021-27630
استخدام مراقبین

استخدام مراقبین

مرکز شبانه روزی ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل سلامت اول  بر این باور است که حفظ سلامت جسمانی و روانی افراد جامعه به میزان  تخصص و انگیزه نیروهای مراقبتی و درمانی وابسته است. از این رو این مرکز در نظر دارد از افراد متخصص و مشتاق در زمینه مراقبت، پرستاری و همچنین توانبخشی کودکان، سالمندان و بیماران دعوت به عمل آورد.

مراقب سالمند، مراقبت کودک، مراقب بیمار، پرستار کودک، پرستار سالمند و پرستار بیمار، گفتار درمان، کاردرمانگر، فیزیوتراپ، روانشناس و سایر رشته های مرتبط می توانند از طریق تکمیل فرم زیر تمایل به همکاری خود را با مرکز سلامت اول اعلام کنند.

استخدام پرستار در منزل برای افرادی که برای اولین بار اقدام به این کار می کنند در ابتدا دشوار و سرشار از استرس است. اما دانستن اصول اساسی و نکاتی که باید در زمان مصاحبه به آن توجه نمود باعث کاهش بار روانی و آسودگی خاطر خانواده می شود.

مراقبت برای گروه های مختلفی از اعضای مختلف مورد نیاز باشد. گاهی خانواده تصمیم دارد برای فرزند خود مراقب استخدام کند، گاهی برای بیماران خود در منزل نیاز به پرستار حرفه ای یا مراقب است و در بسیاری از مواقع خانواده اقدام به استخدام پرستار و مراقب برای سالمندان خود می کنند.

برای کمک به شما در زمان استخدام پرستان ما به نکاتی که باید توسط خانواده مد نظر قرار گیرد اشاره نموده ایم:

استخدام پرستار

شرح وظیفه جامع و کامل تهیه کنید

نوشتن دقیق شرح وظایف پرستار و مراقب برای مشخص کردن انتظارات و تعیین توانمندی پرستار و مراقب از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای تهیه این لیست نیاز های عزیزان خود را مد نظر قرار دهید، توجه کنید که آنها دقیقا در چه اموری نیاز به کمک دارند.

علاوه بر توجه به نیاز های عزیزان خود باید به مدت زمانی که برای در دسترس بودن پرستار یا مراقب در نظر دارید و هزینه های مراقبتی نیز توجه کنید.

در پرداخت حقوق و مزایای در زمان استخدام پرستار منعطف باشید

به آنها بگویید  که در صورت با تجربه بودن پرستار و یا رضایت شما امکان افزایش در میزان دریافتی آنها وجود خواهد داشت. به این نکته توجه کنید اگر مراقب و یا پرستاری راضی به کار کردن با حقوقی کمتر از میزان متوسط حقوق معمول شد بدون شک توانایی مهارت مراقبت صحیح و اصولی از عزیزان شما را ندارد.

پرداخت حقوق را مستند کنید

در زمان استخدام روش پرداخت حقوق مراقب و پرستار را مشخص کنید. از مراکزی که اقدام به استخدام پرستار می کنید درمورد نحوه ی پرداخت حقوق اطلاعات کافی کسب کنید و روند قانونی را در این زمینه اعمال کنید. و در زمان پرداخت مدارک و رسید را به صورت مستند جمع آوری کنید. تمام حقوق مراقب و پرستار را در نظر بگیرید و بر اساس توافق قبلی صورت گرفته اقدام به پرداخت حقوق کنید.

استخدام پرستار

مصاحبه متعدد و دوره های آزمایشی داشته باشید

برای استخدام پرستار از مراکز ارائه دهنده خدمات در منزل درخواست کنید تا چند نفر را برای مصاحبه معرفی کنند، زیرا مصاحبه با یک نفر نمی تواند برای امور مهمی مانند مراقبت و نگهداری کافی باشد و به شما در مورد انتخاب درست اطمینان بدهد. اغلب در مراکز معتبر مراقبین و پرستاران مدت مشخصی را می توانند به صورت آزمایشی برای تایید نهایی به انجام امور محوله بپردازند.

برای مصاحبه سه مرحله را در نظر بگیرید: مصاحبه اولیه به صورت تلفنی برای آشنایی با شرایط مراقب و پرستار مطابق با انتظار شما است. در صورتی که هر دو در این مرحله با شرایط موافقت اولیه خود را اعلام نمودید زمانی را برای انجام مصاحبه حضوری در نظر بگیرید.

در مصاحبه حضوری به ویژه اگر برای کودکان و یا سالمندان خود به مدت طولانی اقدام به استخدام پرستار می کنید سعی کنید رابطه بین پرستار و یا مراقب را با کودک و سالمندتان مورد ارزیابی قرار دهید.

پس از انتخاب افرادی که در مصاحبه مورد تایید بوده اند یک دوره آزمایشی را حتما در نظر بگیرید زیرا مصاحبه با زندگی واقعی و مشاهده عملکرد بسیار متفاوت خواهد بود. طی این دوره شما اطمینان پیدا خواهید کرد که پرستار و مراقب تا چه میزان مهارت و تجربه دارند و وظایف محوله رابه درستی انجام می دهند.

در زمان مصاحبه سوالات متعدد بپرسید

پرسیدن سوالات با جزئیات بیشتر به شما کمک می کند تا فردی قابل اعتماد و دلسور را بیابید. در مورد سوابق کاری انها سوال کنید. موقعیت هایی که نگرانی های اصلی شما هستند را برای مراقب و پرستار ترسیم کنید و بپرسید برای موقعیت های اورژانسی چه برنامه ریزی دارند.

به عنوان مثال: اگر سالمند مبتلا به آلزایمر شما از انجام استحمام اجتناب کند چگونه شرایط را مدیریت می کنید؟

اگر کودک از خوردن غذ ا امتناع کند چگونه ا او رفتار می کنیدو…

استخدام پرستار

سابقه کاری فرد را بررسی کنید

حتی اگر در زمان مصاحبه مراقب و پرستار به نظر شما بی عیب و نقص و کاملا حرفه ای بودند باز هم در مورد سابقه کاری او تحقیق کنید. از خانواده هایی که قبلا با او کار کرده اند در مورد عملکرد پرستار سوال کنید.

با توجه به اینکه سالمندان بیش از سایرین در معرض سوء استفاده های مالی قرار دارند لزوم تحقیق و بررسی برای استخدام پرستار و مراقب بیش از سایرین دارای اهمیت است.

فهرست
تماس