اعزام پرستار شبانه روزی سلامت اول

اعزام پرستار شبانه روزی

در سالمندی و سن بالا، خطرات زیادی انسان را تهدید می‌کند. کاری که شاید این خطرات را کاهش دهد، اعزام پرستار شبانه روزی است. معمولاً بیشتر سالمندان، به دلیل مدل زندگی کردن در ایام جوانی و یا تغذیه و ژنتیک، در سالمندی دچار مشکل می‌شوند.

فشار خون، دیابت، مشکلات جسمی، مشکلات قلبی و غیره، مشکلاتی هستند که اکثر افراد در سالمندی به آ‌ن‌ها دچار می‌شوند. این موارد باعث می‌شود که فرد سالمند نتواند به خوبی از مراقبت کند؛ شما می‌توانید با اعزام پرستار شبانه روزی، اندکی از نگرانی‌های خود کاسته کنید.

کار پرستار سالمند چگونه است؟

پرستارانی که در زمینه طب سالمندی، کار می‌کنند و از سالمندان مراقبت می‌کنند. کسانی که قصد فعالیت در این حرفه را دارند، باید برای درک و درمان نیاز‌های بهداشتی متعدد و متنوع آموزش ببینند. همان‌طور که می‌دانید نگهداری از یک فرد سالمند، اصلاً کار راحتی نیست؛ کسانتی که وظیفة پرستار سالمند را بر عهده می‌گیرند، باید افرادی خونسرد و صبور باشند. در ادامه با موضوع اعزام پرستار شبانه روزی، با ما همراه باشید.

درمان نیازهای متغیر سلامتی با اعزام پرستار

با بالا رفتن سن، نیازهای سلامتی نیز تغییر می‌کند. تشخیص طولانی مدت بیماری پارکینسون یا بیماری قلب در مقایسه سالمندان با افراد بزرگسالان جواب 40 یا 50 ساله کاملاً متفاوت است. علاوه بر این، وقتی سن افراد بالاتر می‌رود، درمان‌هایی که برای مدیریت این بیماری شروع کرده‌اید، نیز تغییر می‌کند. در حالی که شما می‌توانید با اعزام پرستار شبانه روزی در منزل، از پدر و مادر و یا مادر بزرگ و پدر بزرگ خود مراقبت کنید.

فلج مغزی و اصول پرستاری و مراقبت ازکودکان مبتلا به این بیماری
مطالعه کنید

اهمیت اعزام پرستار برای نگهداری سالمند

راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که پرستار بیمار می‌تواند کمک کند. این پرستار می‌تواند وضعیت سلامت جسمی و ذهنی  و مهارت‌های شناختی مانند تفکر را ارزیابی کند. به نوعی پرستار می‌تواند به مسئله زوال عقل نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد. در ادامه با وجود پرستار در منزل، تمامی مسائل بهداشتی حاد و مزمن در شخص مورد نظر بررسی می‌شود.

در رابطه با نگرانی‌هایی که هر خانواده برای فرد سالمند خود دارند مانند زمین خوردن، بی اختیاری، تغییر الگوی خواب، حافظه، رژیم غذایی و هیداتاسیون و پیشگیری از بیماری از بیماری اقدامات مهمی نیز صورت می‌گیرد. اعزام پرستار شبانه روزی فایده‌های زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از نکات بسیار مهمی که وجود دارد، در زمینه دارو است. با وجود پرستار، سفارش، سازمان‌دهی و مدیریت داروها؛ همچنین نظارت بر عوارض داروها و تنظیم یک رژیم دارویی و برنامه روزانه، کاملا مورد بررسی قرار می‌گیرد. یکی از مزایای اعزام پرستار شبانه روزی، رفع استرس دارو، هماهنگی قبل و بعد ملاقات با پزشک معالج و یادگیری در مورد سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی است.

اعزام پرستار شبانه روزی سلامت اول

اعزام پرستار شبانه روزی

هنگامی که سالمند، به نقطه‌ای می‌رسد که دیگر نمی‌تواند از خود محافظت کند و نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد؛ همسر و فرزندان او وقت کافی برای مراقبت ندارند، نقش پرستار پر رنگ‌تر می‌شود. می‌توان گفت وظیفه پرستار، پیشگیری است.

همان‌طور که در پیش گفتیم، خطرات زیادی سالمندان تهدید می‌کند؛ یک پرستار کاربلد و ماهر، می‌تواند در مواقع خطرناک نقش مهمی را ایفا کند. تمرکز پرستار حتی در بخش‌های توان‌بخشی منجر به آسایش بیشتر در تمام طول شبانه روز خواهد شد؛ نمی‌توان مزیت‌های اعزام پرستار شبانه روزی را نادیده گرفت.

بیماری پارکینسون را بهتر بشناسیم
مطالعه کنید

وظایف کلی پرستار بیست و چهار ساعته عبارت‌اند از:

  • یادآوری دادن داروهای سالمند
  • کمک برای نظافت مانند حمام کردن و لباس پوشیدن و غیره
  • کمک به کارهای شخصی سالمند به صورت شبانه روزی
  • انجام خریدهای کوچک در صورت نیاز
  • انجام تمرین‌هایی که باعث بازگشت سلامتی سالمند می‌شود
  • اهمیت به تمیزی اطراف، لباس‌ها و ملحفه‌های سالمند
  • همراهی با سالمند برای تفریحات خارج از منزل
  • در هنگام پیشامدهای ناخوشایند، تماس با اورژانس و خانواده فرد سالمند
  • همنشینی با سالمند و ایجاد سرگرمی برای سالمند مانند کتاب خواندن، شعر خواندن و غیره
  • هم صحبتی با سالمند و حفظ روحیات او برای جلوگیری از افسردگی و حملات قلبی

کلام آخر

به صورت کلی اعزام پرستار شبانه روزی فایده‌های زیادی برای سالمند و خانواده سالمند نیز دارد. همان‌طور که در قبل از این گفتیم، پرستار فرد سالمند شدن کار هر کسی نیست و به صبر و حوصله همچنین مهارت بالا، نیاز بسیار زیادی دارد. در این نوشتار موسسه پرستاری سلامت اول وظایف پرستار سالمندان را با شما درمیان گذاشت. امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته و مطالب مورد نظر خود را، در این مطلب پیدا کرده باشید.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527