیمت نیاز ندارند برای کنترل احساساتش استفاده کند. ورزش کردن نیز تأثیر بسیار خوبی در روحیه پرستار بیمار خواهد گذاشت.

 • انعطاف پذیری

برای یک پرستار سالمند ، روزها متفاوت خواهند بود. چرا که پرستار نمی داند که آن روز چه چیزی در انتظارش است. بنابراین، پرستار سالمند باید کاملاً انعطاف پذیر باشد و بتواند خودش را با شرایط وفق بدهد. پرستار سالمند باید برای هر پیش آمدی، آمادگی خود را حفظ کند و در زمان‌هایی که نیاز است، به سرعت عکس العمل نشان دهد. این موضوع برای مراقبت و نگهداری سالمند به دلیل تغییرات جسمی و روانی مداوم از اهمیت بیشتری برخوردار است!

 • قدرت و توانایی فیزیکی و ذهنی

کار پرستار در نگهداری از سالمند به گونه‌ای است که ممکن است در طی روزهای زیادی استراحت نداشته و یا استراحت کمی داشته باشد. بنابراین، پرستار بیمار باید توانایی فیزیکی و ذهنی خوبی داشته باشد تا بتواند در طول زمان کار، دچار کمبود انرژی نشود. ورزش کردن راه مناسبی برای تقویت قدرت فیزیکی بدن پرستار بیمار است. همچنین، پرستار بیمار می‌تواند از تمرین‌ها و بازی‌های فکری برای تقویت ذهن استفاده کند.

 • توانایی استراحت در زمان محدود

در نهایت مهم‌ترین نکته در این مورد برای پرستار سالمند این است که هر زمان که می‌تواند باید استراحت کند. خستگی، تأثیر بسیار بدی بر ذهن و کارایی یک پرستار دارد. بنابراین، پرستار باید از هر زمان کوتاهی برای استراحت کردن استفاده کند.

 • نگهداری سالمند باید سالمند محور باشد

همانطور که گفته شد، هر سالمند یک انسان است و حقوقی برابر با سایر انسان‌ها دارد. بنابراین، پرستار نیز در نگهداری سالمند باید با او مانند سایر انسآن‌ها رفتار کند. پرستار سالمند باید در کنار مراقبت پزشکی، آزادی و شخصیت سالمند را نیز در نظر بگیرد. این یک نگرش صحیح برای شروع کار یک پرستار سالمند است.

هزینه‌ها در مؤسسه سلامت اول برای نگهداری سالمند چطور محاسبه می‌شود؟

تنوع و سطوح خدمات در مرکز ارائه خدمات مراقبتی- پرستاری سلامت اول از نظر تخصصی سطوح مختلف را در بر می‌گیرد. مدت زمانی که سالمندان تمایل به دریافت خدمات دارند نیز با توجه به شرایط می‌تواند بازه‌های مختلف را در بر گیرد. از این رو سالمندان و خانواده‌های گرامی با تماس و برقراری ارتباط با مشاورین ما که به صورت 24 ساعته آماده خدمات رسانی هستند، می‌توانند از جزئیات هزینه خدمات اطلاع یابند.

توصیه هایی برای استخدام پرستار سالمند ارزان در منزل

پرستار سالمند ارزان و هزینه های مربوط به مراقبت و نگهداری از سالمند که هم با کیفیت باشد و هم به صرفه، اهمیت بالایی دارد. این نکته هم هزینه های پرستار بالاست و حقوق بازنشستگان و خانواده های سالمندان کفاف آن را نمیدهد یک مساله اجتناب نا پذیر است. به همین دلیل باید در انتخاب و استخدام پرستار دقت بالایی داشته باشیم و از نظر هزینه بهترین پرستار و به صرفه ترین پرستار و مراقب سالمند رو انتخاب کنیم.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته این خدمات شامل بیمه میشود ولی متاسفانه در کشور ما این مساله هنوز تبدیل به قانون نشده و خانواده ها تحت فشار زیادی هستند برای هزینه های پرستاری و مراقبت از سالمندان و پدر و مادر خود.به همین خاطر پرستار سالمند ارزان و با کیفیت دغدغه اصلی خانواده شده و بسیاری از فرزندان دنبال این مراقب ها و پرستار ها هستند.

پرستار سالمند ارزان

در استخدام پرستار، علاوه بر هزینه پرستار، باید به مهارت و تخصص و کیفیت خدمات پرستار توجه نمود.

