مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

اعزام پرستار شبانه روزی

اعزام پرستار شبانه روزی سلامت اول

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

@در زمان های مختلف ممکن است برای افراد شرایطی رخ دهد که توانایی رسیدگی به خانه، کودک، بیمار و یا حتی امکان نگهداری از سالمند خود را نداشته باشند. در این مواقع شما می‌توانید با توجه به زمان و اوضاع کاری تقاضای اعزام پرستار در منزل شبانه روزی کنید.

البته در سالمندی و سن بالا، خطرات زیادی انسان را تهدید می‌کند. کاری که شاید این خطرات را کاهش دهد، اعزام پرستار شبانه روزی است. معمولاً بیشتر سالمندان، به دلیل مدل زندگی کردن در ایام جوانی و یا تغذیه و ژنتیک، در سالمندی دچار مشکل می‌شوند.

فشار خون، دیابت، مشکلات جسمی، مشکلات قلبی و غیره، مشکلاتی هستند که اکثر افراد در سالمندی به آ‌ن‌ها دچار می‌شوند. این موارد باعث می‌شود که فرد سالمند نتواند به خوبی از مراقبت کند؛ شما می‌توانید با اعزام پرستار شبانه روزی، اندکی از نگرانی‌های خود کاسته کنید.

پرستار تمام وقت چه وظایفی دارد

پرستارها برای کمک به امور خانه و نگهداری از بیمار یا کودک و سالمند استخدام می‌شوند. اکثرا استخدام و درخواست اعزام پرستار شبانه روزی برای افراد سالمند است. زمانی که فرد سالمند توانایی انجام کار های خود را ندارد و نمی‌تواند به تنهایی از خود محافظت کند، نیاز به پرستار تمام وقت دارد تا در امور روزمره فرد همراه او باشد. یک پرستار شبانه روزی یک سری وظایف مهم دارد.

اعزام پرستار شبانه روزی
پرستارها برای کمک به امور خانه، نگهداری از بیمار، کودک و سالمند استخدام می‌شوند.

از این وظایف می‌توان به کمک کردن در نظافت سالمند، انجام کار های شخصی در تمام روز، همراه سالمند به پیاده روی رفتن، رعایت نظافت اتاق و لباس، گذاشتن زمان و حرف زدن با سالمند و جلوگیری از افسردگی آن، انجام دادن فعالیت های ورزشی مناسب برای سلامت عضلات و مفصل ها و بسیاری از فعالیت های دیگر اشاره کرد.

پرستار سالمند باید بسیار مراقب وضعیت قند خون، فشار خون و دیابت فرد باشد و در صورت هرگونه تغییر در شرایط حیاتی و جسمی باید با توجه به آموزش‌هایی که دیده است وضعیت فرد را به حالت طبیعی برگرداند.

مزایای داشتن پرستار شبانه روزی

از دلایلی که باعث می شود از پرستار شبانه روزی استفاده کنید این است که پرستار تمام وقت حتی‌ در نبود شما مراقب سالمند،کودک و یا بیمار شما است. از مزایای پرستار شبانه روزی می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اعزام پرستار شبانه روزی
پرستار سالمند باید بسیار مراقب وضعیت قند و فشار خون فرد باشد.

1. در هزینه های رفت و امد برای چک کردن وضعیت بیمار صرفه جویی می شود.

2. پرستار با گذراندن دوره‌های مختلف مثل روانشناسی، کلیات پزشکی، تزریقات و…. می‌تواند به تنهایی از فرد بیمار یا سالمند مراقبت کند و‌ نیاز به بردن بیمار برای چک کردن وضعیت جسمانی نیست.

3. نزدیک بودن فرد بیمار یا سالمند در فضای خانه و کنار اعضای خانواده باعث دلگرمی فرد است و این یکی دیگر از مزایای پرستار شبانه روزی است.

