نگهداری سالمند در منزل – به افراد سالخورده کمک کنیم

احتمالا ارزشمندترین چیزی که نگهداری سالمند در منزل برای سالمندان فراهم می­کند ایجاد حق انتخاب است: انتخاب اینکه وقار و استقلال­شان حفظ شود و انتخاب اینکه در منزل­شان زندگی کنند. نود درصد آمریکایی­های بالای 65 سال می­خواهد تا زمانی که بتوانند در منزل­شان زندگی کنند و هشتاد درصد سالمندان فکر می­کنند منزل کنونی­شان جایی است که تا آخر عمرشان زندگی خواهند کرد. مطالعات اخیر نشان می­دهد که 60 درصد سالمندان بالای 80 سال و 47 درصد سالمندان بین 65 تا 79 سال تا بیست سال در یک منزل ثابت ساکن بوده­اند.

احساس آشنایی و مالکیت که زندگی در منزل به سالمندان می­دهد برای همه­شان به میزان یکسانی برابر است – لذتی که در بودن در کنار دوستان و همسایگان وجود دارد، اطمینان از اینکه از مراکز خرید مورد علاقه­شان خرید می­کنند، آرامشی که از شرکت در برنامه­های مذهبی محلی به دست می­آورند و احساس سربلندی که از مستقل بودن به دست می‌آورند با نگهداری سالمند در خانه امکان پذیر است. بیش از 80 درصد آمریکایی‌ها در اوایل 70 سالگی خود منزل خودشان را دارند. بسیاری از سالمندان سال‌ها برای به دست آوردن رویاهای‌شان به سختی کار کرده‌اند و منزل‌شان نمود رسیدن به آرزوی‌شان است. نگهداری سالمند در منزل امکان انتخاب تمایل به ماندن در خانه را برای سالمند ایجاد می‌کند.

نگهداری سالمند در منزل از طریق استخدام شرکتی در مقابل استخدام شخصی

 استخدام شرکتی: در این حالت موسسه پرستاری پرستاران و مراقبان را به طور مستقیم برای نگهداری سالمند در منزل استخدام می‌کند و امنیت و تسهیلاتی را برای کارمندان خود تضمین می‌کند و همچنین آرامش خاطری را برای سالمندان و خانواده‌های‌شان به همراه خواهد داشت. تمام اعضای انجمن نگهداری سالمند در منزل آمریکا بر اساس استخدام شرکتی کار می‌کنند.

استخدام شخصی: در این حالت مراقبان معمولا قراردادهای مستقلی منعقد می‌کنند که در این صورت فرد سالمند و خانواده‌اش کارفرمای مراقب محسوب می‌شوند. سالمند یا خانواده‌اش مسئول پرداخت‌های مراقب نگهداری سالمند خواهد بود، مانند مالیات‌های لیست حقوقی و موارد مصرفی مراقبان که معمولا این پرداخت‌ها در این حالت به صورت دستی انجام می‌گیرد.

نگهداری سالمند در منزل

نگهداری سالمند در منزل

نگهداری سالمند در منزل به صورت استخدام شرکتی: تضمین کیفیت، ایمنی و پاسخگویی

هزاران پرستار بیمار و مراقب نگهداری سالمند در منزل استخدام شرکتی فعالیت می‌کنند، به این معنا که شرکت‌ها مراقبان را به صورت مستقیم استخدام می‌کنند و سالمندان و خانواده‌های‌شان به جای مراجعه به انجمن‌های رسیدگی یا خود مراقب به طور شخصی، مستقیما با شرکتی که مراقب را استخدام کرده است سر و کار دارند.

در حالت مراقب شخصی خانواده‌ی سالمند یا خود سالمند کارفرمای مراقب خواهند بود و تمام مسئولیت‌های یک کارفرما بر دوش‌شان خواهد بود.

شرکت‌های نگهداری سالمند در منزل با انجام بررسی‌های زمینه‌ای برای تمام کارمندان‌شان به مشتریان احساس امنیت و آرامش خاطر می‌دهند و آموزش و نظارت کامل بر کارمندان را تضمین می‌کنند. یک انجمن استخدام شرکتی همچنین منبع قابل اطمینان و مورد اعتمادی از مراقبان و پرستاران برای نگهداری از سالمند برای خانواده‌هاست. به علاوه شرکت‌های نگهداری سالمند باید تمام گواهینامه‌های کاربردی را داشته باشند و بر اساس قوانین کار فعالیت کنند.

