درمان بیماری ها در منزل

اغلب مردم ترجیح می دهند به جای مراجعه به پزشک، در منزل و خانه ی بی سر و صدای خود درمان شوند .بسیاری از برنامه های درمان در منزل توسط سازمان بهداشت روانی جامعه و آژانس های مراقبت از کودکان ارائه می شود .گاهی اوقات درمان گران حین تمرینات خصوصی سرویس درمان در منزل را ارائه می دهند که سودمند ترین حالت درمان و دسترسی به این خدمات است .

? چرا درمان گران خدمات درمان در منزل ارائه می دهند ؟
درمان گران ازین طریق درمیابند که دفتر خود را مخصوص خدمات درمانی برای بیماری ها ی خاص ، ناتوانی و بحران های فردی قرار دهند و یا برای برطرف کردن مشکلات مالی و اقتصادی خود ، حمل و نقل و یا مراقبت از کودکان را انتخاب کنند . ارائه دادن خدمات درمان در منزل می تواند راه حلی برای اینگونه مشکلات مالی باشد ؛ همانطور که پزشکان روستایی برای برطرف کردن مشکلات مالی خود سرویس های درمان در منزل را نیز ارائه می دهند . به علاوه هنگامی که درمان در منزل و خانه فرد صورت می گیرد رابطه دوستانه و صمیمانه بین درمانگر و سرویس گیرنده او با سرعت بیشتری شکل می گیرد زیرا سرویس گیرنده در خانه نسبت به فضای غریب دفتر درمانگاه آرامش بیش تری دارد . درنتیجه درمان در منزل می تواند تاثیر بیش تری داشته باشد.

?درمان درمنزل برای خانواده ها
بعضی اوقات درمان گرانی که در مطب خود فعالیت می کنند برای پرورش مهارت هایی مانند فرزند پروری سرویس های درمان درمنزل ارائه می دهند ؛ در این صورت مشاور این توانایی را پیدا میکند که روابط والدین و فرزند را در عمل مشاهده کند تا بینش خود را برای پویایی خانواده ارائه دهد .
دیگر فواید درمان درمنزل برای خانواده ها عبارت است از :
? حصول اطمینان از حضور تمامی اعضای خانواده و تعهد آنها در قبال روند درمان
? تمرکز بر روی حفظ خانواده بوسیله درمان در منزل برای آنهایی که می خواهند فرزند خود را به پرورشگاه واگذار کنند.
?ارائه حمایت برای پرورش والدین و فرزندان مخصوصاً در کاریابی های نو .

هر آنچه که لازم است درباره افسردگی پس از زایمان بدانید
مطالعه کنید

? نگرانی های اخلاقی در زمینه ی درمان در منزل
درمان هایی که در منزل صورت می گیرند نگرانی هایی در خصوص مرز های درمانی ، مسائل محرمانه و اغفال شدن را بوجود می آورند. عواملی مانند مشاهده روابط اعضای خانواده که موحب رشد روند درمان می شوند می توانند چالش هایی را نیز بوجود آورند ؛ برای مثال ممکن است درمان گر هنگام تمرکز در یک جلسه درمانی به دلیل وجود عواملی چون یک سگ خانگی وحشی ، یک کودک پر سر و صدا و… دچار مشکل شود.
همینطور حضور دیگر اعضای خانواده ، دوستان و یا همسایه ها امکان محرمانه بودن درمان در منزل را از بین می برد .
افرادی که سرویس های درمان در منزل ارائه می دهند باید در جهت ادامه دادن به صورت حرفه ای تلاشی هماهنگ داشته باشند.

?آیا خدمات درمان در منزل به صورت گروهی نیز انجام میگیرد؟
یک درمان گر خانگی ممکن است درمان گری دیگر را جهت همراهی در روند کار همراه خود داشته باشد . این درمان گر برای سرویس گیرنده و درمان گر اصلی پشتیبانی و منابع مورد نیاز را فراهم می کند . بسیاری از سرویس دهنده های درمان در منزل به صورت تیمی کار می کنند .
در آخر اگر احساس می کنید به خدمات درمان در منزل نیاز دارید ، با درمان گری دیداری داشته باشید تا در مورد نحوه روند کار صحبت کنید . تصمیم گیری در خصوص چگونگی جلسات و زمان برگزاری آن ها تماماً به شما و درمان گرتان بستگی دارد . درمان در منزل می تواند به صورت متناوب و به عنوان مکمل جلساتی که در درمانگاه تشکیل می شوند برگزار شود . همچنین می تواند به تنهایی به عنوان رویکردی اصلی صورت گیرد .

(امتیاز دهید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جدیدترین مقالات

شبکه های اجتماعی سلامت اول

Instagram
Telegram
تماس 1527