پرستار کودک دوقلو

پرستار کودک دوقلو

پرستار کودک دوقلو مهم ترین وظیفه ای که دارد مراقب از نوزاد و کودک به منظور کاهش استرس والدین می باشد. مخصوصا برای مادر زیرا در دوره ای به سر می برد که خود نیز نیاز به مراقبت دارد ولی با این وجود باید مراقب نوزاد خود نیز باشد. مراقبت از تغذیه و استراحت به موقع از نوزاد، مراقبت از سلامت و رشد او تمامی اینها با سختی ها و شیرینی داشتن فرزند همراه است. این مراقبت ها برای نوزاده های دوقلو دو برابر خواهد بود.

علاوه بر سختی مراقبت از دو نوزاد شما با هزینه های بیشتری در زندگی روبه رو خواهید بود. همچنین ممکن است تا چندین سال در یک سری کارهای روزمره مانند تمیز کردن منزل، غذا درست کردن و … دچار اختلال گردید. از هر 80 مادری که زایمان می کنند یک زایمان دو قلو می باشد. در افرادی که خودشان دو قلو بوده اند به احتمال بسیار زیادی خود نیز صاحب دو قلو می شوند.

توصیه های لازم برای نگهداری از دو قلوهای نوزاد

 

 

  1. نظم دادن و هماهنگ کردن برنامه دوقلوها باعث می شود شما مجبور نباشید هر کاری را دو بار انجام دهید. سعی کنید غذای هر دو را باهم بدهید و یا خوابشان را به گونه ای تنظیم نمایید که باهم باشد. با این هماهنگی و نظم شما وقت برای کارهای خود دارید و می توانید استراحت نمایید.
  2. استفاده از کالسکه باعث می شود شما به راحتی بتوانید دوقلوها را با خود به بیرون ببرید.
  3. مشاوره گرفتن از مادرانی که خود دارای دوقلو می باشند به شما کمک خواهد کرد که از فرزندان خود با آگاهی بیشتری مراقب کنید.
  4. کمک گرفتن از نزدیکان برای مدتی می تواند به شما کمک بزرگی باشد. همچنین می توانید برای دوقلوهای خود یک پرستار استخدام نمایید. همچنین می توانید بعضی اوقات با استخدام فردی برای نظافت منزلتان از وقت بیشتری برای رسیدگی به دوقلوها بهره مند شوید.
  5. سعی کنید برای خریدهای جزئی و خرد و خوراکتان از خریدهای اینترنتی کمک بگیرید.
  6. در کنار هم بودن دوقلوها به شما کمک خواهد کرد که بهتر بتوانید به نیازهای آن ها پاسخ دهید. پس دوقلوها را از هم جدا نکنید.
  7. یکی از اشتباهاتی که والدین نوزادان دوقلو انجام می دهند خرید دو مورد از هر چیز می باشد. درست که نوزادانتان دوقلو هستند ولی این بدان معنا نیست که هر دوی آن ها از یک وسیله لذت می برند. در ضمن شما با خریدن یک وسیله از هر چیز در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد.
نگهداری سالمندی که از دفع غیرارادی ادرار رنج می‌کشد
مطالعه کنید

توصیه های لازم برای نگهداری از دو قلوهای نوزاد

مزایای پرستار کودک دوقلو

داشتن پرستار کودک دوقلو بهترین کمک در این دوره برای شماست. یکی از مشکلاتی که در این دوره با آن روبه رو هستید کم خوابی است که خود ایجاد استرس برای مادر دارد. بزرگ کردن و مراقبت از دوقلوها کار دشواری می باشد و مادر در این دوره نیاز به کمک افرادی مانند خواهر و مادر خودشان دارند. اما خواهر و مادرشان همیشه نمی توانند در دسترس وکمکشان باشند. در اینجا داشتن پرستاری که تجربیات لازم و شناخت کافی از این شرایط را داشته باشد بهترین کمک به مادر است.

همچنین داشتن پرستار کودک دوقلو علاوه بر رسیدگی بهتر از نوزادن این امکان را فراهم می سازد تا مادر بتواند با استراحت کردن و داشتن انرژی بیشتر خانواده را مدیریت نماید.

مزایای پرستار کودک دوقلو

استخدام پرستار کودک برای دوقلوها می تواند به روابط میان والدین کمک بسزایی داشته باشد. مادر می تواند ساعاتی در روز دوقلوها را به پرستار بسپارد و خود ساعاتی را در کنار همسر سپری نماید. هرچند پرستار به تنهایی نمی تواند از عهده و نگهداری دوقلوها برآید و در کنار بودن مادرشان این امر انجام پذیر خواهد بود.

از وظایف پرستار در منزل مشاوره دادن به مادر می باشد. پرستار دوقلوها به دلیل شغلی که دارد از مهارت و تجربه بالایی برخوردار است که می تواند آن ها را در اختیار شما بگذارد و با بالا بردن آگاهی شما از استرس شما بکاهد.

نکته آخر درباره  پرستار کودک دوقلو

نکته ای که هم مادر و هم پرستار کودک دوقلو باید به آن توجه نمایند این است که هر کدام از دوقلوها باید از وسایل مخصوص خودشان برایشان استفاده شود. همچنین برای هرکدام اسباب بازی جداگانه خریداری شود و از نامشان برای صدا زدنشان استفاده نمایند مثلا به آن ها دوقلوها گفته نشود. مادر دوقلوها باید برای هرکدام از نوزادان خود وقت بگذارد باید هرکدام از آنها را به صورت جداگانه در آغوش بگیرد و از محبت مادرانه خود به آن ها استفاده نماید. برای آشنایی با خدمات پرستاری با کارشناسان سلامت اول در ارتباط باشید.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527