مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

فیزیوتراپی در منزل

یکی از خدمات مهمی که سلامت اول ارائه می‌کند، خدمات فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی منزل انواع مختلفی دارد. زمانی که مشکلات عصبی، قلبی، تنفسی، مشکلات عضلانی و درد شما را درگیر کنند، باید از خدمات فیزیوتراپی استفاده کنید.

از سوی دیگر به هر دلیلی اگر جسم شما با مشکل مواجه شده است و روان شما آرام نیست، می‌توانید فیزیوتراپی را انجام دهید. بدین صورت که ابتدا با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید وبا انجام تمرینات مختلف ورزشی، در درمان خود بکوشید. در مورد خدمات مختلفی که سلامت اول در این زمینه ارائه می‌کند، صحبت خواهیم کرد.

بسیار مهم است که بعد از یک آسیب، جسم توان بخشی شود. فیزیوتراپی در منزل یک روش توان بخشی کم دردسر است که می‌تواند حرکت و قدرت در یک فرد را بازیابی کند. در فیزیوتراپی روش‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند تا در نهایت اختلالات جسمانی یک فرد برطرف شوند. بسته به نوع مشکل و شرایط بدنی بیمار این روش‌ها متفاوت هستند. اگر فیزیوتراپیست شما فرد ماهری باشد، امکان این که فیزیوتراپی به خوبی پیش برود هم وجود دارد.

فیزیوتراپی در منزل

ویژگی خدمات پزشک داخلی در منزل سلامت اول

زمان

سرعت عمل

شبانه‌روزی

روحیه بیمار

خدمات فیزیوتراپی در منزل

چرا خدمات فیزیوتراپی در منزل سلامت اول؟

سلامت اول جزو معدود مراکزی است که با استخدام برترین فیزیوتراپیست‌ها، گامی نوین در عرصه درمان بیماران برداشته است. در این مرکز خدماتی باکیفیت و با قیمتی مناسب ارائه می‌شوند. در ضمن این مرکز با دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، توانسته‌ است نیاز خیلی از بیماران به بازیابی قدرت و مهارت‌های جسمی را برطرف کند. امروزه علم به روز نیروهای سلامت اول باعث شده است که رنج بیمار کم بشود. با این وجود، می‌توان روی خدمات سلامت اول حساب باز کرد.

موسسه معتبر خدمات پرستاری سلامت اول، انواع خدمات پرستاری از کودک، نگهداری از بیمار و مراقبت از سالمند در منزل را، ارائه می‌دهد. تمام مددجویان ما، می‌ توانند برجسب شرایط و نیاز خود، پرستارانی متخصص و آموزش‌دیده را به صورت ساعتی، روزانه و یا شبانه‌روزی (24 ساعته) استخدام نمایند.

انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل

شما می‌توانید برای انواع بیماری‌هایی که به نحوی در قوای حرکتی یا قدرت جسمی شما اختلال ایجاد کرده‌اند، فیزیوتراپی را استفاده کنید. انواع خدمات فیزیوتراپی که می‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید، عبارتند از:

 • فیزیوتراپی گردن و ‌کمر
 • فیزیوتراپی دست و زانو و آرنج و کتف
 • فیزیوتراپی لگن و پا
 • فیزیوتراپی صورت پس از سکته
 • فیزیوتراپی فک
 • فیزیوتراپی برای از بین بردن ضایعات نخاعی
 • فیزیوتراپی بیماران ام اس، پا کینسون و بیماران تنفسی
 • فیزیوتراپی سکته مغزی
فرم درخواست فیزیوتراپ
فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست چکاری انجام می‌دهد؟

نمی‌توان محدودیتی را برای فعالیت فیزیوتراپیست‌ها در نظر داشت چرا که خدمات آن‌ها طیف گسترده‌ای دارد. فیزیوتراپیست در مواقعی بدون استفاده از ابزارها و دستگاه‌های پزشکی، سعی می‌کند بیمار را درمان کند. درمان دستی، اصلاح حرکتی و توان بخشی به اعضای بدن در این دسته از خدمات جا دارند. دسته دیگر، اقدامات درمانی هستند که با دخالت دستگاه‌ها و ابزارهای مختلف انجام می‌شوند.‌ برخی از دستگاه‌ها و ابزارهایی که می‌توان آن‌ها را حمل نمود، توسط فیزیوتراپیست حمل شده و به منزل آورده می‌شوند. فیزیوتراپیست برای این که تشخیص دهد که بیماری شما چیست، ابتدا بدن را چک ‌می‌کند. سپس متناسب با بیماری، یک راهکار را برای درمان و فیزیوتراپی ارائه می‌دهد.

