021-27630
پرستاری از سرطان مثانه

مراقبت از سالمند مبتلا به سرطان مثانه و هر آنچه پرستار سالمند باید بداند

مراقبت از سالمند مبتلا به سرطان مثانه Bladder Cancer می تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی فعالیتی پر استرس و طاقت فرسا باشد .

علل سرطان مثانه
تشخیص سرطان در یک فرد معمولاً برکل اعضای خانواده به خصوص افراد نزدیک مانند همسر و فرزندان را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما در نهایت این خبر بر دوستان نزدیک ، خواهر و برادر و سایر اقوام نیز تاثیر خواهد گذاشت .
اما داشتن یک ذهنیت مثبت ، استفاده از ابزار مناسب و سیستم پشتیبانی مراقبتی مناسب، عواملی هستند که می توانند به شما کمک کنند که به عنوان یک پرستار سالمند به خوبی از عهده وظیفه ای که بر عهده دارید بر بیایید .

در این مقاله به بیان چند گام اساسی برای راهنمایی شما در مراقبت از سالمندی که سرطان مثانه دارد پرداخته شده است

د رمورد سرطان مثانه تحقیق کنید

در مورد چگونگی تشخیص و درمان سرطان مثانه توسط پزشکان مطالعه کنید . همچنین در مورد عوارضی که یک عمل جراحی مثانه به همراه دارد و فواید برداشتن تومورهای مثانه تحقیق به عمل آورید .

درک روند بهبودی از شیمی درمانی و جراحی به شما این امکان را می دهد که وقتی سالمند یا شخصی که از او مراقبت می کنید پس از جراحی به خانه آمد ، آمادگی بیشتری برای مراقبت از او داشته باشید.

بهتر است هنگامی که در واقع در مورد سرطان مثانه به جمع آوری اطلاعات می پردازید ، افکار یا سوالات خود را در یک دفتر یادداشت کنید و آنها را با شخص سالمند و بیمار مرور کنید و برای یافتن پاسخ درست این سوالات ، در ویزیت بعدی آنها را با پزشک مطرح نمایید. .

اگرچه سالمند ممکن است مایل نباشد در مورد این بیماری صحبت کرده و در مورد جزییات آن اطلاع داشته باشد اما دانستن این که شما برای یادگیری در مورد سرطان مثانه وقت گذاشته اید ، نشان از عشق و احترام شما نسبت به آنچه که آنها تجربه می کنند است و برای سالمند رضایت بخش خواهد بود.

علایم سرطان مثانه

آمادگی برای پذیرفتن چند مسئولیت در مورد بیمار مبتلا به سرطان مثانه

شما به عنوان پرستار فردی که به سرطان مثانه مبتلا شده است ، وظایف زیادی را به عهده خواهید داشت و این وظایف با جلو رفتن در روند درمان فرد ممکن است تغییر نماید.

از مواردی که ممکن است در روند درمان با آن روبرو شوید می توان به موارد زیر اشاره نمود:
–  رانندگی کردن و رساندن سالمند به جلسات معاینه و شیمی درمانی
– تهیه نسخه از داروخانه
– مدیریت بودجه برای تعیین نحوه تأمین هزینه های مراقبت از سرطان سالمند
– تماس با شرکت بیمه خدمات درمانی برای میزان پوشش و کسر هزینه ها
– به عهده گرفتن وظایف خانه مانند نظافت ، خرید مواد غذایی ، تهیه وعده های غذایی ، شستن لباس ها

پرستار کودک گاز یا خراش ایجاد شده توسط حیوانات حتی موارد سطحی
مطالعه کنید
نقش های دیگر مستقیم تر و فعال تر هستند:

– داشتن نقش فعال در تصمیم گیری در مورد برنامه های مراقبت و پرستاری از سالمند
– ارسال پیام یا تماس با تیم مراقبت از سرطان مثانه و مطرح نمودن سوالات
– کمک به سالمند برای طی نمودن روند بهبودی از شیمی درمانی و جراحی (و گاهی پرتودرمانی)
– ارتباط با اعضای خانواده سالمند برای به روزرسانی اطلاعات آنها در مورد وضعیت سالمند
– حمایت عاطفی از سالمند و بودن به منزله شانه ای که سالمند بتواند به آن تکیه نموده و احساس راحتی نماید

