خدمات پرستار کودک سلامت اول

خدمات پرستار کودک

تعداد زیادی از مشاغل هستند که با نگهداری بچه‌ها سروکار دارند. این مراکز خدمات پرستار کودک نگهداری از کودکان را بر عهده میگیرند. پرستاران کودک باید نکات مهمی را در این زمینه رعایت کنند تا در این حوزه نظر افراد را به سمت خود جلب کنند. در این مقاله از موسسه پرستاری سلامت اول، یک مرور کلی بر وظایف و نحوه درست کار کردن پرستار با کودک ارائه می‌شود.

پرستاری از کودکان پیش‌دبستانی

اگر فردی بخواهد یک کودک بین 3 تا 5 سال را درمان کند، در ابتدا برای نگهداری از او باید سریعاً متوجه حالت‌ها و وضعیت وی شود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است، درک اخلاق کودک است. کسانی که در خدمات پرستار کودک کار می‌کنند، باید از صبر و حوصله بالایی برخوردار باشند.

معمولاً بچه‌ها در این گروه سنی، هنگام ورود به بیمارستان و یا مطب دکتر واکنش خوبی از خود نشان نمی‌دهند و عصبی می‌شوند. در این شرایط، چگونگی برخورد شما می‌تواند موفق یا دشوار بودن ویزیت را تعیین کند. بهتر است کودک در اتاق یا فضای بیمارستان، احساس شادابی کند.

با بررسی خدمات پرستار کودک متوجه می‌شویم که پرستار باید با صحبت کردن، لبخند زدن و با لحنی دوستانه، انرژی مثبتی را در کودک ایجاد نماید. این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی در روحیه او بگذارد.

گاهی اوقات با کودکانی مواجه می‌شوید که از فضای بیمارستان می‌ترسند و گریه می‌کنند. در چنین مواقعی بهتر است که پرستار، کودک را نادیده گرفته و با پدر و مادر کودک صحبت کند تا کودک در معرض توجه نباشد. به‌ طور کلی، پرستار کودک باید به روند بهبودی کودک سرعت بخشد؛ به‌خصوص مواقعی که کودک غمگین بوده و حالت روحی مساعدی ندارد. برای مثال پرستاری از کودک سوگوار نیازب ه توجه  مراقبت بیشتری دارد.

مراقبت های پرستاری از بیماران مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه
مطالعه کنید

پرستاری از کودکان ابتدایی و راهنمایی

موضوع دیگری که دررابطه‌با موضوع خدمات پرستار کودک از اهمیت بالایی برخوردار است، ایجاد رابطه دوستانه و صمیمی بین پرستار و کودک است. همزمان با بالا رفتن سن، کودکان سعی می‌کند که شخصیت خود را ارتقا دهند. به همین دلیل هم توجه به شخصیت آن‌ها برای هموار کردن مسیر درمان، ضروری است. به‌طورکلی، روابط دوستانه و صمیمی با کودک باعث ایجاد اعتماد بین او و پرستار می‌شود که در روند بهبودی تأثیر بسیار زیادی دارد.

معمولاً افرادی که به‌عنوان خدمات پرستار کودک مشغول بکار هستند، روابط اجتماعی بسیار قوی دارند و باعث ایجاد حس دوستی بین کودک و پرستار می‌شود. پرستار باید با این افراد درباره سرگرمی‌ها، موضوعات مدرسه و یا اتفاق‌های روزمره صحبت کنند. این کار پرستار باعث می‌شود که کودک در حضور او احساس راحتی کند.

توجه داشته باشید که در این زمان کودک دوست دارد مستقل‌‌تر به نظر برسد و با او مانند یک بزرگسال رفتار شود. اگر کودک سؤالی در رابطه‌ با روند بیماری یا ویزیت خود پرسید، پرستار باید کاملاً حرفه‌ای و با لحنی امیدوارکننده با او صحبت کند و جواب سؤال او را بدهد.

نکات مهم در خدمات پرستار کودک

نکته مهمی که در انتخاب خدمات پرستار کودک باید به آن توجه کنیم، علاقه پرستار به این کار است. این بدان معنی است که اگر پرستار علاقه‌ زیادی به این کار داشته باشد، می‌تواند با شور و شوق بهتری با کودک ارتباط برقرار کند و در بهبودی او، تأثیر زیادی داشته باشد. همچنین پرستار کودک علاوه بر روابط اجتماعی قوی، باید دارای مهارت‌های لازم و مدرک معتبر باشد.

6 گام موثر برای تجربه خواب با کیفیت شبانه که لازم است بدانیم
مطالعه کنید

پرستار مدرسه

اگر با کودکانی که سن بیشتری دارند ارتباط بهتری برقرار می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که به سراغ کار پرستار مدرسه بروید. شغل پرستار کودک در مدرسه، بیشتر با درمان و محیط‌زیست مرتبط است. توجه داشته باشید که حضور یک پرستار در مدرسه، چیزی فراتر از درمان دانش‌آموزان است.

خدمات پرستار کودک

نکات مهم در رابطه‌ با مراقبت‌های ویژه کودکان

نکته دیگری که در موضوع خدمات پرستار کودک به آن می‌پردازیم، پرستاری از کودکان مراقبت‌های ویژه است و این شغل مهم و سخت به تمامی سن‌ها مربوط می‌شود. پرستاری که در بخش مراقبت‌های ویژه فعالیت می‌کند، تنها با کودکانی که وضعیت‌های خطرناکی مانند بیماری‌های سخت یا فقدان علائم حیاتی دارند، در ارتباط است.

شغل پرستار کودک در بخش مراقب‌های ویژه نیاز به گروه زیادی از پزشکان کاربلد و حرفه‌ای و همچنین توانایی ارتباط مؤثر با خانواده فرد بیمار در شرایط ناگوار کودک دارد. توجه داشته باشید که روحیه دادن به کودک از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث سریع‌تر شده روند بهبودی می‌شود.

سخن پایانی

در مطالب بالا موضوعاتی کلی درباره خدمات پرستار کودک بیان کردیم و دانستیم که پرستار کودک مانند پرستار سالمند نیز وظایف زیادی دارد؛ ارتباط موفق با کودک یکی از مهم‌ترین عوامل بهبودی او به نظر می‌رسد. برای درک بهتر این موضوع، مقاله بالا را به‌دقت مطالعه کنید.

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527