نیازهای متغیر سلامتی با اعزام پرستار

با بالا رفتن سن، نیازهای سلامتی نیز تغییر می‌کند. تشخیص طولانی مدت بیماری پارکینسون یا بیماری قلب در مقایسه سالمندان با افراد بزرگسالان جواب 40 یا 50 ساله کاملاً متفاوت است. علاوه بر این، وقتی سن افراد بالاتر می‌رود، درمان‌هایی که برای مدیریت این بیماری شروع کرده‌اید، نیز تغییر می‌کند. در حالی که شما می‌توانید با اعزام پرستار شبانه روزی در منزل، از پدر و مادر و یا مادر بزرگ و پدر بزرگ خود مراقبت کنید.

اهمیت اعزام پرستار برای نگهداری سالمند

راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که پرستار بیمار می‌تواند کمک کند. این پرستار می‌تواند وضعیت سلامت جسمی و ذهنی  و مهارت‌های شناختی مانند تفکر را ارزیابی کند. به نوعی پرستار می‌تواند به مسئله زوال عقل نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشد. در ادامه با وجود پرستار در منزل، تمامی مسائل بهداشتی حاد و مزمن در شخص مورد نظر بررسی می‌شود.

در رابطه با نگرانی‌هایی که هر خانواده برای فرد سالمند خود دارند مانند زمین خوردن، بی اختیاری، تغییر الگوی خواب، حافظه، رژیم غذایی و هیداتاسیون و پیشگیری از بیماری از بیماری اقدامات مهمی نیز صورت می‌گیرد. اعزام پرستار شبانه روزی فایده‌های زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

اعزام پرستار شبانه روزی سلامت اول
مزایای اعزام پرستار شبانه روزی، رفع استرس دارو است.

یکی از نکات بسیار مهمی که وجود دارد، در زمینه دارو است. با وجود پرستار، سفارش، سازمان‌دهی و مدیریت داروها؛ همچنین نظارت بر عوارض داروها و تنظیم یک رژیم دارویی و برنامه روزانه، کاملا مورد بررسی قرار می‌گیرد. یکی از مزایای اعزام پرستار شبانه روزی، رفع استرس دارو، هماهنگی قبل و بعد ملاقات با پزشک معالج و یادگیری در مورد سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی است.

اعزام پرستار شبانه روزی

هنگامی که سالمند، به نقطه‌ای می‌رسد که دیگر نمی‌تواند از خود محافظت کند و نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد؛ همسر و فرزندان او وقت کافی برای مراقبت ندارند، نقش پرستار پر رنگ‌تر می‌شود. می‌توان گفت وظیفه پرستار، پیشگیری است.

همان‌طور که در پیش گفتیم، خطرات زیادی سالمندان تهدید می‌کند؛ یک پرستار کاربلد و ماهر، می‌تواند در مواقع خطرناک نقش مهمی را ایفا کند. تمرکز پرستار حتی در بخش‌های توان‌بخشی منجر به آسایش بیشتر در تمام طول شبانه روز خواهد شد؛ نمی‌توان مزیت‌های اعزام پرستار شبانه روزی را نادیده گرفت.

وظایف کلی پرستار بیست و چهار ساعته عبارت‌اند از:

  • یادآوری دادن داروهای سالمند
  • کمک برای نظافت مانند حمام کردن و لباس پوشیدن و غیره
  • کمک به کارهای شخصی سالمند به صورت شبانه روزی
  • انجام خریدهای کوچک در صورت نیاز
  • انجام تمرین‌هایی که باعث بازگشت سلامتی سالمند می‌شود
  • اهمیت به تمیزی اطراف، لباس‌ها و ملحفه‌های سالمند
  • همراهی با سالمند برای تفریحات خارج از منزل
  • در هنگام پیشامدهای ناخوشایند، تماس با اورژانس و خانواده فرد سالمند
  • همنشینی با سالمند و ایجاد سرگرمی برای سالمند مانند کتاب خواندن، شعر خواندن و غیره
  • هم صحبتی با سالمند و حفظ روحیات او برای جلوگیری از افسردگی و حملات قلبی

ویژگی پرستار شبانه روزی بیمار

یک پرستار به غیر از اینکه باید در زمینه نگهداری و مراقبت از فرد بیمار، سالمند و یا کودک مهارت های کامل داشته باشد، از نظر اخلاقی و رفتاری نیز باید دارای ویژگی‌‌هایی مثل خوش رو بودن، متعهد به کار، مرتب بودن و تمیز بودن، داشتن صبر زیاد در انجام امور، داشتن وجدان کاری و بسیاری دیگر از ویژگی‌های اخلاقی باشد.