این شرکت‌ها می‌توانند با تطبیق قابلیت‌های مراقب با نیازهای فرد سالمند، انجام کارهای مربوط به بیمه و رسیدگی به جبران خسارت‌های احتمالی و پرداخت دستمزد و مالیات از برخی از مشکلات موجود در استخدام مستقیم مراقبان بکاهند. همچنین در این حالت مراقبان نگهداری سالمند در منزل نیز از تسهیلات آموزش، برنامه‌های پیشرفت حرفه‌ای، دسترسی به فناوری‌های جدید و حمایت اداری برخوردار خواهند بود.

با داشتن سطوح بالای نظارت، آموزش و حمایت روش استخدام شرکتی بهترین گزینه برای مراقبان و همچنین سالمندان برای صنعت رو به رشد نگهداری سالمند در منزل در آمریکا خواهد بود.

بهبود سلامت و ایجاد آرامش خاطر برای خانواده‌هایی مراقب سالمند هستند

بیش از 34.2 میلیون آمریکایی برای سالمندان 50 سال به بالای‌شان به عنوان مراقبان خانوادگی نگهداری سالمند در منزل هستند. به طور متوسط مراقبان خانوادگی سالمند 24.4 ساعت در هفته به نگهداری سالمند در منزل می‌پردازند. تاثیر نگهداری ازفرا دسالخورده بر خانواده‌ها بسیار عمیق است.

  • هزینه‌ی جسمی و روحی بیشتر: استرس نگهداری سالمند در منزل هزینه‌ی جسمی و روحی زیادی برای خانواده‌ها در بر دارد. گزارش شده است که 19 درصد مراقبان خانوادگی تحت فشار جسمی هستند و همچنین 70 درصدشان دارای علائم افسردگی هستند.
  • تعادل چالش برانگیز بین کار، زندگی و نگهداری سالمند در منزل: حدود 60 درصد مراقبان خانوادگی کار هم می‌کنند. شدت فشار نگهداری سالمند در منزل، 61 درصد مراقبان خانوادگی که خارج از منزل مشغول به کار هستند را مجبور می‌کند محیط کاری‌شان را با شرایط وفق بدهند که شامل دیر سر کار رفتن، زود ترک کردن کار، مرخصی گرفتن، کم کردن ساعات کاری، عدم برخورداری از ترفیع کاری، زود بازنشسته شدن یا از دست دادن تسهیلات کاری است.
  • خطر بیشتر ایجاد مشکلات سلامتی: بر اساس یک مطالعه مشخص شده است که مراقبان خانوادگی نگهداری سالمند در منزل که شاغل هم هستند 25 درصد بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا و 50 درصد بیشتر در معرض دردهای فیزیکی روزمره نسبت به سایر همکاران‌شان که مسئولیت‌های نگهداری سالمند در منزل را ندارند هستند.

با توجه به این چالش‌ها بیشتر مراقبان خانوادگی نگهداری سالمند در منزل ایجاد مراقبت در سطح بالا را غیر ممکن می‌دانند. در نتیجه سالمندان‌شان یا مراقبت‌های کمتری را نسبت به میزانی که احتیاج دارند دریافت می‌کنند یا مراقبان خانوادگی سایر فعالیت‌های‌شان را برای نگهداری سالمند در منزل قطع می‌کنند.

خدمات نگهداری سالمند در منزل این فشارها را کاهش می‌دهد. در حقیقت یک مطالعه نشان داده است که خانواده‌هایی که از خدمات پرستاری برای نگهداری سالمند در منزل استفاده می‌کنند دارای سلامت کلی بهتری هستند، بهتر می‌توانند به مشاغل‌شان رسیدگی کنند و هزینه‌های کمتری را نسبت به خانواده‌هایی که از خدمات نگهداری سالمند در منزل استفاده نمی‌کنند متحمل می‌شوند.

(امتیاز دهید)
دیدگاه خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس 1527