در کنار دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل رضایت و آرامش سالمند نکته ی بسیار مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

طبق مطالعات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است، اغلب سالمندان تمایل دارند دوران سالمندی خود را در منزل خود سپری کنند. آشنایی با محیط خانه و خاطرات لذت بخشی که طی سال‌های عمر خود در خانه خود تجربه کرده اند و آزادی که در خانه خود دارند، بسیاری از رخداد های دوران سالمندی را برای آن‌ها قابل تحمل می‌کند. این موضوع، به ویژه برای سالمندان مبتلا به اختلالات بینایی و آلزایمر، دارای اهمیت ویژه‌ای است.

مراقبت از سالمند در خانه دسترسی به هدف دریافت خدمات مقرون به صرفه در منزل، در محیطی لذت بخش را برای سالمند فراهم می کند. اما خانواده نقش مهمی در انتخاب پرستار و مراقب مناسب برای سالمند دارند.

 چگونه خدمات با کیفیت و با هزینه مناسب دریافت کنیم؟

جست و جو و انتخاب پرستار و مراقب سالمند در منزل برای خانواده فرآیندی زمان بر و پر استرس است و نیازمند آگاهی کامل از ناتوانی ها و نیازهای سامند است. از سویی با توجه به عدم پوشش بیمه از خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان ما به شما چند توصیه در جهت برآورد هزینه و انتخاب خدمات پرستار سالمند ارزان در منزل ارائه می دهیم.

 • لیستی از خدمات مورد نیاز خود تهیه کنید. 

فعالیت هایی که سالمند می تواند به صورت مستقل انجام دهد را مشخص کنید و مواردی که نیازمند کمک مراقب یا پرستار سالمند هستید را نیز مشخص کنید. خدماتی که سالمند نیاز دارند شامل خدمات مراقبتی مانند انجام امور شخصی و فعالیت های روزمره و همچنین خدمات درمانی و توانبخشی است.

 • سعی کنید به کمک کارشناسان مشاور کمترین زمان را که مراقبین می توانند برای ارائه خدمت در کنار شما باشند برآورد کنید.

درمورد برخی از بیماری ها با بهبود شرایط سامند میتوان از ساعات حضور مرقب و یا پرستار سالمند در منزل کم کرد. درمورد سالمندانی که در طول شب توسط فرزندان و سایر اعضای خانواده مراقبت می شوند میتوان از خدمات پاره وقت استفاده کرد.

 • اگر می توانید، در روزهایی از هفته و یا اخر هفته در کنار سالمند باشید

با این کار، می توانید مدت حضور مراقب را کاهش دهید و انجام برخی از امور را بر عهده بگیرید و در نتیجه، به میزان قابل توجهی، هزینه‌های مراقبت از سالمند را کاهش دهید.

 • قیمت پرستار سالمند را در مراکز مختلف، مقایسه کنید:

از بین مراکز مختلف با توجه به سابقه کار و میزان رضایتی که سایر خانواده ها برای آنها ثبت کرده اند، مراکز معتبرتر را انتخاب و هزینه خدمات مورد نیاز خود را با یکدیر مقایسه کنید و نسبت به انتخاب مراکزی که قیمت های خیلی پایین تری نسبت به سایرین ارائه می دهند باشید.

 
پرستار سالمند با قیمت ارزان

توصیه‌های مهم در دریافت خدمات پرستار سالمند با کیفیت و با هزینه مناسب

چه عواملی در تعیین هزینه خدمات پرستار سالمند در منزل موثرند؟

روش های بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از انها در هزینه های خدمات مراقبتی در منزل صرفه جویی کرد. اما برای این کار در ابتدا باید عواملی که در تعیین هزینه موثراند را شناسایی و با استفاده از مشاوره های کارشناسان مجرب مناسب ترین راه کار برای کاهش هزینه را در نظر بگیریم:

 • نوع خدمات موردنیاز(مراقبتی، درمانی، توانبخشی)
 • سطح سلامتی و توانایی جسمانی سالمند
 • مدت زمانی که به مراقب یا پرستار سالمند نیاز داریم
 • محل سکونت: نزدیک بودن محل زندگی مراقب / پرستار به منزل سالمند به دلیل کاهش وقت و هزینه رفت و آمد موجب کاهش هزینه می شود.