پرستار شبانه روزی بیمار
مهم‌ترین نکات برای استخدام پرستار جنسیت او است.

هم‌چنین باید تاییدیه سنجش روان مخصوص پرستاران در داخل پرونده و سوابق کاری او ثبت شده باشد، تا خانواده فرد بیمار نیز از لحاظ شرایط پرستار مطمئن گردند. اگر قصد گرفتن پرستار دارید باید به نکاتی همچون میزان تحصیلات، سن، وضعیت تعهل، سابقه کاری خوب، مهارت ها و توانایی‌ها و … توجه داشته باشید.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات برای استخدام پرستار جنسیت او است. باید به این موضوع در زمان انتخاب پرستار توجه داشته باشید که فرد بیمار یا حتی خود پرستار معذب نشود و روابط گرم و صمیمی بین بیمار و پرستار ایجاد شود.

هزینه پرستار در منزل

با توجه به صحبت های گفته شده اینکه شما پرستار در چه زمینه کاری و برای چه زمان هایی از روز می خواهید هزینه آن متفاوت است. در کنار تمامی این نکات میزان حقوق بر اساس تخصص و تجربه کاری بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

پرستار شبانه روزی
میزان حقوق بر اساس تخصص و تجربه کاری بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

کلام آخر

به صورت کلی اعزام پرستار شبانه روزی فایده‌های زیادی برای سالمند و خانواده سالمند نیز دارد. همان‌طور که در قبل از این گفتیم، پرستار فرد سالمند شدن کار هر کسی نیست و به صبر و حوصله همچنین مهارت بالا، نیاز بسیار زیادی دارد. در این نوشتار موسسه پرستاری سلامت اول وظایف پرستار سالمندان را با شما درمیان گذاشت. امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته و مطالب مورد نظر خود را، در این مطلب پیدا کرده باشید.

داشتن پرستار بسیار در انجام کار های فرد اثر گذار است. موسسه پرستاری با ارائه خدمات پرستاری مناسب با توجه به نیاز شما در راحت تر شدن کار های شما کمک می کند. از جمله خدمات های پرستاری می توان به پرستار بیمار، پرستار کودک، پرستار در منزل و پرستار سالمند اشاره کرد که می توانید با انتخاب هر یک از این خدمات درخواست اعزام پرستار کنید.

علاوه بر این همان طور که می دانید نگهداری سالمند چالش های زیادی را به همراه دارد و کار نسبتا دشواری است ولی در این موسسات شما با بررسی شرایط سالمند می توانید در خواست اعزام پرستار شبانه روزی کنید تا در همه ی زمان ها در کنار سالمند شما باشند و به امور او رسیدگی کنند.


سوالات متداول

وظیفه پرستار تمام وقت چه چیزهایی می‌باشد؟

رعایت نظافت اتاق و لباس سالمند، صحبت با سالمند و جلوگیری از افسردگی وی، انجام فعالیت ورزشی، پیاده‌روی با سالمند، انجام کارهای شخصی.

هزینه پرستار در منزل چقدر می‌باشد؟

نسبت به اینکه شما پرستار را در چه زمینه ایی و برای چه زمانی از روز میخواهید هزینه آن متفاوت است و البته تخصص و تجربه کاری در میزان حقوق پرستار تاثیر گذار می‌باشد.

آیا ویژگی اخلاقی پرستار شبانه روزی مهم است؟

بله ویژگی اخلاقی پرستار بسیار مهم می‌باشد که باید دارای ویژگی هایی مثل خوش رو بودن، متعهد به کار،صبر در انجام امور، وجدان کاری بالا و مرتب و تمیز بودن باشد.

پرستار سالمند باید مراقب چه چیزهایی باشد؟

پرستار سالمند باید بسیار مراقب وضعیت قند خون، فشار خون و دیابت فرد باشد و در صورت هرگونه تغییر در شرایط حیاتی و جسمی باید با توجه به آموزش‌هایی که دیده است وضعیت فرد را به حالت طبیعی برگرداند.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.