مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

رادیولوژی در منزل

خدمات رادیولوژی در منزل شرایطی را برای شما فراهم می سازند تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز عکسبرداری، رادیولوژی های موردنظر خود را انجام دهید. در حال حاضر تجهیزات متنوعی برای رادیولوژی در خانه تولید شده اند که همان قابلیت های تجهیزات بیمارستانی را دارا هستند. تفاوت آن ها در ابعاد و اندازه کوچک تجهیزات رادیولوژی در خانه است. این خدمات مزایای قابل توجه ای برای شما عزیزان به همراه دارند که مهم ترین آن ها شامل عدم نیاز به مراکز درمانی، عدم تحمل سختی و ماندن در ترافیک، عکسبرداری در محیطی آرام و امن می شوند. در ادامه این نوشتار به بررسی بیشتر این خدمات در سلامت اول خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

رادیولوژی در منزل

ویژگی خدمات رادیولوژی در منزل سلامت اول

زمان

سرعت عمل

شبانه روزی

روحیه بیمار

خدمات رادیولوژی در منزل

خدمات رادیولوژی در منزل

خدمات رادیولوژی در منزل از یک مجموعه دستگاه ها برای تهیه تصاویر دقیق از بخش های داخلی بدن استفاده می نماید. این دستگاه ها امواج خاصی دارند و این امواج شامل امواج مغناطیسی، امواج اولتراسوند و اشعه های ایکس می شوند. طی سال های گذشته شاهد رشد و پیشرفت قابل توجه ای حوزه پزشکی بوده ایم و این امر موجب شده تا بتوان خدمات رادیولوژی را در منزل نیز ارائه نمود. به موجب این خدمات دیگر نگرانی خاصی بابت انتقال بیمار به مراکز درمانی نخواهید داشت و این موضوع اثرات مثبت بسیار زیادی بر کاهش استرس بیماران هنگام مراجعه به این مراکز دارد. 

مزیت استفاده از رادیولوژی در منزل سلامت اول

استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل سلامت اول مزایای قابل توجه‌ای برای شما به همراه دارد که نباید به سادگی از کنار آن‌ها عبور کرد. این مزایا شامل موارد زیر می‌شوند.

 • پیشگیری از ماندن در صف انتظار و تحمل خستگی های ترافیک
 • عدم نیاز به انتقال بیمار به مراکز رادیولوژی
 • کاهش خطرات انتقال بیمار به مراکز عکسبرداری
 • انجام رادیولوژی با بالاترین کیفیت و در محیطی آرامش بخش
 • انجام رادیولوژی در سریع ترین زمان ممکن و دریافت نتیجه پس از اتمام فرایند
فرم درخواست متخصص رادیولوژی در منزل
رادیولوژی در منزل

دستگاه های رادیولوژی در منزل

همان‌گونه که در بخش های قبل نیز اشاره شد دستگاه های رادیولوژی در منزل براساس نوع اشعه ای که دارند متفاوت هستند. این دستگاه ها قابلیت های قابل توجه ای برای رادیولوژی دارند و عمدتا شامل دستگاه های ام آر آی، سنوگرافی، رادیولوژی و سیتی اسکن می شوند.

رادیولوژی در منزل چگونه انجام می شود؟

در حال حاضر متقاضیان بسیار زیادی را می توان دید که درخواست انجام رادیولوژی در خانه را دارند؛ چرا که توانایی لازم برای انتقال بیمار به مراکز عکسبرداری را ندارد. این دسته رادیولوژی ها به گونه ای است که متخصصین با مراجعه به منزل شما تمام پروسه و فرایند عکسبرداری را در منزل انجام می‌دهند. تجهیزاتی که برای این امر مورداستفاده قرار می‌گیرند همگی از قابلیت جابجایی برخوردار بوده و تمام امکانات تجهیزات مراکز درمانی را دارند.

تفاوت این دستگاه ها با نمونه های دیگر در اندازه و ابعاد آن ها است. تجهیزات رادیولوژی در منزل از نظر اندازه کوچک‌تر هستند. طی این فرایند ابتدا تجهیزات آماده می شود سپس با توجه به دستورات پزشک عکسبرداری لازم صورت می‌پذیرند. در این راستا اندامی که قصد عکسبرداری از آن را دارید در حالت مناسبی قرار داده می‌شود. در مرحله بعد پزشک یک صفحه را زیر اندام قرار داده و اشعه ایکس را به اندام موردنظر نزدیک می کند. با قرارگیری اندام بین صفحه و اشعه ایکس، اشعه تابانده می‌شود.