پرستار سالمند در منزل تهران

هزینه پرستار سالمند در منزل تهران، در شرکت های پرستاری مختلف مثل سلامت اول یا سایر شرکت ها متفاوت است. این تفاوت بستگی به نوع خدمات و مدت زمان خدمات نظیر؛ پاره وقت و تمام وقت، و همچنین نوع خدمات مراقبتی و درمانی دارد. همچنین ممکن است سالمند عزیز شامل خدمات سالمند پوشکی هم باشد و پرستار مربوطه باید این خدمات را بلد باشد.
بنابراین، نوع خدمات، مدت زمان خدمات، میزان سلامت سالمند و میزان مراقبت از آن همگی در قیمت پرستار سالمند، تاثیر داشته و در هزینه نهایی تغییر ایجاد میکنند.به همین دلیل بهترین کار تماس با شرکت پرستاری سلامت اول و سوال از مشاوران می باشد.
قیمت پرستار تمام وقت نیز به همین ترتیب و روال تعیین می‌شود. هزینه پرستار تمام وقت در منزل معمولاً به عوامل دیگری نظیر شهر محل سکونت هم ربط دارد. مثلاً پرستار منزل شرق تهران و یا پرستار منزل در کرج میتواند در مبلغ و هزینه تاثیر داشته باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را مطرح کنید
47 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید
 • پرستار سالمند
  محمد محمدی
  2022/02/23 17:00

  پرستار سالمند در منزل تهران فقط هستش یا در سایر شهرستان ها هم وجود داره؟

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/23 17:10

   سلام وقت بخیر خیر متاسفانه خدمات پرستار سالمند فعلا تنها در تهران وجود داره

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  شیرین جوگندمی
  2022/02/23 16:59

  چطور میتونم پرستار برای سالمند خودم بگیرم ؟؟ میتونم انتخاب کنم کی باشه یا نباشه انتخاب کنم پرستارم رو

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/23 17:08

   سلام وقت بخیر بله شما میتونید در ابتدا پرستار مناسب سالمند خودتون رو با مصاحبه انتخاب نمایید

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  مهدی محمدی
  2022/02/23 16:58

  مراقبت و نگهداری سالمند در خانه تنها هستش یا میشه در جاهای دیگه هم باشه برای مثال در سر کار؟

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/23 17:06

   سلام وقت بخیر در رابط با این موضوع باید با کارشناسان مجموعه صحبت انجام بدید به احتمال زیاد در صورت تقبل هزینه های جابجایی توسط شما، پرستار از سالمند شما امکان پذیر است.

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  ریحانه زیانی
  2022/02/23 16:57

  مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به چه صورت انجام میشه آيا تنها یک پرستار فرستاده میشه ؟

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/23 17:04

   سلام وقت بخیر اگر منظورتون این هستش که تنها یک نفر فرستاده میشه به صورت اجباری و شما حق انتخاب ندارید خیر شما میتونید با پرستار های مختلف مصاحبه کنید و پرستار سالمندی که مد نظرتون هستش رو انتخاب کنید تا از سالمند عزیز شما نگهداری کنند

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  مهدی مهدوی
  2022/02/21 17:14

  وقت بخیر نگهداری از سالمند به چه صورت انجام میشه؟ و پرستار چه خدماتی را ارائه میده؟

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/21 17:33

   وقت شما بخیر نگهداری از سالمند شما به شیوه های مختلفی میتونه صورت بگیره که بسته به نیاز سالمند شما و بودجه ای که توانایی هزینه آن را دارید صورت میگیره. برای استخدام پرستار سالمند در منزل میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  محمد ثقفی
  2022/02/21 17:12

  سلام روز بخیر پرستار سالمند در منزل فقط خدمات ارائه میده پدر من بخاطر آلزایمر و بیماری که داره نمیتونه از من دور شه آیا امکانش هست در روز پرستار بنده رو همراهی کنه؟

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/21 17:35

   برای نگهداری سالمند به این صورت می بایستی با مشاورین ما در ارتباط باشید و در صورت پذیرفتن شرایط توسط پرستار این امر امکان پذیر است

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  عاطفه شجاعی
  2022/02/21 17:10

  سلام پرستاری سالمند در تهران فقط امکان داره یا در شهرستان ها هم خدمات ارائه میشه؟ من برای پدر سالمندم پرستار میخوام

  پاسخ
  • پرستار سالمند
   علی ثقفی
   2022/02/21 17:36

   وقت بخیر خیر محدوده پشتیبانی خدمات پرستاری سالمند فقط در تهران می باشد

   پاسخ
 • پرستار سالمند
  مسعود عزتی
  2022/02/21 09:11

  نسبت به سایر مراکزی که در این زمینه کار می کنن قیمت و کیفیت کارتون خیلی بهتره بوده. ممنونم ازتون.

  پاسخ
 • پرستار سالمند
  امیرحسین
  2022/01/16 11:11

  از خدمات پرستاری سالمند شما استفاده کردیم ممنونم

  پاسخ
 • پرستار سالمند باید به احساسات و عواطف سالمندان توجه داشته باشد. خوش اخلاق و خوش رو باشد و با صبر و مهربانی با سالمند رفتار کند.
  همینطور از درک بالایی برخوردار باشد و گوش شنوا داشته باشد مراقب سالمند و مسئولیت پذیر باشد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

4/5 - (37 امتیاز)
تماس 1527