سرطان مثانه و پرستار سالمند
مراقب از خود :

هنگام مراقبت از فردی که سرطان مثانه دارد ، ممکن است متوجه نشوید که در تمام لحظات با مشکل سالمند درگیر شده اید و همواره در حال مراقبت ، بروز کردن اطلاعات یا برنامه ریزی برای داشتن برنامه های مراقبتی بهتر برای سالمند هستید . اما بهتر است در این میان وقتی را هم برای مراقبت از خود به عنوان یک پرستار سالمند در نظر گرفته و از اهمیت این موضوع غافل نشوید.

اختصاص زمان برای مراقبت از خود:

اختصاص وقت کافی به خود و برطرف نمودن نیازهای جسمی و و روحی شما به عنوان پرستار سالمند مبتلا به سرطان مثانه از اهمیت بسزایی برخوردار است . بهتر است به نیاز های اساسی خود مانند خوابیدن ، تغذیه سالم و ورزش کردن توجه نموده و همچنین از نظر روحی و احساسی نیز به مراقبت از خود بپردازید.

هر روز برای بهتر کردن حال خود وقت بگذارید خواه با مطالعه یک کتاب خوب ، دیدن فیلم ، یا صرف یک شام با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده به این کار اقدام نمایید .

اگر به عنوان یک پرستار سالمند به سختی می توانید نگرانی های خود را کاهش دهید ، ممکن است تکنیک های آرام سازی ، مانند تمرینات تنفس عمیق یا مراقبه ذهن آگاهی برای شما موثر باشد . انجام فعالیتهای معنوی یا مذهبی نیز ممکن است در این زمان برای بهبود حال روحی شما مفید باشد.

مراقبت از دندان در سالمندان چه اهمیتی دارد و وظایف پرستار سالمند در این مورد چیست ؟
مطالعه کنید

از یک پرستار پشتیان استفاد کنید

در نظر گرفتن یک پرستار و همکار پشتیبان برای مواقعی که به استراحت نیاز دارید ،کاری عاقلانه است. در نظر داشته باشید كه از یكی از اعضای خانواده یا یک پرستار سالمند جایگزین، بخواهید كه یك روز در هفته به جای شما به محل استراحت سالمند آمده و مسئولیت مراقبت از او را به عهده بگیرد.

قطعا افراد زیادی در خانواده یا اطرافیان سالمند حضور دارند که تمایل به کمک در مراقبت و پرستاری از سالمند دارند اما اغلب مطمئن نیستند که سالمند به چه چیزی نیاز دارد یا نحوه درست پرستاری از او چگونه است.

بهتر است به عنوان یک پرستار ماهر به تهیه لیستی از نیازمندی های سالمند بپردازید و آن را در اختیار پرستار جایگزین یا اعضای خانواده سالمند قرار دهید تا در غیبت شما به درستی به وظایف خود عمل نمایند . با واقع بینی و درخواست کمک و پشتیبانی به موقع می توان به ارائه خدمات با کیفیت تری به سالمند پرداخت.

استرس پرستار در مراقبت از سرطان مثانه

سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید

درک این نکته مهم است که افسردگی و اضطراب در مراقبین و پرستاران سالمند و بیمار شایع است . اگر به عنوان اعضای خانواده سالمند در روند تشخیص و درمان بیماری سرطان مثانه سالمند عزیز خود دچار افسردگی یا اضطراب شده اید ، لطفاً از افراد متخصص مانند پرستار سالمند کمک گرفته و از انجام این مسئولیت سنگین به تنهایی اجتناب ورزید .

استفاده از خدمات مراکز مراقبت و پرستاری در منزل

بهتر است برای یافتن یک پرستار سالمند و پرستار بیمار ماهر به یک مرکز ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل مراجعه نموده و درخواست اعزام پرستار نمایید .
مرکز پزشکی سلامت اول با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و کادری مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل است . این مرکز با داشتن کادری مجرب متشکل از پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به همشهریان گرامی می باشد . تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت نسب به اعزام پرستار مورد نظر شما اقدام گردد .

(امتیاز دهید)

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
فهرست
تماس