تمرینات ورزشی فیزیوتراپی

در فیزیوتراپی ممکن است بیمار اجبار به انجام برخی از تمرینات ورزشی شود. این تمرینات توان عضلانی و استقامت و تعادل یک بیمار را بهبود می‌بخشند و به بهینه شدن سطح حرکت کمک می‌کنند. بنابراین نه تنها از سیستم عصبی یک فرد حفاظت می‌شود بلکه سیستم جسمانی او نیز بهبود پیدا می‌کند. تمرینات مختلف فیزیوتراپی در منزل عبارتد از:

 1. تمرینات استقامتی مثل دوچرخه سواری یا پیاده‌روی
 2. تمرینات کششی که باعث بهبود انعطاف پذیری بدن می‌شوند.
 3. تمرینات عملکردی برای استقامت و توان
 4. تمرینات تعادلی برای هماهنگی بیشتر اعضای بدن با یکدیگر
 5. تمرینات حرکتی مثل دامنه حرکتی فعال کمکی

در چه مواردی به فیزیوتراپی نیاز داریم؟

نباید فراموش کرد که فیزیوتراپی تنها برای مراقبت از بیماران دچار سکته و یا افرادی که شکستگی استخوان دارند نیست. شما می‌توانید برای از بین بردن آثار سوء سایر بیماری‌ها از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید. تمامی مشکلات تنفسی و قلبی و … با استفاده از راهکارهای درمانی فیزیوتراپی از بین خواهند رفت. با توجه به این که این روش کاملا طولانی است و می‌توان گفت که دشواری‌هایی را به همراه دارد، بهتر است در خانه انجام شود. در این صورت هزینه‌های رفت و آمد نیز کاهش خواهند یافت.

فیزیوتراپی در محل

چه‌ کسانی به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارند؟

بیماران آلزایمری 

بیماران ام اس

بیماران شانه یخ زده

بیماران مبتلا به پارگی رباط صلیبی

بیماران سرطانی

بیماران سکته‌ای

 

بیماران پارکینسون

بیماران تشنجی

خدمات فیزیوتراپی در خانه

نقاط تحت پوشش فیزیوتراپی در منزل

خدماتی که تحت پوشش سلامت اول هستند، در سر تا سر پایتخت گسترده شده‌اند. فرقی ندارد که از کجا با ما در ارتباط هستید. در هر صورت می‌توانید به صورت اینترنتی سفارش دریافت خدمات را ثبت کنید. سپس در منزل از خدمات پزشک فیزیوتراپی استفاده نمایید. پس فیزیوتراپی در منزل سلامت اول محدودیتی از نظر نقاط تحت پوشش ندارد.

 

سخن پایانی

در این مطلب در مورد خدمات سلامت اول در رابطه با فیزیوتراپی در منزل صحبت کردیم. فیزیوتراپی در منزل انواع مختلفی دارد و برای بیماران سرطانی، سکته، ام اس، پارکینسون و بیماران تنفسی مناسب است. برای درمان این بیماران می‌توان از تمرینات ورزشی هم استفاده کرد. آنچه ‌که مهم است، این است که شما یک فیزیوتراپیست ماهر را در سلامت اول انتخاب کنید و خدمات درمانی را از او بگیرید. 

سوالات متداول

بله ابتدا با یک فیزیوتراپیست مشورت کنید و با انجام تمرینات مختلف ورزشی، برای درمان خود تلاش کنید، با صبر و تلاش فیزیوتراپی نتیجه مثبت دارد.

بله به راحتی می‌توانید فیزیوتراپی را در منزل شخصی خود انجام دهید. مرکز سلامت اول با دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، توانسته‌ است نیاز خیلی از بیماران به بازیابی قدرت و مهارت‌های جسمی را برطرف کند.

فیزیوتراپیست در مواقعی بدون استفاده از ابزارها و دستگاه‌های پزشکی، سعی می‌کند بیمار را درمان کند. درمان دستی، اصلاح حرکتی و توان بخشی به اعضای بدن در این دسته از خدمات جا دارند. بنابراین کافیست بعد از هر آسیب دیده‌گی با فیزیوتراپیست مشورت حاصل فرمائید.

فیزیوتراپی تنها برای بیمارانی که سکته کرده‌اند یا شکستگی استخوان دارند نیست. شما می‌توانید برای از بین بردن آثار سوء سایر بیماری‌ها از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید. تمامی مشکلات تنفسی و قلبی و … با استفاده از راهکارهای درمانی فیزیوتراپی از بین خواهند رفت.

فیزیوتراپی در منزل بسته به نوع تمرینات ورزشی و دستگاه‌های موردنیاز هزینه‌های متفاوتی دارد. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه‌ها با شماره 1527 تماس حاصل فرمائید.

بسته به نوع آسیب دیده‌گی و روند درمان و حتی شکل‌گیری استخوان بندی بدن افراد در جلسات فیزیوتراپی متفاوت است.

بله، متخصصین حرفه‌ای ما با دقت تمام کار شما عزیزان را پیش برده و مسئولیت های آن به عهده شرکت است.

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.