مرکز تخصصی خدمات پرستاری سلامت اول، علاوه بر انجام رادیولوژی در منزل، خدمات اعزام پرستار سالمند، کودک و بیمار را نیز، ارائه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از مددجویان عزیز، با آرامش خاطر در منزل شخصی از خدمات پرستاری در منزل بهره‌مند گردند.

اعزام رادیولوژیست به منزل

آمادگی جهت انجام رادیولوژی در منزل

این آمادگی ها اشاره به اقداماتی دارند که بایستی پیش از انجام رادیولوژی در منزل انجام دهید. در برخی موارد خاص ممکن است نیاز به انجام اقداماتی داشته باشید؛ در غیر این صورت این فرایند آمادگی چندانی ندارد. تنها نکاتی که باید در این راستا رعایت شوند جداسازی هرگونه جواهرات ایمپلنت های مربوط به جراحی های دیگر است.

رادیولوژی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که توانایی مراجعه به مراکز عکسبرداری را ندارند می توانند از خدمات رادیولوژی در منزل استفاده کنند. اگر بخواهیم اشاره ای کوتاه به این افراد داشته باشیم موارد زیر را می‌توان نام برد.

 • افراد سالمند
 • بیمارانی که از شکستگی لگن و یا پاهای خود رنج می‌برند.
 • بیماران مبتلا به آسم که اجازه خروج از منزل را در هوای آلوده ندارند.
 • بیمارانی که قابلیت های حرکتی ندارند.
 • افرادی که با آسیب های مغزی نخاعی و سکته مغزی مواجه شده اند.
 • بیمارانی که در منزل بستری هستند.

رادیولوژی برای چه کسانی مضر است؟

رادیولوژی عمدتا برای کودکان و خانم های باردار مضر است چرا که می‌تواند مشکلات متعددی را برای آن ها ایجاد کند. به طور قطع نمی‌توان گفت رادیولوژی بر جنین اثرات منفی دارد؛ اما بهتر است در این زمینه حتما با پرستار کودک متخصص یا پزشک، مشورت کنید.

رادیولوژی در منزل

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که بیان شد می‌توان به این نتیجه دست یافت که رادیولوژی در منزل پیشنهادی عالی برای افرادی است که نمی‌توانند به مراکز عکس‌برداری مراجعه کنند. این خدمات برای افراد سالمند، تسهیل نگهداری از بیماران مبتلا به سکته مغزی و شکستگی لگن و افراد بستری در منزل مناسب است و باید با کیفیتی عالی ارائه شوند.

سوالات متداول

یک مجموعه دستگاه‌هایی است که برای تهیه تصاویر دقیق از بخش های داخلی بدن استفاده می‌شود. 

دستگاه های رادیولوژی براساس نوع اشعه ای که دارند متفاوت هستند. این دستگاه ها قابلیت های قابل توجه ای برای رادیولوژی دارند و عمدتا شامل دستگاه های ام آر آی، سنوگرافی، رادیولوژی و سیتی اسکن می شوند.

بیماران مبتلا به آسم که اجازه خروج از منزل را در هوای آلوده ندارند. بیمارانی که قابلیت های حرکتی ندارند. و یا افرادی که با آسیب های مغزی نخاعی و سکته مغزی مواجه شده اند. نتیجه رادیولوژی به منزل آن‌ها ارسال خواهد شد.

رادیولوژی عمدتا برای کودکان و خانم های باردار مضر است چرا که می تواند مشکلات متعددی را برای آن ها ایجاد کند. به طور قطع نمی توان گفت رادیولوژی بر جنین اثرات منفی دارد؛ اما بهتر است در این زمینه حتما با پزشک مشورت کنید.

عدم نیاز به انتقال بیمار به مراکز رادیولوژی، انجام رادیولوژی با بالاترین کیفیت و در محیطی آرامش بخش، کاهش خطرات انتقال بیمار به مراکز عکسبرداری می‌توان از مزایای رادیولوژی در منزل نام برد.

رادیولوژی در منزل با توجه به شرایط بیمار و آمادگی بیمار جهت روند بهبود خود تعرفه‌های متعددی دارد که می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از آنجا که در هچ یک از رادیوگرافی های دندانپزشکی (بجز سیالوگرافی) از ماده حاجب استفاده نمیشود ،پس مادر میتواند پس از انجام رادیوگرافی‌هایش با خیال راحت به فرزندش شیر بدهد.

 خیر؛ به هیچ عنوان نباید بیمار جواهرات، طلا، چیزهای فلزی و … را در زمان رادیولوژی همراه خود داشته باشد.

 
برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.