مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

پرستار در منزل سلامت اول

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار

پرستار سالمند و نگهداری از سالمند در سوئد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

سلامت و مراقبت اجتماعی بخش مهمی از سیاست رفاهی سوئد به حساب می‌آید . از 9 میلیون نفر ساکن سوئد20 درصد سن بازنشستگی 65 سال را رد کرده اند. پیش بینی می شود که این رقم به بالای 23 درصد تا سال 2040 برسد و این به علت جمعیت نسبتا پیر سوئد می باشد که بیشتر در دهه1940 به دنیا آمده اند.
امید به زندگی در سوئد جز بالاترین امید به زندگی در جهان می باشد .79.9 سال برای مردان و 83.7 سال برای زنان. در سوئد 5.2 درصد از جمعیت سن حدودا 80 سالگی را تجربه می کنند که نسبت به میانگین اتحادیه ی اروپا که 5.1 درصد است بیشتر است .چون بیشتر این افراد به علت توسعه های اجتماعی و رفاهی در سلامتی بیشتری نسبت به دهه های گذشته به سر می برند تقاضا برای پرستار سالمند و مراقبت از سالمند در خانه کمتر شده است.
بیشتر هزینه‌های پرستاری از سالمندان و امور پرستاری در منزل توسط بودجه های دولتی و مالیات‌های شهرداری تامین می شود.
در سال 2014، هزینه کل مراقبت از سالمندان در حدود 127 میلیون دلار بوده و تنها 4 درصد هزینه ها توسط بیماران پرداخت شده است.
در سال 2013 حدود 24 درصد از نگهداری از سالمندان ، امور پرستاری در منزل بوده است . سالمندان می‌توانند آزادانه انتخاب کنند که آیا این مراقبت ها را در خانه ی خود می خواهند یا در مرکز نگهداری از سالمندان و یا دیگر مراکز مربوطه به مراقبت از سالمند .
تعداد بخش های خصوصی مربوط به نگهداری از سالمندان بین سال های 1995 تا 2005 پنج برابر شده است که این موجب انتقاد رسانه ها در تاثیر سود و منفعت شخصی بر روی سلامتی افراد سالمند و پرستاری سالمند شده است.
مراقبت از سالمندان در خانه باعث راحتی زندگی آن ها می شود
یکی از اهداف مراکز مراقبت از سالمندان این است تا به سالمندان کمک کند صرف‌نظر از معلولیت و مشکلاتی که دارند زندگی مستقل و عادی داشته باشند و تا زمانی که امکان دارد در خانه‌ی خود و با کنک پرستار سالمند به حیات ادامه دهند .

افراد سالمند در سوئد از خدمات مختلفی در خانه بهره می گیرند که یکی از آن شامل تحویل غذای پخته شده و آماده درب منزل می باشد .
در سال 2014 پرستاران خانه بیش از 221600 سالمند بالای 65 سال به بالا را در خانه پرستاری و مراقبت کردند.
حداکثر هزینه ی خدمات پرستاری در سوئد از قبیل پرستاری از سالمندان و امور پرستاری در منزل و مراقبت از سالمند چیزی در حدود 1772 کرون می باشد که نسبت به درآمد ماهیانه مردم سوئد هزینه‌ی قابل توجهی نیست. (این مبلغ چیزی در حدود یک دهم حقوق بیکاری است!)

0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره رایگان خدمات اعزام پرستار