پرستار مرد-salamateaval.com

پرستار مرد – خدمات پرستاری توسط پرستار مرد

از دید مردم عادی و معمولی پرستاری کار زنانه ای است و شغلی است که به زنان مربوط می شود. در همه جای دنیا تعداد پرستاران زن نسبت به پرستار مرد به طور نامتعادلی بالاتر است و حتی در ایران این نسبت یک به هفت است. یعنی به ازای هر پرستار مرد هفت پرستار خانم مشغول به کار است.

و حتی در آمریکا که پیشرفته ترین کشور جهان محسوب می شود، نسبت پرستاران آقا ۶ و نیم درصد می باشد. البته در گذشته این نسبت کاملا برعکس بوده است و در اروپا زمانی که طاعون همه گیر شد بیشتر پرستاران آقا بوده اند و آمریکا نیز پیشگام آموزش به پرستار مرد بود. در سال ۱۹۷۱ در آمریکا مجمع پرستاران مرد آمریکا برپا شد تا پرستاران آقا بتوانند در این فضا به راحتی مبادله اطلاعات کنند.

چه زمانی به پرستار مرد نیاز داریم؟

البته در جامعه امروز نیاز به پرستار کودک و یا پرستار سالمند خانم بسیار احساس می شود، اما برای برخی از سالمندان آقا به پرستار مرد هم نیاز گسترده ای وجود دارد. در ذهن هر کسی وقتی کلمه پرستار به میان می آید یک خانم با روپوش سفید نقش می بندد. این واقعیت که به شغل پرستاری به صورت جنسیتی نگاه شده است غیر قابل انکار است و  در واقع این شغل یک شغل زنانه به نظر می رسد. اما کشور برای پیشرفت خود نیاز دارد که هر دو جنس در تمامی مشاغل فعالیت کنند و تبحر داشته باشند.

کمبود پرستار مرد در بازار

در این حرفه نیز وجود پرستار مرد الزامی می باشد. پرستاری که بتواند در مرحله اول آرامش و آسایش بیمار را فراهم کند و در مرحله دوم خدمات پرستاری مورد نیاز سالمند را در اختیار او بگذارد.

هر آنچه باید در مورد تأخیر رشد در کودکان بدانید
مطالعه کنید

بسیاری از سالمندان آقا با همجنس خود راحت تر هستند و برخی دیگر بنا به مسائل مذهبی و یا شخصی نمی توانند بپذیرند پرستار خانم داشته باشند. به خصوص سالمندان مرد پوشکی و یا آن هایی که توان جسمیشان تحلیل رفته است با آقایان بهتر ارتباط برقرار می کنند و راحت تر هستند. اما این روز ها پرستاران مرد بسیار کم شده اند.

پرستارها وظیفه دارند وضعیت بیمار را کنترل کنند و آن را به پزشک اطلاع دهند. ممکن است پزشک دستوراتی برای معالجه بهتر بیمار به پرستار بسپارد و یا لازم باشد پرستار بیمار، او را ماساژ بدهد.

انجام تزریقات، تعویض پانسمان، تمیز کردن و ماساژ دادن از وظایف پرستاران است و دقیقا همین جا است که جنسیت پرستاران مهم می شود. پرستار مرد بهتر می تواند آرامش روانی سالمندان مرد را تامین کند. همچنین در بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان برای سالمندان سنگین وزن چه مرد و چه زن از پرستاران آقا استفاده می شود.کمبود پرستار مرد در بازار-salamateaval.com

مشکلات کمبود پرستار مرد در جامعه

همان طور که گفتیم در قدیم تعداد پرستاران مرد بیشتر بود و حتی در ایران نیز وجود پرستار زن جز تابو های جامعه به شمار می آمد. تعداد کمی پرستار زن در جامعه وجود داشت. امروزه داستان بسیار تغییر کرده است. در چند سال اخیر دانشگاه ها ظرفیت رشته پرستاری را فقط برای زنان پر می کردند و مردان نمی توانستند حتی از کنار اسم این رشته عبور کنند. اما اگر امروزه اخبار را دنبال کرده باشید متوجه می شوید که کمبود پرستار مرد به یکی از چالش های مهم نظام درمانی کشور تبدیل شده است.

فوبیای اجتماعی
مطالعه کنید

همان طور که در ابتدای این مقاله گفتیم، نسبت پرستار آقا به خانم در کشور ما یک به هفت است و اصلا نسبت قابل قبولی نیست. از طرف دیگر بسیاری از پرستاران آقا که در حال حاضر خدمت می کنند در یکی دو سال آینده بازنشسته می شوند.مشکلات کمبود پرستار مرد در جامعه-salamateaval.com

استخدام پرستار مرد

سلامت اول یک پلتفرم آسان و قابل اعتماد برای استخدام نگهدار سالمند و پرستار می باشد. شما می توانید به ما اعتماد کنید و برای دریافت خدمات مورد نیاز خود با ما تماس بگیرید.

حتی با این که پرستار آقا در جامعه کم شده است می توانید در این سایت به راحتی برای استخدام پرستار مرد درخواست دهید و یک نیروی مورد اطمینان، باتجربه و کاربلد را استخدام نمایید. کافیست با شماره های ما در این سایت تماس بگیرید و شرایط سالمند را شرح دهید.

هزینه استخدام پرستار مرد

یکی از مزیت های نگهداری سالمند در منزل و استخدام پرستار برای او می تواند جنبه اقتصادی داشته باشد و تا حد زیادی به صرفه جویی شما در هزینه ها کمک کند. البته ما کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد و برای مراقبت از بیماران شما بهترین پرستار را انتخاب خواهیم نمود.

البته ممکن است دستمزد پرستار آقا نسبت به پرستار خانم کمی بیشتر باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527