مرکز پاسخگویی 24 ساعته ☎ 1527

مراقبت و پرستاری از سالمند سالم

پرستار از سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

مراقبت و پرستاری از سالمند سالم: پرستاری از سالمندان به سطح توانایی و استقلال سالمند بستگی دارد. سالمندانی که از نظر جسمانی کاملا ناتوان و وابسته هستند در انجام کلیه امور خود به پرستار نیاز دارند. علاوه بر انجام امور شخصی، توجه به علایم و نشانه های بیماری، اجرای دستورات پزشک و ارائه بازخورد به پزشک نیز بر عهده پرستار سالمند است.

پرستار سالمند سالم

اما پرستار سالمند سالم، که تمامی امور شخصی خود را مستقل انجام می دهد اغلب برای برنامه ریزی اوقات فراغت در کنار سالمند خواهد بود.

پرستار سالمند سالم یا پرستار سالمند در منزل خدمات تخصصی درمانی پرستاری و کمک پرستاری به سالمند ارائه نمی دهد. اما با اگاهی از روحیه سالمندان، علائق آن ها و با برنامه ریزی دقیق می توانند زندگی با کیفیتی برای سالمندان فراهم کنند.

برنامه ریزی برای اوقات فراغت سالمندان امری دشوار است زیرا سالمندان به دلیل محدودیت حرکتی و یا تنهایی دچار انزوای اجتماعی و یا افسردگی شده و همکاری لازم را با مراقب خود نخواهند داشت.

توانایی ارتباط موثر پرستار با سالمند

پرستار سالمند سالم باید توانایی برقراری ارتباط موثر با سالمند را داشته باشد تا ازاین طریق بتواند با علایق و توانمندی های سالمند آشنا شود.

از جمله وظایف پرستار سالمند سالم آموزش به سالمند است. آموزش ها می توانند در حوزه سلامت و جلوگیری از بیماری و انطباق با تغییرات دوران سالمندی صورت گیرد. پیشنهاد می‌شود: ضرورت آموزش تکنولوژی به سالمندان

سالمندان در صورت برقراری ارتباط با پرستار و مراقب خود و تمایل به همکاری، می توانند در برنامه ریزی روزانه خود با پرستار و مراقب خود مشارکت کنند.

فعالیت هایی که پرستار سالمند سالم می تواند در برنامه روزانه سالمند بگنجاند

پرستار از سالمند

 • ورزش و پیاده روی روزانه
 • باغبانی
 • نگهداری از حیوانات
 • گوش دادن به موسیقی
 • مطالعه کردن
 • نویسندگی کردن
 • فعالیت فرهنگی
 • مشارکت در انجمن های داوطلبانه
 • فعالیت های شغلی درآمد زا
 • تماشای تلوزیون
 • مصاحبت با دوستان

پرستار از سالمند

سازمان بهداشت جهانی بر روی مفهومی  تحت عنوان سالمندی موفق تمرکز دارد و رسالت ما نیز انجام مراقبت و اقدامات لازم برای سالمندان عزیز برای رسیدن به این هدف است.

دوران موفق سالمندی

سالمند سالم و یا سالمندی موفق به معنی این است که سالمندی لزوما با ناتوانی، وابستگی و بیماری های مزمن همراه نیست.

سبک زندگی سالم در دوران کودکی تا میانسالی به سالمندی سالم منجر خواهد شد.

از سوی دیگر سالمندان سالم نیز نیاز به حمایت و مراقبت دارند تا بتوانند زندگی با کیفیت خود را حفظ و ارتقا دهند. زیرا اگر چه سالمندی با ناتوانی همراه نیست اما تغییرات مرتبط با سن امری اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز آسیب در سالمندان نیاز به حضور یک مراقب سالمند حرفه ای وجود دارد. مرکز پرستاری سلامت اول، با بیش از یک دهه تجربه تخصصی در حوزه خدمات مراقبتی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

پرستار در منزل سلامت اول

درخواست فوری پرستار از مرکز سلامت اول

سایر مطالب مرتبط
0 0 رای ها
امتیاز خود را ثبت کنید
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

برای ثبت درخواست خدمات پرستاری در منزل و یا دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت کارشناسان ما باشید.